Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Mennyire oszlanak meg nálatok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire oszlanak meg nálatok a tipikus női-férfi munkák otthon?

Figyelt kérdés

Csak kíváncsi vagyok, mert már olyat is kaptunk egyszer, hogy jó gáz, hogy a férjem hagyja, hogy nő létemre én segítsek neki becipelni a komódot :D


Nos, a háztartásvezetés nálunk közös dolog, tehát együtt járunk bevásárolni és mindketten kivesszük a részünket a házimunkában. Én mondjuk többet takarítok és főzök, de a férjemnek is megvannak a maga feladatai bent, pl. porszívózás vagy mosás, és főzni is szokott, ha neki van több ideje. Sütni vagy varrni csak én szoktam, de azért ilyen apróságokon túl partner a háztartásban.


Családi házunk van, az itthoni fúrás-faragás az ő dolga, természetesen csak ami megy neki, ha nem, akkor szakembert hívunk. De nekem alap, hogy besegítek ilyenkor, ha kell, pl. bútorok szerelésébe vagy nehezebb dolgok mozgatásában (ha bírom). A kocsival csak ő foglalkozik, az is az ő reszortja.


A kert viszont javarészt azt enyém, pedig azt férfias melónak szokták tartani, nálunk én vagyok, aki széthordja a földet, ültet, locsol, veteményez, mert azt én szeretem csinálni.


Szóval, nem mondanám, hogy nagyon megoszlanak a tipikus férfias és nőies munkák, egy-két kivételtől eltekintve mindenketten részt veszünk mindenben.


Nálatok mi a helyzet?



2021. márc. 8. 20:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Én vagyok a nő, én takaritok (szeretem), a párom főz szinte kivétel nélkül. Bevásárolni együtt járunk.

Szereléseket párom csinálja.

2021. márc. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nem élek kapcsolatban, de én az alábbiakat tudom vállalni:


- Bevásárlás

- Porszívózás

- Mosás és teregetés

- főzés



És amiket nem:


- vasalás

- barkácsolás, "bütykölgetés"

- bármi olyan amihez sokat kell hajlongani

- bármi amihez fel kell mászni valahová

2021. márc. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Hát nálunk kicsit tendál a hagyományosabb nemi szerepek felé a dolog, de leginkább az én rigolyáim miatt. Jó, főzni a férjem nem tud, bár ha kifejezetten megkérem, akkor átvállalja, de sokkal tovább tart, sokkal nehezebben megy neki és annyira rossz nézni, ahogy szenved, hogy tényleg csak akkor kérem meg rá, ha a halálomon vagyok :D A takarításnál meg nekem van egy metodikám, milyen sorrendben haladok, milyen eszközöket használok, mit hogy szeretek csinálni, amit ő nyilván nem tud reprodukálni, és akkor csak nézek nagy szemekkel, egyre emelkedő vérnyomással, hogy már megint mit csinál. Szóval ezek miatt (miattam) igazából a házimunka, a főzés, mosás, teregetés, ezek mind az én feladataim. De nem bánom, őszintén szólva én szeretek ezekkel foglalkozni, nekem jó kis kikapcsolódás :)

Az autóval csakis ő foglalkozik, a szemetet ő viszi le, de cipekedésben, bútorok összeszerelésében azért szoktam segíteni neki, ha kétemberes dologról van szó. A barkácsolás, amolyan "férfiasabb" munkák is inkább rá esnek, most cseréltünk ablakot pl, és az ablakcsere maga az nyilván szakemberes volt, de az utómunkálatok (glettelés, csiszolás, festés) az mind rá hárultak, amikben én csak nagyon minimálisan vettem részt, és akkor is inkább csak útban voltam.


Viszont a gyerekkel amennyire csak tudjuk, megosztjuk a feladatokat. Egyelőre még nehéz, mert még nagyon kicsi, de születése óta a férjem fürdeti, bármikor átveszi tőlem, lefoglalja, megpróbálja megnyugtatni, ha álmából felriad, természetesen pelenkázza meg öltözteti meg minden ilyesmi gondozási feladatot megcsinál. Szóval a gyerekkel kapcsolatban tényleg 50-50%

2021. márc. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én (nő) főzök, söprök, hkn a gyerekeket intézem, 90%-ban én vásárolok, a kertben én ültetek és locsolok, illetve a macskákat én fésülöm, etetem, almot is én szedem ki. A mosást én rakom be és a szekrényekbe is én pakolom el. A tyúkok kajája nagyrészt az én feladatom, illetve nekem hatalmas élmény a bútorokat összerakni, így az is nagyrészt az én dolgom.


