Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Az olyan nők,akiknek fontos,ho...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az olyan nők,akiknek fontos,hogy a férfiak is részt vegyenek fele- fele arányban a házimunkákban,milyen feladatokban várnak segítséget?

Figyelt kérdés

2020. nov. 5. 07:26
1 2
 1/15 Noren1989 ***** válasza:
83%
Nàlunk (még mikor volt kapcsolatom) az alàbbi teendőkben kellett közreműködés: mosogatàs,szemétlevitel, porszívózàs,konyha takarítàsa. Minden màst megoldott full egyedül.
2020. nov. 5. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
7%
Az itteni feminácik valójában azt várják el, hogy minden házimunkát a férfi végezzen.
2020. nov. 5. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%

Nem pont azt mondom, hogy fele-fele arányban, de szerintem az a normális, ha mindkettő kiveszi a részét belőle.

Férjemnél kérni sem kell, kezdettől fogva magától megcsinálja az alábbiakat: Főz, mosogat, feltakarít, szemetet kiviszi, bevásárol, ha olyanja van letörli a port egy-egy helyről.

Persze ezeket is felváltva csináljuk. Mikor ki fog hozzá, kinek van ideje, ereje, kedve, látja meg hamarabb...

Mosást, teregetést, és a nagyobb takarításokat szoktam kizárólag én csinálni. Tehát portörlést, ablak-ajtó-csempe-miegyéb takarítását. Meg a vasalást ha kell.

2020. nov. 5. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
60%

Nálunk ez folyamatos küzdelem. Én kissé rendmániás vagyok, ő meg hát férfi. Szóval viszonylag hosszú idő alatt leszoktattam "az engem nem zavar, ha téged igen csináld meg" hozzáállásról, most már ha megkérem, akkor nagy nehezen megcsinálja. De pl teregetésre alkalmatlan, mert csak felhányja a ruhákat a szárítóra, aztán majd lesz valami. A mosogatás miatt áll a bál legtöbbször: én szeretek azonnal mindent elmosni kajálás után, ő meg akkor állna neki az egésznek, ha nincs több tiszta tányér.


A házimunkák nagy részét megcsinálom, többet vagyok otthon nála és nem okoz nagy nehézséget, neki igazából a fürdő a dolga, azt szépen kitakarítja. Egyszer elmentem pár napra, mikor hazaértem feltűnően nagy rend volt, nem állt halomban a mosatlan, gyanús volt, de gondoltam vannak csodák. Másnap kerestem a bögrémet, mikor rákérdeztem bűnbánó képpel kihúzta a legalsó fiókot, ami tele volt baxva az összes mosogatnivalóval. Azt mondta titokban el akarta volna mosni, hát nem sikerült. Nem tudtam sírjak-e vagy nevessek.

2020. nov. 5. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt az adott párnak kell megbeszélni, hajlandóság és képességek szerint. Mondjuk inkább az lenne az ideális, ha mindkét fél észrevenné a munkát és megcsinálná épp amire szükség van, épp az aki ráér. Pl. ha tele van már a szennyeskosár, akkor nyugodtan lehet mosni egy adagot, kiteregetni. Szárítóról ruhát leszedni, igény szerint vasalni, hajtogatni, stb. Sok a mosatlan? El kell mosogatni? Sok a szemét? Le kell vinni. Nincs otthon kaja? Irány a bolt. Sőt, nemtől független meg is lehet főzni annak, aki hamarabb hazaér/épp otthon van. Szerintem ez így lenne ideális. Nem úgy, hogy fel van osztva, hogy Katika csak főz, Karcsi meg csak a wct takarítja.
2020. nov. 5. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki csinál mindent.

A férjem is főz, pelenkáz, én is festek falat, cipelem a bútorokat az emeletre.

Mindig az csinálja meg, aki épp ráér.

A mosogatásból nincs vita, mert vettünk mosogató gépet. Nálunk a teregetés a kisebb gyerek munkája, a nagyobb segít leszedni, vagy fordítva. (12 és 15 évesek). Egyedül a fürdőt és wc-t takarítom csak én, mert arra háklis vagyok. Pár nm, nem tart sokáig, a rendre vigyázunk.

A hétvégi bevásárlás és a nagytakarítás közös program, egy szombat délelőtt kész is vagyunk. Utána már csak nem kell kupit csinálni. Napi felseprés, mosogatás, asztalt lerámolni 20 perc. Ennyi belefér felváltva.

2020. nov. 5. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
98%

Én nem segítséget várok. Nekem ne segítsen a pasi. Ha segít, az azt jelenti, hogy az én feladatom, az én mániám, az én felelősségem, de néha nagy kegyesen elmos egy tányért. Lássa meg a feladatot, és álljon neki automatikusan. Tessék itt egy inspiráló lista:

Mosogatás

Mosás

Teregetés

Ruhák elrakása

Bevásárlás

Főzés

Porszívózás

Portörlés

Csekkfeladás

Égők cseréje

Pókhálózás

Kád, mosdó, wc tisztítása

Fugatisztítás, csempe tisztítás

Fűnyírás

Fák megmetszése

Hűtő kitakarítása

Stb, stb

2020. nov. 5. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Atyaég...

Jöhetnek még válaszok.

2020. nov. 5. 09:21
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk van egy lista az előszobában a heti/havi teendőkkel szépen elosztva. Így nem kifogás, hogy jajj nem láttam, nem gondoltam. Egy dolog nincs a listán a mosogatás. Nálunk nincs olyan, hogy ott van hagyva a mosatlan. Aki használt valamit, az használat után elmossa.

Mondjuk én nem óriás csecsemővel költöztem össze, vagy szellemi fogyatékossal akinek egy egyszerű teregetés meghaladja a képességeit...

2020. nov. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk mindenki azt csinálja, amit szeret/tud. Én szeretek és tudok is főzni, azt mindig én csinálom, néha a párom, de neki 1-2 kaja a specialitása, azzal meglep néha :D. Mosogatni utálok, undorodom tőle, az a páromé mindig. Konyha,

Meg fürdő takarítás az enyém, mert alaposabb vagyok benne kicsit. Párom söpör, porszívózik, én felmosok, törölgetek. Kisebb bevásárlásokat én csinálom, mert szeretek válogatni, nézelődni, a párom meg türelmetlen hozzá és otthagyja a fél bevásárlást mindig. Ha sok minden kell és visszük az autót, akkor együtt megyünk. Mosást az csinálja, akinek eszébe jut, de nem nagy dolog szerintem. Nem tudom, mi van még. Kertünk nincs, mert panelban lakunk, ebből kifolyólag állat sem. Szóval mi praktikussági és kényelmi szempontokból megosztjuk egymással ezeket

2020. nov. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!