Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » 4 év után már csak szeretetet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

4 év után már csak szeretetet érez? Vége így egy kapcsolatnak?

Figyelt kérdés
A párom nem szerelmes már belém, nem mondta de tudom. Mikor rá kérdeztem annyit mondott, hogy a szeretet sokkal erősebb kötelék, a szerelem érzése pedig az embert néha rossz irányba is viheti, az elején természetes a nagy láng de ha hosszú évekig ezt érkeznénk megkattannánk. Minden rendben van köztünk, van szex, figyelmes férfi, nem csavarog, dolgozik azért, hogy házunk legyen és feleségül vegyen. Viszont szerelem nélkül mi vár ránk? 4 év után még bolondulnia kellene értem, nem?

2021. márc. 26. 15:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
58%
xd
2021. márc. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
87%

Nem. Mit képzelsz az emberek élete hogy néz ki? Akik együtt vannak párok 10-20-50 éve, azok úgy szerelmesek, mint a legelején? Nagyszüleim 87 és 82 évesek és 62 éve házasok. Szerinted ők úgy szeretik egymást, mint az elején? Aki a szerelmet kergeti állandóan, az általában az élet más területein kib*@szik magával emiatt. Jó esetben találsz egy hozzád illő embert, akivel megegyezik az életmódotok, világlátásotok, életcéljaitok, megférnek a szokásaitok egymás mellett. Az elején lehet szerelem, de ez általában néhány év után átalakul családi jellegű szeretetté. Persze a szexuális vonzalom is megmaradhat ez mellett.


A szerelem egy kémiai reakció az agyban (meg is van, hogy milyen hormonok felelnek érte, szinte le lehet írni a szerelmet kémiai képletekkel), ami a szaporodást ösztönzi. Ez az érzés általában fél-5 évig tart nagyjából ugyanazon ember iránt.

2021. márc. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
92%
igaza van a párodnak
2021. márc. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
90%

Igaza van.


40/N

2021. márc. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
85%

Attól még szerelmes meg szeret! Csak nincs bezsongva, mint az elején, tényleg be lehetne kattanni tőle.


Biztos jól meg lesz szervezve a lagzi, majd, ha Covid utánra tervezitek. Akkor is pörögni fog, nászút, később gyerekek...


Teljesen normális, talán csak közös kaland hiány van, érthető mert nem lehet mostanában semmi izgiset csinálni!

2021. márc. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
86%
Ne aggódj, 4 év már rekord a modern időkben.
2021. márc. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
87%
Ez a természetes lefolyása egy párkapcsolatnak 0.5-5év és kifogynak az agyagból a hormonok. Innentől viszont kb ugyan olyan marad a kapcsolatok mint most ha kel neked a hosszútávú kapcsolat akkor törődj bele hogy az bizony ilyen. Senki nem lessz akivel egy életen át lángolni fog a szerelem. Tedd ősze a két kezed hogy neked jutott egy normális párkapcsolat sokan csak álmodnak az ilyesmiről.
2021. márc. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
36%
Hagyd ott! Csak dugni akar!
2021. márc. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Akkor mi alapján marad meg a hűség a kapcsolatban, amikor már szeretet van és nem szerelem?
2021. márc. 26. 18:07
 10/16 anonim ***** válasza:
37%

Majd mindjárt megkapod, hogy a hűség döntés kérdése :D

Viszont én is elgondolkodnék. Négy év nem nagy idő, szerintem még javában lángolnia kéne. És téged ez pont azért zavar, mert te még lángolsz.

Szóval nincs egyensúlyban a kapcsolat, ezért zavar.

Igenis kell a lángolás, és lehet x év múlva nem úgy, de kell még, és vissza-visszajön.

De ez a te mentalitásodon múlik. Ha neked innentől elég ennyi, maradj vele. Bár szerintem nem elég.

Nekem sem lenne. És én x év múlva ha már csak a "mély szeretet marad" már ott sem vagyok

2021. márc. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!