Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Egy ismerősöm ki szokta írni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy ismerősöm ki szokta írni facebookra,a blogjába, hogy a pasija minden nap elmondja, mennyire tetszik neki. Ez vajon igaz ?

Figyelt kérdés
Nem "irigykedésből kérdezem", de még nem láttam olyan kapcsolatot, ahol (még évek után is) a pasi minden nap dícsérné a nőjét, ráadásul fura ezt a lány szájából hallani, olyan, mintha önmagát fényezné vele.
2020. dec. 5. 16:11
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Mi 7 éve vagyunk együtt, de a párom szerintem minden nap mond valami hasonlót. Viszont nem ezen múlik a kapcsolat milyensége, ez inkább emberfüggő szerintem. Ő mindig is könnyen bókolt, és nagyon ragaszkodó is, olyan a természete, hogy az ezzel kapcsolatos érzéseit sokszor ki is mondja. Nekem meg, hiába szeretem ugyanannyira, külön figyelnem kell, hogy szavakkal is kifejezzem.

Szóval létezni létezik, és biztos van olyan lány is, aki meg ezt megosztja facebookon.

2020. dec. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Kösz a válaszokat- hát, mindenféle kukacoskodási szándék nélkül meglepő pár komment. Nem tudom elképzelni, hogy 7 év alatt ( 2500 nap kerekítve) miket tud mondani valaki, ami még újdonságnak számít, illetve 2500. alkalommal számit-e ez még valamit . Ezzel nem azt mondom, hogy jobb lenne nem keveskedni a másikkal, csak ez már a lónak ugyanolyan szélsőséges oldala, mint amikor sose kedves valaki. A saját rokonságomban is belegondoltam a hasonló szitukba(szülő-gyerek, rokon-rokon..stb. emberi kapcsolatokban is) és szerintem a sokadik szülősi dicséret sincs már semmilyen hatással a gyerekre párszáz alkalom után, valahogy olyan természetes, mint az, hogy anya úgyis minden nap főz neki ebédet. És miket lehet mondani valakinek ennyi év után napi szinten ?


Egyszer olvastam itt a gyakorin, hogy valaki felment a haverjához és a csajához vacsorázni, a haver kiment a konyhába szendvicset csinálni és csinált egyet kérdezős nélkül a barátnőjének is. Az illető megdicsérte a haverját, hogy méh évek után is milyen kedves, hogy gondol a csajára kajáláskor, a haver meg annyit mnodott, á, ez már csak rutin, nem szivből jövő, lelkes kedveskedés. Én tényleg nem láttam még ilyen bókolós kapcsolatot, pedig vannak jó kapcsolatok is a környezetemben. Tulajdonképpen miért olyan jó naponta bókolni ? És miket lehet mondani még annyi év után ? Nekem vannak olyan ismerőseim, akik a karantén alatt pl bevallottk, hogy már 2hónapja nem beszélnek a férjükkel egy szót se. Nincsenek rosszban, nem veszekednek, csak nincs semmi mondanivalójuk, épp úgy élnek együtt, mintha a másik ott se lenne. Az együttélés, együttlevés nem egy örökké kellemes dolog, még ha általad szeretett személyről van is szó. Szóval nagyon fura. Kiirni mégfurább.

2020. dec. 6. 15:06
 13/14 anonim ***** válasza:

A 11. válaszoló vagyok, én írtam, hogy 7 éves kapcsolatban minden nap mond valamit.

Tényleg nem minden nap egy-egy új dologról van szó, ahhoz tényleg óriási lírai érzék kellene, hogy valaki így tegyen. Ha kategorizálni szeretném, akkor mondjuk legalább 90%-ban olyan általános bókról van szó, hogy szépnek vagy okosnak talál. Persze a helyzettől függően, nem mindig ugyanazokkal a szavakkal, ugyanabban a szövegkörnyezetben. Nekem pedig számít, a 2500. is jelent valamit, mert a páromtól jön, és ismerem, tudom, hogy ez nála mit jelent. Nyilván nem pont ugyanazt jelenti egy-egy bók, mintha nagy ritkán mondana ilyet. De ez nem azt jelenti, hogy kevesebb, vagy több, egyszerűen más. Az egy másik kapcsolat lenne, ott az az egy jelentene sokat. Ez ez a kapcsolat, itt ez a sok kicsi jelent sokat. Viszont én nem mondanám, hogy egyik univerzálisan jobb, mint a másik, szerintem ez abszolút személyiségfüggő. Ahhoz hasonlítanám egyébként, hogy kik hányszor mondják ki, hogy szeretik egymást. Van, aki naponta többször, van, aki csak jeles alkalmakkor, de tudjuk, hogy ettől még egyik sem szereti jobban, vagy kevésbé a másikat.

