Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Hogyan tudnám megbékíteni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudnám megbékíteni a férjemet?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy van egy 8 éves kislányunk, aki mindenképp valamilyen állatot szeretett volna. Szerettem volna neki örömet okozni és hazahoztam egy kismacskát, amit a férjem nagyon ellenzett.

Azóta mióta itt van a macska történt pár baleset, mint pl ma reggel. A kismacska valahogyan bemászott a ruhásszekrénybe és rátelepedett a frissen mosott ruhákra és be lett oda zárva. A férjem pedig a reggeli készülődésben azzal szembesült, hogy minden kimosott inge össze van pisilve....

Én arra ébredtem, hogy hangosan szitkozódik és zeng a ház. Annyira dühös lett, hogy átütötte a fürdőszoba ajtót ököllel.

Sajnos ez nem is az első ilyen alkalom volt. Még nem teljesen szobatiszta az állat, ezért van hogy néha találunk valamilyen elrejtett "csomagot".


Nem tudom, hogyan békíthetném meg őt. Én erősködtem ezzel és most eléggé bűntudatom van emiatt, viszont nem szeretném kirakni a macskát, mert úgy vagyok vele, ha már hazavittem akkor nagyon rossz embernek érezném magam ha kirakom a lányunk pedig nagyon örül neki.



2020. júl. 13. 11:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
12%

Ezt jól elbaltáztad. Ebből már nem lehet jól kijönni. Lehetőségek?

1. Visszaviheted a cicát, de akkor a lányod szomorú lesz.

2. Marad a macsek, de a férjed idegbeteg lesz.

Az első jobb döntés lehet, mert a gyerek hamar túlteszi magát rajta, míg a macska akár 20 évig fogja idegesíteni a férjed.

2020. júl. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%
Már bocs de felkészültél a cica fogadására? Macskaalom esetén,nagyon ritkán piszkítanak máshová,mivel azt szeretik ha be tudják kaparni a végterméket.Legtöbbször maguktól abba piszkítanak,de ha nem,elk ell csípni közben,és beletenni.Vagy a kakiját,és ha érzi ,onnantól oda fog járni.Rendszeresen cserélni,tisztítani.Ilyet meg nem csinálhattok felelősségteljes állattartóként,hogy bezárjátok a szekrénybe,még véletlenül se..A férjed meg egy igazi here példány,az a fajta,aki akkor se kéne ha utolsó lenne.Megértem hogy dühös lett,de ez amit művelt beteges,és a gyereket meg téged is halálra ijeszt vele,viszont ettől a probléma nem fog megszűnni.
2020. júl. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
#2 A férjem egyébként nagyon jó ember és nagyon jó apa. Imádja a kislányát.
2020. júl. 13. 11:31
 4/13 anonim ***** válasza:
92%
Cicának ki kellene jelölni egy helyet, ahol tartózkodhat, oda az almot, kaját. A szobába ne engedjétek be. De az nagyon durva, hogy emiatt szétver valamit. Ha megnyugszik mindenképp felhoznám, hogy ez megrémített.
2020. júl. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%

Ez komoly taktikai hiba volt. A gyerekednek valami "egyszerűbbel" kellett volna kezdeni, teknőssel vagy ilyesmi, nem rögtön macskával. És neked is bele kellett volna gondolnod, hogy a 8 éves nem fog igazán remekelni ebben így rád - vagy rátok - marad majd sok dolog a macskával kapcsolatban. A férjed nem is akarta, és elég bosszantó, ha ennek ellenére "csakazértis". Én sem tudnám mit kezdjek pl. egy kutyával ha valaki idehozná (nem kedvelem a kutyákat, idegesítőek, túl sok szórakoztatást igényelnek, hangosak).



Nem derül ki milyen helyen laktok. Egy kis szar panelba macskát venni öngyilkosság, kivéve ha egyedül élsz. Nagyobb "kertes" házba már nem rossz ötlet, főleg ha úgy oldod meg, hogy a macska ki is tudjon járni (előny, ha van annyi esze, hogy az útra ne menjen ki - a la a mi macskánk régen), és akkor kint fog wc-re járni. De így sem értem a ruhásszekrényt. Nálunk mikor nem volt macskaalom akkor következetesen a virágföldet kaparta fel és oda vizelt.

2020. júl. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

Csinálj szabályokat a macskának.

Pl, macska alom legyen a wcbe.

De akkor ejjelre zárd be a macskát is oda.


És mindig figyeld merre jár a cica. Először csináld úgy, hogy ne legyen a férjed közelébe.



Garantálom hogy 2 hét múlva ő is megszereti.


Mondjuk ha a lányod 8 éves lehetne neki ez a feladata.

2020. júl. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
79%

Egészséges a cica? Normális esetben ösztönösen elkaparja a mocskát. Viszont ha ezt nem teszi, akkor sajnos később se fogja, nem lesz (teljesen) szobatiszta. Kinti-benti macska lehet, de ha nem figyelitek, mindig lesznek balesetek.

Esetleg túl fiatalon került hozzátok. Az se jó.

A férjedhez annyit tudok hozzászólni, hogy az elég túlzott reakció, ha beveri az ajtót. De érthető, ha tiszta ideg. Eleve nem is akart állatot. De az összepisilt szekrény még macskabarát embert is kiborít egyből.

Szerintem itt az lenne a legjobb megoldás, ha beszélsz a lányoddal. Szemmel láthatóan ti mèg nem vagytok felkészülve kisállatra. Sok lesz a vira, apa mérges, be fog vadulni a cica, stb. Értesd meg vele, hogy az lenne a cicának is a legjobb, ha visszaviszitek. Ha szereti, jót akar neki, akkor visszaengedi.

Ti meg gondolkodjatok el más állaton. Mondjuk tengeri malac. Ketrecben lesz, nincs láb alatt, kézhez szoktatható, egyszerű tartani, nem kell idomítani, szoktatgatni. Nem is drága a tartása. Viszont minimum kettő kell, mert gy boldogtalan.

Vagy óriascsiga. Tök menő, igénytelen, olcsó. Nem rág, nem harap, nem kapar, nincs szaga, nem hangos. Ideális első háziállat, főleg panelban. Buli, ahogy hangosan eszi az uborkát és élvezik a fürdést.

2020. júl. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
79%

Az ilyesmi nalunk kozos dontes, nem az h ha a lanyomnak kell, megveszem, a ferjem meg majd megszokja.

Biztosan tovabbadnam es kozosen valasztanank valami allatot. Azert az okollel utom az ajtot, az nem egy irgumburgum kategoria, hanem tajtekzo duh. En a ferjemet valasztanam, aki igy is sokat fog a gyerek szemeben esni azzal h szeretett uj kedvencet apa miatt vissza kellett vinni. Ebbol jol mar nem jottok ki, de a hazassag fontosabb.

2020. júl. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
68%

Imádom az állatokat, de ha a férjem a megkérdezésem nélkül hazaállítana valamilyen állattal, hát... lenne böjtje az tuti.


Gáz amit csináltál.

2020. júl. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
A férjed tényleg durva, el kéne mennie dühkezelő tanfolyamra. A macska leírás alapjàn fél. Vannak magas helyek a lakásban, ahova fel tud mászni körbemenni és másik útvonalon le? Nézd meg a cat from hell sorozatot vannak benne jó tippek.
2020. júl. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!