Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Túlerőltetett összeköltözés....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Túlerőltetett összeköltözés. Már nem tudom mit akarok, vagy mit csináljak. Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Úgy volt, hogy összeköltözünk a barátommal a nyáron, kint németországban. De közbejött, hogy nem tudtam befejezni néhány vizsgát, és elhalasztottuk. Gondoltam ha már úgy is itthon kell még maradnom, akkor beiratkozok még egy német nyelvtanfolyamra is, hogy tuti menjen a nyelv, és legyen nyelvvizsgám is.

A halasztás okát teljesen megértette a párom, és türelmes is, kivéve ha rájön az 5 perc, és veszekedésbe torkollik a követelőzése hogy hagyjak itt mindent, és menjek ki vele azonnal. De ez ilyen erősen, csak egyszer fordult elő. Viszont az elmúlt pár hétben, hogy a nagynénje is kikerült dolgozni, egyre inkább nem szólnak másról a telefonbeszélgetéseink, csak, hogy mikor megyek már ki (amikor nagyon jól tudja, hogy januárban végzek mindennel), meg hogy de jó lesz végre együtt lenni. Ez már megszokottá vált nekem, így csak helyeselek, és csinálom itthon a kis dolgaim. Viszont néhány napja az anyja is felkeresett facebook-on, hogy most tud egy nagyon jó munkát németországban, viszont azonnal kellene jelentkezni, úgyhogy szerinte hagyjak itt mindent amit elkezdtem, kint úgyis többet fogok tanulni németül, mint a tanfolyamon, a többit meg befejezem máskor. Mondtam neki, hogy én inkább itthon fejeznék be mindent a maga idejében, és utána megyek csak, erre megsértődött szerintem, mert nem írt azóta.


Az elején annyira akartam én is a költözést, meg hát sem külön lenni a páromtól nem szeretek, sem itthon lenni a családommal, de annyira erőltetve van már, annyira olyan, mintha kötelező lenne, hogy már ha szóba hozzák kegyetlenül bosszant. Nem maga a költözés, hanem, hogy beszélnek róla. Nem akarom elvenni a saját kedvem az egésztől azzal, hogy felidegesítem magam ezen minden alkalommal, de megérteni meg senki nem képes, hiába mondom, hogy majd megyek ha végeztem mindennel és úgy érzem, hogy nyugodt lelkiismerettel ki tudok menni. Mintha nem is emberi nyelven beszélnék..

L21


2015. szept. 16. 13:33
 1/4 anonim ***** válasza:
58%

követelőzik? na rég rossz, örülnie kéne hogy tanulod a nyelvet, nem nullával mész ki.

a családját neki kéne leállítania.


szerintem higgadtan, egyedül(!!!) gondold végig ezt az egészet és TE dönts! ne a pasid, ne az anyja, ne más, hanem te.

ha mész akkor vésztartalékod legyen, hogy haza tudj jöni

2015. szept. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs túlerőltetve, elég magányosak tudunk lenni egyedül,pláne ha állítólag "kapcsolatba is van veled". Bukni nem tudsz rajta, a nyelvvizsga nem szükséges az életvitelhez külföldön. Valamint minden alád lesz rakva/segítve.

Szerintem muján állsz a dologhoz és halogatod, ami félreértelmezhető.

2015. szept. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem sincs túlerőltetve. A barátod magányos, a családja pedig mindenben segítené, hogy mihamarabb kint legyél vele. Meggyőződésük, hogy a te célod is az, hogy odakint építsétek a jövőtöket. Ha korábban nyelvvizsga nélkül kimentél volna, akkor egy igazán jó munkát nem érdemes veszni hagyni azért, hogy maradj, és befejezd a tanfolyamot, a vizsgáidat pedig másképp is pótolhatod, ha igazán akarod. A helyzet az, hogy te már nem akarsz menni, ezért nem érdekelnek a lehetőségek. Tudod, amire az ember vágyik, attól nem megy el a kedve attól, hogy beszélnek róla.
2015. szept. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én azt mondom, tedd le a vizsgáidat. A nyelvvizsgát nem muszáj, ha valamennyire megy a nyelv, ott kint úgy bele fogsz jönni, ha használod, hogy ha esetleg hazakerülsz, kisujjból kirázol bármilyen nyellvvizsgát.


Viszont a többi legyen meg.

Irtó jól hangzik a külföldi munkalehetőség, a legtöbben persze, hogy begőzölnének ettől.

De mi van, ha nem jön össze a munka, vagy a kapcsolat, vagy mindkettő és hazajössz?

Elég sok ilyen esetet ismerek, sajnos.

Mindent azért ne dobj el, amit eddig tanultál. Én a nyelvvizsgán kívül a többi vizsgámat befejezném.

2015. szept. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!