Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Mit tennétek, hova költöznétek?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennétek, hova költöznétek?

Figyelt kérdés
Szeptembertől Pestre megyek egyetemre, de a barátomat nem vették fel, ezért OKJ-ra (vagy mi lett most belőle) fog menni. Én lehet hogy kollégiumban fogok lakni, és akkor ő egy baratjával vagy idegenekkel költözne össze. Nem élünk a szüleimmel rossz körülmények között, ezért lehet, hogy kollégiumba nem vesznek fel. Ha nem vennének fel szóba jött, hogy összeköltözhetnénk. Félek, hogy ha vele élnék kimaradnék az egyetemi életből, hiszen ott lenne egy lakás amit rendben kell tartani, főzni mosni kell a másikra is. Egész más élet lenne, mint kollégiumban. Szerintetek? Tapasztalatok?

2021. jún. 1. 16:48
A kérdező szavazást indított:
Kollégium
Összeköltözés párommal
27 szavazat
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
98%
Nem az tűnik ki az írásodból, hogy égsz a vágytól vele élni. És igen, nem gondoltalan kollégiumi évek várnának rád, hanem háziasszony szerep.
2021. jún. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
97%

"Félek, hogy ha vele élnék kimaradnék az egyetemi életből, hiszen ott lenne egy lakás amit rendben kell tartani, főzni mosni kell a másikra is."

Kollégiumban nem kell magadra főzni, mosni, magad körül rendet tartani? Ha normális a barátod akkor ezeket a dolgokat albérletben is ketten csinálnátok és nem csak rád hárulna az egész. Ha meg nem normális, akkor mit kersel mellette?

2021. jún. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
96%

"hiszen ott lenne egy lakás amit rendben kell tartani, főzni mosni kell a másikra is"


Nem kell a másik helyett is neked elvégezni ezeket!! Fel kell osztani az otthoni teendőket igazsásgosan.

2021. jún. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Kollégium nagyon jó az emberek szempontjából, sok jó ember egy helyen. Ha "bulikázás" oldaláról közelíted meg, akkor albérlet szerintem jobb bár picit több szervezés kell, koleszban csak átmész a szomszédba. Persze vannak szabályok, amiket be kell ott tartanod, albérletben (a szomszédok nagy örömére) ez némileg szabadon értelmezett (értsd hangos zene este).
2021. jún. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
93%
"kimaradnék az egyetemi életből" Mégis miből maradnál ki? Napközben, órák között tudsz haverkodni, tanítás után 1-2 órát lóghatsz velük. Esti bulikra meg elviheted a srácot.
2021. jún. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
88%

"amit rendben kell tartani, főzni mosni kell a másikra is"


Ezt még most felejtsd. Nem vagy szolga, csak mert puncid van.

2021. jún. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
92%
Ha már most tudod, hogy a csicskása leszel, akkor ne költözz vele össze.
2021. jún. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
83%
Hát ha felvesznek koliba akkor koli, ha nem, akkor összeköltözés.
2021. jún. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
13%
Óvodás a gondolkodasod. Maradj koliban,ő meg az albiba majd szetcsajozza az agyát!
2021. jún. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Voltam mindkettőben. Koleszos is és párommal egy szobában.


1. A kolesz szobát sem takarítják ki helyetted. A közös mosdókat is havi 1x. Úgyhogy ha nem akarsz hüvelygombát, akkor ott is beszélned kell a csajokkal és fel kell osztani a takarítást. (ami működik az albiba is, de sosem a párommal volt gond, hanem a többi albitárssal).

2. A kolesz tök jó kapcsolat építésre, de nagyon rossz ha a csendben tanulós típus vagy. Ott a heti 5 napból 2 a minimum amikor buli nap van és hajnali 3-4ig nem lesz csend. És akkor még nem beszéltünk a vizsgák utáni ünneplésről stb. Tehát marha zajos tud lenni. Egy albi azért ehhez képest a nyugalom szigete, mert a szomszédok miatt kevesebb buli tartható, és nem ünnepelnek diákok folyosónként.

3. Nemcsak szociális alapon de tanulmanyi alapon méginkább megkapod a koleszt. Nekem sem volt semmi extra a családi körülményeiben, inkább a bizik és a bónusz pontok pl. sporteredményért, OKJ-ért amik dobtak rajta, de ha nagyon jó volt az átlagom akkor ezek nélkül is benn maradtam (és én nem is laktam extrém messze sem).


Szerintem feleslegesen parázol. A pároddal meg most gyakorolhatod a munkamegosztást ha mégis albiztok. Nyugodtan kezeld úgy mint egy lakótársat.

És amúgy a menza nem a kolisok kiváltsága, minden egyetemi dolgozó és hallgató számára elérhető, tehát nem kell albiban főznöd ha nem akarsz, és a koleszban is ugyanúgy kell főznöd, ha nem visszel otthonról kaját és nincs keret a menzára sem. (hütő, konyha van a kolikban is)

2021. jún. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!