A szülői dicséretet én nem mosnám össze ezzel, a párodtól kapott bók szerintem teljesen más értelemben esik jól, mint bárki mástól. Viszont eltérve a témától, érdekes kérdés, amit felvetsz vele, és részben egyet is értek vele, azzal a kikötéssel, hogy szerintem az a fontos, hogy a szülő önazonos és reális maradjon. El tudom képzelni, hogy valakit így nevelnek, olyan környezetben nő fel, hogy könnyen kimondanak dicséreteket, elismerő szavakat. Ha itt som dicséretet kap a gyerek, az szerintem nem gond. Ha amúgy mindenkiben a legkisebb szálkát is megtalálják, de a gyereket még a gonoszságaiért is megdicsérik, mert ő a szemük fénye, az már problémás szerintem, viszont ez meg már megint egy másik kérdés.


A válaszom alapján egyébként valószínűleg nem is kaptál teljes képet. Általánosságban ez jellemző a páromra (egyébként már rám, saját magamra sem, én kevesebbet bókolok, mint ő, és nem azért, mert kevésbé igazak az érzéseim), de ennyi idő alatt nyilván voltak mélypontjai is a kapcsolatnak, akkor kevésbé volt ez intenzív. Most nagyon boldog és nyugodt időszakban vagyunk, így könnyen megy. Abszolút egyetértek veled, hogy az együttélés nem mindig zökkenőmentes, de ez nem mond ellent annak, hogy lehetnek, vagy akár többségében lehetnek a jó időszakok (sőt, akkor jó, ha ezek vannak többségben). A személyes példánkat tekintve egyébként lehet az is hozzájárul ehhez, hogy fiatalok vagyunk, nincsenek gondjaink az életben, se gyerekünk, se hitelünk, se más nagy felelősséggel járó dolog, amihez még nem szoktunk hozzá. Ilyen szempontból felszabadultak vagyunk, ilyen helyzetben könnyebb is szerintem nem kifogynia a bókoknak.


Egyébként természetesen nagyon kevesen tudják, hogy a mienk ennyire bókolós kapcsolat, mert nyilván ezek szinte kivétel nélkül kettőnk közt hangoznak el. Aztán meg minek adjam tovább, senkit sem ez érdekel (most rajtad kívül), hanem legfeljebb, hogy jó-e a kapcsolat. Viszont pont, hogy te látod akkor: az a lány miket ír ki? Minden nap másról bókol neki a barátja?

Én amúgy csak azt akartam megvilágítani, hogy a tényeket nézve van ilyen, de semmiképp sem azt sugallni, hogy ebből kell megítélni egy kapcsolatot, vagy érdemes hasonlítgatni magadhoz/másokhoz.

2020. dec. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Köszi a kimerítő választ, abszolút értem a szempontjaidat. Asszem, a mai világban ez elég nagy szerencse lehet, hogy ha egyáltalán még fennáll a harmónia a fele között ennyi év után. :)


A lány, akit felhoztam, másabb kategória, ő alapból sokat kérkedik, henceg a kapcsolatával (rengeteg posztot tesz ki magukról - pl. a karantén alatt április-májusban heti egy fotósorozat, nyilvános szerelmi vallomásokkal, ami szerintem már bőven a hihetetlen , abszurd kategória , 8-9 éves kapcsoalatban. Talán ezért nehezen hihető az ő esetükben a szerelem. Illetve náluk mindig a lány rak ki posztot, a pasi csak kommentel vagy lájkolja vagy hallgat. )


De ez ugye két külön téma : maga a bókolás és az arról való posztolás a neten.


Az ember úgy van ezzel, hogy ha már együtt élnek, rendszeresen látják a másiat gyűrötten, reggel csipás szemmel, valaki együtt jár wc-re (tőlem ez távol áll, de a gyakorin szoktam olvasni, hogy nagywc előtt sem szégyellősek a párok), túlvannak a kiabálásokon, ajtócsapkodásokon, a különbségek miatt össze kell csiszolódniuk, mindig van valami, amit máshoy látnak..stb. szóval ez már elég messze van a lírai mesebeli szerelemtől, amiről mindenki álmodozik.

2020. dec. 9. 17:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!