Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Hogy oldjátok meg a közös...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy oldjátok meg a közös kasszát a párotokkal, és hogyan kezdtétek?

Figyelt kérdés

A párommal szeretnénk teljesen közös kasszát, összevont pénzügyeket, ehhez gyűjtök tippeket. Ő kb. 3x annyit keres, mint én.


Közös bankszámla van-e, mennyire beszélitek meg a kiadásokat, van-e limit, engedelykeres stb.? Minden érdekel!



2020. aug. 26. 02:17
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
55%

Mikor kezdtük, én is ennyivel kevesebbet kerestem. Azóta kiegyenlítődött, így minden megy felesben, a maradékkal meg mindenki azt kezd, amit akar (kivéve ha megbeszélünk valamire közös gyűjtést).

Anno meg úgy oldottuk meg, hogy a rezsit és a kaját ő fizette, a szabadidős dolgokat meg én. Aztán a maradékkal mindenki azt csinált ugyanúgy, ahogy akart.

2020. aug. 26. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
42%

Nálunk így:


Én.: Fizetek minden, megélhetési dolgot. Kaja, számla, kocsik,...


Ő.: Fizeti a saját dolgait. Gimi költségek, meg, hogy jól nézzen ki.

2020. aug. 26. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
68%
Nálunk a kaját párom fizeti, rezsi kiadás nincs mert napelemes kocsiba lakunk.a dolgaimat meg én fizetem.
2020. aug. 26. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
75%

Nalunk odaadta az osszeset h osszam be 😂

Meg szerencse mert kulonban 10en mar nem lett volna egy fillere sem

2020. aug. 26. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
59%

Úgy látom többen is elvannak tájolva a közös kasszát illetően. Ott nincs olyan, hogy én vagy ő fizet, ott nincs olyan hogy enyém vagy övé.


A közös kassza azt jelenti, hogy egy számla van és arról megy minden. Szinte mindenről közösen döntünk.


Tapasztalatom szerint erre a legtöbb pár képtelen :(.

2020. aug. 26. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Amikor együtt lakutunk, úgy nagyjából felezgettük a dolgokat, de azért fillérre nem volt kiszámolva. Házasságkötéskor kezdtük, onnantól hivatalosan is vagyonközösség van, tehát a munkabérünk is közösnek számít. Ünnepélyesen nyitottunk egy közös számlát, amire megy mindkettőnk fizetése és mindketten hozzáférünk. Ismerjük egymást annyira, hogy tudjuk, felesleges hülyeségekre nem költünk, a nagyobb kiadásokat meg megbeszéljük. Az ilyen 10ezren felüli dolgokat, ami mondjuk nem a havi nagybevásárlás nagyjából állandó kerete, általában minimum jelezzük egymás felé (pl. "vettem ma egy cipőt"), de persze az ilyen nagyobbakat, mint mondjuk "beiratkoznék egy tanfolyamra" meg persze előtte tisztázzuk, belefér-e pénzben, időben is. Egyikünk sem nyújtózkodik tovább, mint a takaró és vannak közös befektetéseink, céljaink. Ha valaki valamit sokall, akkor szól érte, megbeszéljük. Volt, amikor én kerestem többet, és volt, amikor ő, én kétszer két évig gyerekekkel voltam, de volt, amikor ő volt munkanélkülin. Most pár éve úgy nagyjából fele-fele, mert úgy hozta az élet.
2020. aug. 26. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
Nálunk közös kassza van, de külön számlákra kapjuk a fizetést. Az enyémről vonja a bank a hitelt, a maradék 80%-át átutalom a megtakarítási számlánkra, ami megmarad, abból meg tudok meglepi ajándékokat venni vagy bevásárolni, ha úgy adódik. Minden mást meg az ő kártyájáról fedezünk. Nincs limit, a nagyobb dolgokat megbeszéljük, de ennyi. Engedélykérés max viccből van :D
2020. aug. 26. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Közös bankszámla. Mindkettőnk fizuja arra érkezik. Én havonta kb 4-szer annyit keresek plussz a prémiumok. Minden közös. Párom a bankszámláról intézi a rezsiköltségeket. Arról vásárolunk. Ha valamelyikünknek szüksége van vmire ruha,cipő,egyéb megbeszéljük.
2020. aug. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
93%

Én rossz példát tudok mondani, mert mi belebuktunk. Nálunk én kétszerannyit keresek, és csak ő dohányzik. Namost, mivel számla szerint több a pénze, egyre több cigit vett. Szóltam, egyszer, kétszer. De ő stresszes, és közös pénz. Hát a nagy lófszt, nem azért gürizek, hogy napi 3000 elmenjen csak cigire. Aztán másik probléma a motorja volt, feltűnően sokat költött rá, ahogy közös lett. De ilyen hülyeségekre, hogy marokfűtés, meg kék színű kitámasztó. Az utolsó csepp az lett, amikor megszólt, hogy Karaván sajtot vettem, pedig az milyen drága...

8 hónap után különvettem a pénzem. Jelentősen tudok félretenni, pedig amíg közös volt, max 20 maradt hó végén. Ő meg számolgatja hó végén. Azóta mindent felezünk, és van a hűtőben csakénkaja polc. Kicsit nevetséges, de annyira nem tud bánni a pénzzel, baszkódja csak el a sajátját.

2020. aug. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
73%
Csináltunk egy revolut számlát. Mind a ketten arra utalunk nk egyszerre ugyanakkora összeget, és abból intézzük a közös kiadásokat (kaja, rezsi, üzemanyag, közös programok). Ezen felül mindketten a saját pénzünkkel gazdálkodunk.
2020. aug. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!