Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Együttélés esetén ki hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Együttélés esetén ki hogy csinálja, mi mostanában a gyakoribb felállás pénzügyekben? Külön kassza vagy együtt fizetnek mindent?

Figyelt kérdés
De ha együtt, közösen, akkor közös bankszámla vagy hogy? De ha meg eltérőek a fizetések, akkor se igazságos. Osszátok meg, más családokban, pároknál hogy megy.
2017. júl. 23. 09:06
 1/9 anonim ***** válasza:
89%

Azt kell eldönteni az elején, hogy miért költöztök össze.


Ha azért, mert olcsóbb ketten fenntartani egy albérletet, könnyebb megélni, és praktikus, hogy este együtt vagytok, akkor külön kassza. (Lakótársak) Ha gond van, akkor egyik jobbra, másik balra, semmi se köt össze.


Ha azért költöztetek össze, mert ez a kapcsolat új lépcsőfoka, és hosszú évekig megosztjátok egymással az életetek (élettársak lesztek), pláne ha hazasság és családalapítás is tervben van, akkor közös kassza. Egy család lesztek: akkor se dobod el a másikat, ha pl. munkanélküli lesz egy időre. Akkor is támogatjatok egymást, ha a közös gyerek vállalása miatt kiesik a jövedelem.

Anyagi és erkölcsi értelemben is felelősséget vállaltok egymásért.

2017. júl. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%
Kozos kasszan vagyunk, miota egyutt elunk. De mar elotte is, o keresett jobban, igy o fizett tobb mindent.Lehet, hogy nem igazságos, de ez van. Azota ossze is hazasodtunk. Amugy kulon bankszamlank van.
2017. júl. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
57%

Nálunk, mondhatni, közös kassza van - de nincs közös bankszámla, vagy ilyesmik. Attól függően, hogy a hónapban ki kap többet, a legnagyobb költségeket felosztjuk (albérleti díj, villany, egyéb számlák, nagybevásárlás), felezzük, hogy épp ki melyiket fizeti ezekből. A saját dolgait (telefon, diákhitel, akármi) mindenki magának fizeti. A fennmaradó dolgokat meg fizeti az, akinél épp pénz van, ezeken már nem számolgatunk, hogy melyikünk költ többet - ha valaki esetleg hamarabb kifogy ebből a maradék pénzből, akkor persze simán kérünk/kapunk a másiktól.

Ha mondjuk ruhát vagy hasonlót kell venni, akkor alapvetően magunknak, de pl. ha én kapok több pénzt, és neki kell valami, akkor simán fizetem én, nincs ebből para. Nagyobb kiadásoknál (pl. most vettünk mosógépet), egyik hónapban ő tett félre egy 50-est az ő fizujából, kövi hónapban meg én pótoltam ki az enyémből.

Szóval nincs így konkrétan enyém-tied, csak a saját költségek terén, de nem tartozunk egymásnak elszámolással, és nem számolgatunk, hogy ki mennyit tett a közösbe.

2017. júl. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Diavolino44 ***** válasza:
93%

Nalam ez sose mukodott, mindig kulonkasszasok voltunk a parjaimmal. Igy sose volt belole vita. En fizettem a tobbet, ha en kerestem a tobbet, ha nem akkor fele fele.

Ami kapcsolatot latok, altalaban ez egy jo ok a veszekedesre, sertodesre, ha kozos a kassza. En nem nezem jo szemmel, ha a parom az ezredik cipot, taskat veszi meg, o meg nem nezi jo szemmel, ha feherjere, meg kartyakra koltom a penzem.

2017. júl. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
93%

Mi külön kasszán vagyunk,voltunk és leszünk is.(ha ezt annak lehet nevezni)

A számlákat fizetjük 50-50 arányban. Ha kell valami,azt valamelyikünk megveszi,soha nem volt számolgatás,hogy én most 200 ft-al többet költöttem.... Nincs megszabva,hogy tegnap én fizettem,ma te fizetsz, egyszerűen megvesszük,ami kell. Ha nem együtt megyünk bevásárolni,akkor felhívjuk a másikat,hogy neki kell-e még valami,esetleg gyógyszertárba beszaladjak,stb... Nem egyforma a keresetünk,de nekünk ez a kezdetek óta így megy és soha nem volt gond ebből. 29/N

2017. júl. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%

Mi házasok vagyunk és a külön kassza hívei.