A férjemé a mosogatás, a teregetés, a felmosás, a kertben az ásás és a fürdő takarítása. Ha fúrni kell vagy fűrészelni, azt ő csinálja és a tyúkólat is ő takarítja. A gyerekek esti fürdetése fixen az övé, ez az ő kis közös szeánszuk. Ja és hétvègén ő kel a gyerekekhez reggel. 😊

2021. márc. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ha így jobban belegondolok, nálunk pont nem úgy van ahogy "hagyományosan" lennie kéne.


Férjem otthonról dolgozik, én kb 7-re érek haza. Addig ő kitakarít, mos, megfőz.


Hétvégente ő többnyire vmi hobbijával foglalkozik, én a kerti munkákat csinálom (mondjuk nekem ez is egyfajta hobbi). Nem tartom megerőltetőnek mondjuk egy zsák föld arrébb cipelését, de van h megkérem hogy segítsen. Mivel nagy barkácsoló típus vagyok, gyakran az apróbb szereléseket is én végzem el, de mondjuk ő is megtudja csinálni, csak őrá van h hónapokat kell várni, én meg megcsinálom amint tudom. Autót mondjuk ő intézi. Pénzügyeket viszont én intézem. Hétvégén régebben én főztem, de mostanában egyre inkább az van, h hétvégén is ő főz. Egyszerűen megszokássá vált, meg jobb szakács mint én. (Pedig én tanítottam meg, mert eredetileg csak bolognait tudott csinálni meg melegszendvicset...)

2021. márc. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én takarítok, főzök, mosok, mosogatok, vasalok. Ő ezeket sosem, de ritkán felporszívóz. Hétköznap én vásárolok, hétvégén egyszer együtt. A gyerekek gondozása is az én feladatom, még gyeden vagyok. Pelenkázni, fürdetni, játszóterezni vagy sétálni vinni is én szoktam őket. Én is kelek a kicsihez éjszaka, sajnos nagyon rossz alvó. Ill. én viszem és hozom az óvodából, de a kicsit is én fogom majd bölcsibe. Én intézem a papírokat is. Nemsokára vissza megyek dolgozni, szóval kénytelen lesz többet segíteni.
2021. márc. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Lakásban élünk nem kertes házban, tehát nagyon nincsenek férfiasabb munkák. Bútor összeszerelését férjem szokta végezni, kisebb javítgatásokat, meg a házimunkából is rendesen kiveszi a részét. Ráadásul magától, szívesen csinálja. Egyedül mosni, teregetni szoktam kizárólag én, meg a nagyobb takarításokat-csempe, bútor, ajtók, de ezeken kívül mindent mindketten, felváltva.
2021. márc. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A párom: mosogat, szerel/javít, takarít, főz

Én (nő): vasalok, takarítok, pakolok, nem főzök és nem mosogatok

Ha úgy van segítek neki főzni, de nem értek hozzá. Főleg én takarítok, de ő is segít. Bevásárolni általában együtt megyünk, vagy a párom egyedül, mert úgy mindig kevesebb pénz megy el :D

Még gimiben beszélgettünk az osztálytársaimmal és valahogy szóbajött, hogy a pasim vasalta ki néhány ruhám (készülődés miatt nem jutott rá időm). Na erre olyanokat kaptam, hogy ezen nagyon gyorsan változtassak, mert ez így nem lesz jó xD

2021. márc. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Főzés: mindig a férjem főz, mosás, vasalás: mosást többnyire én csinálom, vasalást mindig, mosogatás: nagyrészt ő, néha én is, tűzhely takarítása: mindig én, felmosás: többnyire ő, bevásárlás: mindig ő, portörlés: szinte mindig én, porzívózás: nagyjából felesben, fürdő takarítás: felváltva, tankolás, kocsimosás, műszaki, biztosítás: övé, ajándékvásárlás, dátumok számon tartása, családi ünnepek: enyém.
2021. márc. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én nem saját párral élek, hanem a családommal, tehát a szüleimmel és az öcsémmel, családi házban.

Nálunk részben illeszkedik a hagyományos szerepekhez a munka, de ez nem kőbe vésett dolog. Inkább úgy van, ha valami nagyobbat meg kell csinálni, akkor abba beszáll mindenki. Ilyen például a fahordás, favágás, a ház felújítása (új aljzatbetonozással, ajtó és ablakcserével együtt) kampányszerű befőzés, stb.

2021. márc. 9. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!