Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Felelősek-e azok az anyák a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Felelősek-e azok az anyák a gyermekeikért, akik bántalmazó kapcsolatban maradnak a gyerekük apjával? Ha ő maga is le lett építve az évek alatt?

Figyelt kérdés

Így a gyerekek úgy nőnek fel, hogy anyát heti szintjen bántják, szavakkal. A fenyegetések;dühkitörések gyakoriak. Az ilyen gyerekek nyugalmi pulzusa magas, mert készenlétben vannak folyton, kiszámíthatatlan mikor mi fog történni.Az ilyen anyáknak akkor is kéne tenniük valamit, ha ők maguk is áldozatok, nem?


Sok nő teljesen feláldozza a gyerekeit a párjukért, csak mert nem mernek lépni/ anyagilag nem tudnak.



#gyerekek #áldozat #bántalmazás #mártír nő #életképtelen nők #szubmisszív nők
2021. máj. 7. 06:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%
Igen, felelősek, nem kicsit.
2021. máj. 7. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%
Igen, ugyanúgy felelős ilyen esetben az anya is, mint az apa.
2021. máj. 7. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
84%
Természetesen igen. Viszont ettől még igaz hogy ha le van építve az önbizalma, nem fog lépni, illetve sokszor anyagilag is függenek. Ezért nem szabad gondolkodás nélkül össze-vissza szülögetni. Csokra meg pláne nem.
2021. máj. 7. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Az én anyám megtette,egy vagon gyereket szült egy bántalmazónak, és mondta,hogy csak jót akart. :) Én mondtam neki,hogy elcseszte, és most azért nem enged el nagykorú létemre, mert akkor apa őt veri meg, ha én lelépek...
2021. máj. 7. 06:59
 5/15 A kérdező kommentje:
Viszont nagyon szeretnék elmenni, nem bírom tovább a bántalmazásokat, csak úgy érzem, cserben hagyom akkor őt és a testvéreimet. Egy pszichológus ismerősöm szerint nem én vállaltam ennyi gyereket, nem az én felelősségem rájuk vigyázni/ őket eltartani, mindenki mentse magát.
2021. máj. 7. 07:00
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
30 évig éltek anyámék ilyen házasságban, az apám egy alkoholista, önző ember volt, akinek gyakran eljárt a keze. Ha nem is ütött, tudott úgy nézni, hogy szinte halálfélelmem volt. Már felnőtt voltam (addigra apám lelépett egy másik nővel) amikor megkérdeztem anyámat, hogy miért nem vált el? Az volt a válasza, hogy azért, mert 4 éves koromban egyszer sírva fakadtam, amikor azt mondta, hogy el fognak válni. Amikor 33 éves koromban a pszichológusnak ezt elmeséltem, azt mondta, hogy gyakorlatilag anyám engem használt fel a saját lelke megnyugtatására amiatt, hogy képtelen volt kilépni egy szar házasságból. Tulajdonképpen rám hárította ezzel az egész felelősséget, ezzel tovább gyötörve az én lelki világomat is.
2021. máj. 7. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

4


Aha... jót akart, hát nem jött össze. Te is jót akarsz azzal, hogy a saját életeddel foglalkozol. A tesókat sajnálom, törődj velük és ha tudsz segíts az egész családnak, de menj. Nem áldozhatod fel magadat emiatt, anyádnak nincs joga ezzel zsarolni. Undorítóan viselkedik ő is.

2021. máj. 7. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Anyám is ezt csinálta, az alkoholista féreggel maradt, aki folyamatosan megalázta / megverte őt, engem és mindenki mást a környezetében. Van felelőssége, nem is kicsi.
2021. máj. 7. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
84%

Persze hogy felelős.


Sosem fogom megérteni hogy egy felnőtt ember legyen az nő vagy férfi hogy képes egy ilyen kapcsolatban maradni, de ami még fontosabb hogy képes ha pláne hogy gyereke van.

2021. máj. 7. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
18%
Igen. Az okos nő nem szül, és nem lesz feleség, de még élettárs sem.
2021. máj. 7. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!