Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Hogy áll a pénzügyekhez a párod?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy áll a pénzügyekhez a párod?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok, mert az én párom (38 éves férfi) éppen tőlem kért most kölcsön. Fele annyi a keresetem, de neki a nyugdíj megtakarításon kívül semmi pénze. Programozóként havi 400 ezret keres.

Adtam neki kölcsön, de azért elgondolkoztam, hogy gyerekvállalás, házasság biztis jó ötlet e, mert nem ugyanúgy állunk a pénz témához.



2021. ápr. 15. 07:39
1 2
 1/15 anonim válasza:
100%
Nálunk is ez a helyzet. Jelenleg munkám sincs mert elveszítettem a járvány miatt. De párom tőlem kér kölcsön mert neki elfogyott a hónap felénél. Adtam neki de én is megkérdőjelezem már, hogy vele szabadna-e családot alapítani. Főleg hogy nem ez volt az első alkalom.
2021. ápr. 15. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Hat kicsit maskepp vagyunk, 27 vagyok, se lakas, se autó, 35 millio befektetesem van most, enis programozo vagyok 800 nettot keresek, sose kertem eletemben kolcson senkitol es ezutan se fogok.

A baratnom netto 400 at keres, van lakasa, meg kb 15 millio hitel van hatra belole

2021. ápr. 15. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Átérzem a dillemmádat. Igen, bennem is felmerülnek ilyenkor a kérdések.

Még mielőtt valaki haszonlesőnek írna le, saját lakésom van, amiben élünk. Tehát nem a pénzére pályázok, ha nem hogy együtt kellene haladnunk már így negyven felé...

2021. ápr. 15. 07:48
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Az én párom (mindketten 40 évesek vagyunk) nagyon spórolós. Bár többet keres, mint a te párod, nagyon megtanulta gyerekkorában, hogy mi az, ha nincs. Öten vannak testvérek és egyedül nevelte őket az édesanyjuk. Ebből kifolyólag nagyon megnézi, hogy mire ad ki pénzt és nagyon előrelátó. 6-8 év alatt megteremtette magának az otthont, autót és megtakarítása is van. Nagyon büszke vagyok rá ezért (is).


És pont azért tudom ennyire becsülni őt, mert előtte 2-3 olyan férfival is volt dolgom, mint a te párod. Folyton tőlem kértek kölcsön, nem tudták beosztani a pénzt és nem is akarták. Semmi jövőképük nem volt, nőként az én vállamat terhelte minden anyagi kiadás. (nem éltünk együtt, olyan kiadásokra gondolok, mint pl. ha beültünk egy étterembe, az esetek döntő többségében én fizettem vagy ha anyukának születésnapja volt, az én pénzemből vettünk ajándékot)


Havi 400 ezerből még akkor is lehet félretenni, ha valaki albérletben lakik.

2021. ápr. 15. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
83%

Az én párom full gazdag, egy centtel nem segitett még nekem semmiben, semmit nem is fizetett, nehogy a pénze miatt legyen vele egy nő. Nem is problemam. Most.

De olyan szinten félti az anyagiakat a saját párjátol is, hogy gyerekvállalás teljesen kizart vele a részemről. Abszolut sem támasz sem segitség, számitani Semmiben nem számítok rá.


A legkisebb dologért is hálát es pitizést vár.

2021. ápr. 15. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
#5 semmi közöm hozzá, de akkor minek vagy vele? Az ember nemhogy a párjanak, de a közeli barátainak, családjának is igyekszik segíteni ahogy tud. Es nem a pénzre meg a kölcsönre gondolok.
2021. ápr. 15. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
83%

Hát nem a pénze miatt az is biztos :)

5

2021. ápr. 15. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
83%

Tényleg csak abban az esetben okozna ez nekem gondot, ha gyerekunk lenne. De hülye meg nem vagyok , hogy akarjak tőle.:)

5

2021. ápr. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Korábban voltak olyan pasijaim, akik kértek kölcsön, de nekem ebből baromira elegem lett. Én azt tapasztaltam, hogy ez nem egy "egyszeri" éppen sz-r helyzetben vagyok dolog, hanem általában életvitelszerű, és onnantól kezdve, hogy egyszer adsz, nincs megállás.


Nyilván nem olyanról beszélek, hogy "leugrok a boltba, de nincs nálam kp, tudsz adni kétezer forintot?" hanem komolyabb dolgokról.


Én abbafejeztem azt, hogy kölcsön adjak pasiknak, akikkel járok, az biztos, mert sosem lett jó vége. Nem is tudom elképzelni, hogy van bátorsága egy férfinek pénzt kérni a barátnőjétől, számomra ez mai fejjel már abszurd.

Nyilván, akik házasok, vagy azzal egyenértékű, komoly kapcsolatban élnek, ott az mondom ja, támogassák egymást ahogy tudják, de nem tudom, lehet n vagyok a tradicionális, modern feminizmust megtagadó liba, de nekem ez nem fér bele egy kapcsolatba, főleg nem amikor még házasságról meg gyerekről szó sincs.

2021. ápr. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Áhh, ezek komolytalanok, nehogy tervezz ilyennel bármit is. Ha szülnél egy gyereket, és gyeden lennél, szerinted mennyire úsznátok el anyagilag? Vicc, hogy te a 200 ezres fiudból tudsz spórolni, ő meg 400-at elszór, és van pofája tőled kérni, miközben feleannyit keresel.

Hogy a kérdésre is válaszoljak, nekünk a férjemmel kb hasonló a gondolkodásmódunk: első, hogy a kötelező dolgok ki legyenek fizetve, aztán legyen X összeg elrakva, a maradékot fel lehet élni. Nem spórolunk őrülten, mindig vannak "fölösleges" kiadások, de van félretett pénz, és sosem állunk hónap közepén egy fillér nélkül.

Az ilyen carpe diem típusokkal nem szabad gyereket vállalni!

2021. ápr. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!