Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Közös kassza, sok veszekedés...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Közös kassza, sok veszekedés van miatta?

Figyelt kérdés

Közös kasszán vagyunk az összeköltözésünk óta. Nagyon rossz döntés volt. Én spórolnék, vannak terveim, a párom meg simán elköltené az utolsó fillérünket is pl tippmixre.

Ti hogy oldjátok meg a dolgot?

Mit javasolnátok nekünk? Valami megoldás kell, mert már nem bírom, hogy a semmiért dolgozok, de azt sem akarom hohy háború legyen.



2021. márc. 23. 18:36
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
79%
Jelöljetek ki egy bizonyos összeget, amit minden hónap elején félretesztek és csak akkor nyúltok hozzá, ha muszáj. Tippmixet én mindenképpen maximalizálnám, ha nem megy bele, akkor pedig szakítanék vele, mert egy nőnek sincs szüksége egy játékfüggő fickóra. (vagy orvoshoz vinném, ha amúgy normális)
2021. márc. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%

#21 az ilyenek nem mennek orvoshoz.

Az exemet elrángatta az anyja erőszakkal addiktológiára, de az én hatásomra sosem ment volna. Pedig el is kísértem volna, meg minden..

1x volt ott, aztán megmondta, hogy ő oda többet nem megy, súlyos fazonok voltak a folyosón, ő nem oda való.

Ennyit erről.

2021. márc. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem erre a legjobb megoldás a külön kassza. Nem mindig kell erőltetni a közös kasszát, nem az az igaz szerelem jele. Egyrészt sztem ebből sokkal jobban tanul, ha a saját részét elveri, akkor ennyi volt, másrészt meg így igazságosabb is. Illetve ha van cél, amire kell spórolni, akkor szépen a fizu első napján azt berakjátok közösbe (lehet akár egy boríték is, vagy egy közös harmadik számla), és akkor a többivel azt csinál mindenki, amit akar / tud.


Aztán meg... azért érdemes ezen a kapcsolaton gondolkodni, hogy mennyire passzoltok egymáshoz, és időben eldönteni, ha mégis a búcsúzás lenne a legjobb opció, nem túl későn.

2021. márc. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
23%

Azért itt sokan borúlátóak

Tudok olyan aki mások szerint hülye tippmixből keres egy kisebb fizut és mellette ő vigyáz a gyerekre , mert a Covid miatt megszűnt a munkája a gyerek anyukája meg olyan helyen dolgozik ahol most is menni Kell.

Párszáz tetből nyer. Nem meggazdagodni de kiegészítésre jó annak aki ért hozzá .

2021. márc. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
82%
Téged sem az eszedért szeretnek... majd amikor a közös lakást játssza el, gondolkodj.
2021. márc. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%
24-es, más mikor értelmes dolgok miatt tippmixel - pl a megélhetés mert átm. nincs munkája, meg más, mikor az utolsó fillért is elveri, mert függő.
2021. márc. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%
Ja, mindenki párszáz forinttal kezdi, aztán jön az párszáz ezer, mint az exemnek. Én pozitívan még nem csalódtam játékfüggőben. Pont akkor kattannak rá, amikor beüt a szar, mert nem látnak más utat a pénzszerzéshez. Pláne ha néha nyer is 10-20 ezret, nem fog leállni. Csak azt nem számolja, hogy minimum dupla annyit elb.szott rá a hónapban már, de azért örül a kis nyereménynek, mint majom a farkának.
2021. márc. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ennyire más hozzáállással nem lehet közösen tervezni. Mit old meg, ha a közös dolgokat közösen fedezitek a maradékból meg mindenki maga gazdálkodik? Lehet, hogy kevesebb a vita, mert nem láttok rá, hogy ki mire költ, ugyanakkor a probléma egy része adott. Nem közös a cél és nem is tesztek azért, hogy közös legyen.

Le kell ülni és át kell beszélni, hogy pénzügyi szempontból milyen céljaitok vannak és azért mit kell tennetek. Ha megérti és tesz érte, akkor oké. Ha nem, akkor el kell gondolkoznod azon, hogy te tudsz-e hosszútávon így élni. (Én nem tudnék.)

Az én párom is hasonlóan felelőtlen volt, nulla pénzügyi kultúrát hozott otthonról, de a számokkal mindig meg lehetett győzni, mostanra pedig már egészen "jól képzett" spórolós egyén lett. :D

Nálunk az adta a tökéletes megoldást, hogy a fizetésünk megérkezésekor előre megbeszélt összeget mindketten a megtakarítási számláinkra utalunk. A többi nem baj, ha elfolyik erre-arra, hiszen kell, hogy éljünk is. Így mindenki boldog, tudjuk tartani magunkat a terveinkhez. Ha véletlenül elsiklik valahol ez a dolog, akkor pedig kezdeményezem, hogy üljünk le és nézzük át a számokat. Ezzel vissza lehet zökkenteni a helyes útra.

Szóval KOMMUNIKÁCIÓ!

2021. márc. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:

Huhh. Köszönöm ezt a rengeteg választ! 😊

Azóta külön kassza van, megbeszéltünk szépen mindent. Máris máshogy áll ő is a pénzhez, hirtelen megtanulta beosztani, lám ki tud fizetni mindent és még marad is. Ez jót tett az egész kapcsolatunknak!

Szeretnék mindenkit megnyugtatni, hogy nem játék függő, csak egy rossz példát szerettem volna írni, más akkor éppen nem jutott eszembe.

2021. ápr. 11. 10:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!