Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Miért marad bent valaki egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért marad bent valaki egy rossz házasságban/ kapcsolatban? Mi lehet az összetartó erő a közös lakás, az anyagi gondoktól való félelem, közös hitel vagy a félelem a magánytól?

Figyelt kérdés

2021. júl. 27. 23:55
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez az egész téma annyival összetettebb, mint sokan gondolják. Van egy álomkép, hogy valahol vár rád egy tökéletes partner, akivel minden nap koktélos, pálmaerdős naplementével ér véget, a szex fergeteges, befejezitek egymás mondatait. A valóság persze árnyaltabb.


Eleve mi az a rossz kapcsolat? Röviden annyi, hogy a részt vevő felek igényei sérülnek, céljaikban akadályoztatottak, vagy értékeikben ütköznek. Ezekről beszélni kell, és ha összeférhetetlenség adódik, akkor kell válni. A valóságban ez a legritkább esetben van így, csak éppen nem szoktak róla beszélni.


Szóval a kérdés szerintem nem az, hogy valaki miért marad egy rossz kapcsolatban, hanem hogy mi a búbánatért nem tesz egy lépést sem, hogy megjavítsa. A válasz pedig véleményem szerint az, hogy az első pont miatt: mert azt hisszük, hogy ha nem jó a kapcsolat, akkor ő nem az én másik felem, úgyogy keresni kell tovább, mert aki marad az gyáva.

2021. júl. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
87%

Nem egyszerű a semmiből új életet kezdeni ha van két gyereked.

Egy csomó probléma megjavítható ha ketten akarják.

2021. júl. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
83%
Gyerekek, lakás, kozos emlékek.
2021. júl. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
77%

Durva de legtöbb esetben a penz....

az egzisztencia. Hogy még azt a kicsit is elveszítenék....

2021. júl. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekkori minták. Akik benne ragadnak a bántalmazó kapcsolatban, valószínűleg ilyen családból jönnek, ezért számukra ez a normális.


"Egyetlen kapcsolat sem tökéletes, mindenhol vannak viták" szöveg. Mindig ezt mondogattam magamnak, és ez így igaz, DE meg kell húzni a határt. Nincs konfliktusmentes kapcsolat (és ez nem csak párokra igaz, hanem barátokra, testvérekre, szülő-gyermekre is), de ha hosszútávon lehúz és boldogtalanná tesz, akkor inkább ki kell lépni. Nincs tökéletes kapcsolat, de nem mindegy, hogy a másik félen látszik-e a szeretet, igyekezet, odaadás, avagy sem.


Én nagyon féltem a szingliségtől is, hogy soha többé senki sem fog szeretni. Nem véletlenül ragadtam benne 5 éven keresztül, és a szakítási döntést már tényleg csak akkor hoztam meg, amikor úgy éreztem, hogy még magányos, macskás vénasszonyként is jobb lesz meghalni, mint az ő cselédjeként.


Másoknál lehet a közös hitel, pénz, egzisztencia, gyerek is. Nálunk szerencsére ezek nem voltak meg, mert úgy még nehezebb lett volna. Ugye akkor az igazságszolgáltatást kellett volna segítségül hívni, ami még inkább meghosszabbítja a szenvedést.

2021. júl. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
anyagi biztonság, közösen össze tákolt vityiló .
2021. aug. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
69%
Hogy a másik is uncsi lesz.
2021. aug. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Pl szexualis vonzalom teljes kihalasa ellenere nagyon jol es biztonsagban erzik magat egymas tarsasagaban. Egy test-egy lelek, osszenottek, viszont testverive valt a viszony, es szerelmet, vonzalmat kivul talalnak.
2021. aug. 18. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!