Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Miért marad bent valaki egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért marad bent valaki egy rossz házasságban/ kapcsolatban? Mi lehet az összetartó erő a közös lakás, az anyagi gondoktól való félelem, közös hitel vagy a félelem a magánytól?

Figyelt kérdés

2021. júl. 27. 23:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
79%

Inkább talán a gyerekek? Persze a gyerekeknek sem jó ez...


Esetleg az anyagi gondoktól való félelem lehet?


Nálam ilyen még nem fordult elő...

2021. júl. 28. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Hitel
2021. júl. 28. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
0%
Mindez együtt, plusz a tapasztalat. A házasságokat még mindig úgy kötik, hogy ő lesz élete szerelme, ő más, mint a többi. Aztán nesze neked, pár év, és csak a kényszer tart össze. Minek újra kezdeni? Lehet, hogy pár év és rosszabb lesz.
2021. júl. 28. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
88%
Olyan környezetben élnek, ahol ez a normális, és félnek nemnormálisak lenni.
2021. júl. 28. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
85%
Ez így együtt.
2021. júl. 28. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
47%
Meg kell javítani a kapcsolatot. Ha az első akadálynál elváltunk volna, akkor kb 4 évig lettünk volna házasok. De nem adtuk fel, dolgoztunk magunkon és a szerelmünkön, akkor is és azóta is. 28 év után szerelmesebb vagyok, mint valaha.
2021. júl. 28. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
96%

#6: Ennek ellenére ide írsz, és megindoklod, miért maradsz, bár a házasságod rossz. -> Rossz a házasságod?

Vagy csak dicsekedni jöttél?

Nem mindent lehet megjavítani. Van, ami idővel csak rosszabb lesz.


Egy rossz házasság nem feltétlenül bántalmazó vagy mérgező. Sokszor csak kihűlt, ennek az okai meg feloldhatatlanok.

Nem mindenki tud válni. Én például tudnék, de a férjem nem. Ez csupán annyit jelent, hogy mentálisan beteg, egyre rosszabb. Évek óta én tartom el. Ő intézi a gyerekeket. Válás esetén nekem "csak" olyan munkahelyet kell keresnem, ami mellett megoldható, hogy hozom-viszem őket, és nem rúgnak ki táppénz alatt. Na és ő? Valószínűleg aznap öngyilkos lenne. Egy bőrönd ruhával kerülne utcára. Szó szerint. Teljes mértékben tőlem függ. Ügyeket intézni is csak én tudok. Senkije sincs, akihez mehetne.

Évek óta pokollá teszi az életem a képzelt betegségeivel, nem tudok rá férfiként tekinteni, de a gyerekekkel jól kijön, a háztartásra nincs gondom. A szex meg annyira pocsék volt az utóbbi időben, hogy már vágyni se vágyok rá.

Igazából megkönnyebbülnék, ha találna valakit, és elmenne.

2021. júl. 28. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
91%

Nincs más.


Sajnálja kukába dobni az elotte leve x evet/evtizedeket es bevallani magának hogy csak elvitte az életét es nem tobb.vege

2021. júl. 28. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
69%
Ez mind együtt: a pulya, a pínz, a látszat, hogy "Van mellettem valaki", a magánytól való félelem, a függőség...
2021. júl. 28. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
91%

Szerintetek van az elejétől végéig tökéletes házasság?

A 6-os válaszolót lepontoztátok, pedig teljesen igaza van. Nem kell mindjárt felrúgni mindent.

Aki már kezdte újra, esetleg többedszerre az életét az tudja,hogy ez sem mindig könnyű, rengeteg kompromisszumot kell kötni.

Én nem váltam még,meghalt a férjem,és szakadt meg hosszú ideig tartó kapcsolatom.Tudom,hogy nagyon nehéz újrakezdeni hiszen eleve eltérő szintről kell indulni mindenben. Van-e a másiknak gyereke, anyagilag mennyire stabil, hol lakik, illetve ki költözik kihez. Amíg a házasságban fiatalon rugalmasabban alkalmazkodunk a másikhoz később ez már nehezebben megy. Ahol gyerekek vannak mindenki tart attól hogy boldogul majd egyedül a gyerekekkel, egy elmérgesedett viszony után mennyire tudnak majd a gyerekekkel kapcsolatos kérdésekben megegyezni,milyen nyomot hagy a lelkivilágukban ez a változás.


Persze, ha annyira helyrehozhatatlan, elviselhetetlen a helyzet válni kell, de egyéb esetben érdemes mérlegelni.

2021. júl. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!