Itt most nem arról van szó, hogy válás esetén ki vinne mit, hanem a kapcsolat harmóniájáról, bizalomról, és az csak külön kasszán van meg.


Külön kassza = a közös dolgokat közösen fizetitek, a többihez pedig nincs közötök. Tehát MEG KELL BÍZNOD a partneredben, hogy nem költi el hülyeségre, nincs beleszólásod, nincs rálátásod, mindenki a saját tetszése szerint bánik a saját pénzével.


A közös kassza általában a leggyakoribb oka a veszekedéseknek sok helyen, mert a párok nem értenek együtt a pénzügyekben, és látják hogy a másik mennyit dobott ki új cipőre/biciklire/edzésre/nasira/akármire, és piti dolgokon összevesznek.


Nálunk meg teljes az egyetértés, mert még csak nem is érdekel, mennyit költ a férjem és őt se, hogy én mennyit, mert mindenki a SAJÁTJÁT költi, nem a másikét :)

2017. júl. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
72%

Ezt meg kell beszélni. Az a jó ami mindkét félnek megfelel. Vannak akik nem szeretnének közösködni,

-mindent feleznek,

-vannak akik fizetésarányosan fizetnek,

-és van a közös kassza is, amikor összedobnak minden pénzt, kifizetik amit ki kell a havi megélhetéshez, és a maradékró is közösen döntenek.


Ha ebben nem ért egyet a pár, akkor egyszerűen nem működőképes a kapcsolatuk, mert sok feszültséget fog okozni, hogy ki mire költ és mennyit stb. Ilyen esetben nem illenek össze.


Nálunk a férjemmel már az együtt járás alatt szóba került ez. Beszélgettünk, és mindkettőnknek alap volt, hogy amikor összeköltözünk teljesen közös kassza lesz, tehát minden bevételt közösnek tekintünk. Úgy gondoljuk, hogy egy pár vagyunk, és nem sima lakótársak akik összebútoroznak, de mindent forintra kiszámolnak, tehát közös élet, közös kassza, közös anyagi teher, és közös a házimunka is.


A gyakorlatban ez nálunk úgy néz ki, hogy a férjem kapja 1 héttel hamarabb a fizetését, abból fizetünk minden megélhetéssel kapcsolatos kiadást (rezsit, internet+tv-t, biztosítást, mobiltelefonszámláinkat, bevásárlásokat, a maradékból jut szórakozásra-hobbira, közös programokra is.


Az én fizetésem picit később jön, azt egy az egyben megtakarításként kezeljük, és csak akkor nyúlunk hozzá, ha nagyon muszáj. (Pl 2 éve elromlott a mikrónk, és ebből a megtakarításból vettünk ki, hogy másikat vegyünk.) Egyébként évek óta halmozódik. De ez is teljes mértékben közös pénz. Eltérő a fizetésünk pár 10 ezerrel, de nem nagy mértékben, nem fogunk filléreskedni emiatt.

2017. júl. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Tök vicces, hogy leírtam, hogy közös kasszán vagyunk, és mindenkinek megvan ezen belül a saját kis pénze. Le lettem pontozva.

Más leírta ugyanezt a felállást, csak ő külön kasszának titulálta, az meg 100%-os válasz. :D

Néha olvasni is kéne basszus, nem csak ész nélkül pontozgatni...

2017. júl. 25. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8. Lépj túl rajta:) Gyakorin nincs hasznos vàlasz, csak adott embernek tetsző vagy nem tetsző válasz. Hogy ki mennyire tud szöveget értelmezni abba meg ne menjünk bele:)
2017. júl. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!