Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Hogy lehet kezelni az olyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy lehet kezelni az olyan esetet, mikor összeköltözés előtt vagy után ebből veszekedés lett? Megoldódott, vagy szakítottak?

Figyelt kérdés
Adott, hogy a férfinak van egy családiháza, aminek felújításán elég sokat dolgozott. Majd mikor a barátnőjével tervezik az összeköltözést, akkor a csaj már pedzegeti, hogy lényegében egyik szoba színe sem tetszik neki, és át kellene festeni, ezt-azt lecserélni stb. Csakhogy erre a pasinak se kedve, se pénze most. Neki pont jó így, ráadásul a nappalit 3 éve csinálta, új ablak, parketta stb, tehát semmi nem indokolja, a festést.
2021. jan. 24. 20:51
 1/9 anonim ***** válasza:
86%

Nálunk a párom költözött hozzám. Abszolút közös döntés, hogy néz ki a berendezés. Nálunk nincs hiszti, hogy ez itt az én házam.

A kérdésben kössön a pár kompromisszumot. Mondjuk nagyobb átalakítás nincs, de egy festés mehet, és a csaj veszi a festéket, meg ami kell. Takarófólia, festőhenger, kutyafüle.

2021. jan. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Jajjj, ez gáz, ha egy ilyen dolgot nem tudtok megbeszélni. Akkor kár összeköltözni. Le kell ülni, elmondani az érveket. Konszenzusra jutni. A nő részéről ennek nem szabad amolyan elvárásnak lenni. Apró változtatásokat nem lenne elég most csinálni, amitől számára otthonosabb a ház? Vegyetek közösen dekorációkat, függönyt stb.

Most amúgy az összeköltözés a szerelmemmel egy nagyon boldog esemény. Én pont le..arnám, milyen a fal színe. Majd a következő aktuális festésnél választotok együtt színt.

2021. jan. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
30%
Most mit nyavalyogsz, kijött belőle a fészekrakó ösztön. Ez lenne a természetes. Mondjuk alapból gáz felállás, ha az egyik 100%-os tulajdonába megy a másik és nem közösen teremtik meg az otthonukat, ott mindig ez van, hogy az enyém meg a tiéd, nincsen miénk...Tudom, ebben éltem egész életemben.
2021. jan. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Full be van rendezve a ház, nem kell semmit venni. Már minden szoba, illetve konyha és az ebédlő is fel lett újítva, egyedül a fürdő maradt, ezért se kellene most feleslegesen festegetni mert van fontosabb.

Sima beszélgetésnek indult a színekkel kapcsolatban, aztán a csaj úgy akart nyomatékot adni a véleményének, hogy bőgve elvonult a szobájába. Pasi meg otthogyta és hazament.

2021. jan. 24. 21:10
 5/9 anonim ***** válasza:
71%
Ennek a lánynak még fel kellene nőnie. Gyerekes.
2021. jan. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy gáz, ha a pasié 100%-ban a lakás vagy ház, de sok nő ezt varja el, csak utána ne akarjon rendezkedni egyből.

Amúgy itt mindkét fél túl van a 30-on, és a nőnek van saját lakása.

2021. jan. 24. 21:21
 7/9 anonim ***** válasza:
62%
Attól még lehet éretlen, hogy 30 elmúlt, abogy az ábra mutatja.
2021. jan. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
48%

Hisztis p...

Majd X év múlva, amikor szükséges lesz újabb festés, akkor együtt döntitek el, milyen színű lesz. Ha akkor még meglesz a lány. Szerintem nem lesz meg.

Most képzeld el: a kedvéért hupililára lesz festve a nappali, ő fél év múlva egy hasonló szintű ok miatt szakít veled, te meg ott maradsz egyedül, és nézegetheted a hupilila nappalidat.

Én nem is keresném többet a nőt. Ha bocsánatot akar kérni a cirkuszolása miatt, akkor hívjon fel és kérjen bocsánatot. Ha nem hív többet, akkor nem sajnálnám a kapcsolatot.


Annak esetleg lett volna értelme, hogy ha már együtt jártatok, amikor felújítottad a házadat, akkor időnként elvinni oda, megmutatni neki, és adott esetben megkérdezni, hogy szerinte melyik helyiségnek milyen szín lenne jó.

2021. jan. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Igen, sajnos én is észrevettem hogy gyakran hisztivel próbálja rámerölterni az akaratát, ha nemet mondok. Más téren viszont nem lehet rá panaszom.

Pár órára rá, hogy otthagytam, felhívott, és azzal magyarázta a viselkedését , mivel ismeri az exemet, így ott mindenről az jut eszébe, hogy mi anno ezeket együtt találtuk ki. Pedig ez sem igaz, mert az exem amolyan tipikus, nekem mindegy hozzáállású volt a fal színét illetően. Viszont ennyi erővel akkor az összes bútort ki kellene cserélnem, amit együtt vettünk. Pedig arra meg azt mondta hogy nem zavarja.

2021. jan. 25. 08:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!