Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Feladata a férjnek, férfi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Feladata a férjnek, férfi élettársnak az otthon, ház, kert karbantartása?

Figyelt kérdés

2021. aug. 22. 17:24
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Minden a feladata, ami szingliként is rá vár. Az, hogy a párjával esetleg felosztják a dolgokat, csak könnyebbség mindkettőjüknek.
2021. aug. 22. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
53%
Igen, amennyire a feleségnek a főzés, takarítás a házon belül.
2021. aug. 22. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak neki. Egy közös otthen rendben tartása szerintem mindkét fél feladata.
2021. aug. 22. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
93%
Az otthoni teendőket fel kell osztani aszerint, ki mit tud elvégezni, és nagyjából egálban legyen. Vagy mi ez a kérdés? A nőd főzzön, mosson rád, és még a kertet is ő tartsa rendben és szerelje a csapot? :D
2021. aug. 23. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván igen. Nálunk legalábbis. Mindketten dolgozunk, így mindketten kivesszük a magunk részét a házimunkából, és a kerti munkákból is. Ez a normális. (11 éves kapcsolat)
2021. aug. 23. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
35%

Döntsük már el:Emancipált a társadalmunk, vagy hagyományos feudális berendezkedésű?! :)

Ha kiharcoltuk az egyenjogúságot, akkor a menyecse is simán megfoghatja a fűnyírót, vagy a malterkeverőt úgy, ahogy a férfi is beállhat takarítani, mosni, mosogatni, főzni, GYES-en lenni.

Én megkérdeztem a feleségem, hogy van-e valamilyen ház(körül)i munka, ami kifejezeten "női" feladat lenne. Valahogy nem találtunk ilyet. Azután megkérdeztem, hogy van-e férfimunka, de abból valahogy fel tudtunk sorolni néhányat... :)

Szerintem egy kicsit ebben a témában átestünk a ló másik oldalára...


Én úgy vagyok a házimunkával, hogy amíg egyedül éltem, mindent nekem kellett megcsinálnom. Tehát, ha van egy társam, akkor neki nem kötelességei vannak, hanem segít nekem a feladatok elvégzésében, és köszönet érte.


Nálunk men igazán van felosztva a munka, megjegyzem társasházban lakunk. Vannak munkák, amiket jobban szeret az egyikünk, mint a másikunk, akkor így polarizálódik a feladat. Azután van olyan is, hogy az egyikünk szerint a másik nem úgy, nem jól csinál valamit. Akkor a ő fél csinálja tetszése szerint.

Nagy vonalakban így oszlott fel a házimunka nálunk.

2021. aug. 23. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Utolso, a lenyeg az hogy ti valamilyen megegyezesen alapulva mindketten valamilyen munkat vegeztek. Ugyan a kerdesben nem szerepeltek a reszletek, de a tobbseg abbol a tapasztalatbol irt hogy sok helyen a no vegezte a hazimunkat és a kertet, allatokkal kapcsolatos teendoket IS. Szoval a megegyezestol messze volt. Nem arrol van szó hogy egy no ne vegezze el, a jogoknak vegkepp nem ertem mi koze ehhez. Arrol beszeltek a tobbiek hogy ne mindent a no csinaljon mint kb 40 eve..

Szerintem amugy mindnekinek a feladata rendben tartani a kornyezetet, a hogyan kb mindegy a lenyeg hogy ne legyen egyenlotlen.

2021. aug. 23. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Bary56 válasza:
100%
Nálunk vegyes a dolog. Pasi létemre sok házimunkát csinálok, mivel itthon vagyok mindig. Mosogatok, porszívózok, stb. Nem házvezetőnőt kerestem, hanem párt. Párom sokkal jobban főz és süt, ezért ezek nagyobb részét ő csinálja. (Palacsintát, bejglit, kekszet mindig én csinálom.) A kertet ő csinálja, szeret füvet nyírni. Amit nem bír ágat elvágni, abban segítek. A házunk hőszigetelését, járda betonozást is ketten csináltuk. Szerelni is szeret, ha elakad segítek, vagy keresek neki szerszámot. :) Mai világban meg kell osztani a munkát, nem kötelező elválasztani a férfi-nő szerepeket.
2021. aug. 25. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét félnek el kell végeznie kb. egyforma igénybevétel mellett valamit, hogy működjön a háztartás. Nálunk van, amit magam végzek, van amit csak a feleségem, van, amit az végez el, aki éppen meglátja, hogy nincs még elvégezve (pl. ágyak bevetése, szemét levitele, porszívózás...). Ekörül soha nincs vita, hogy miért nem csinálja meg a másik. Egyikünk sem paanszkodik az efféle munkamegosztásra.
2021. aug. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Senkinek nem feladata semmi. Meg lehet beszélni, de én a felújításnak is úgy esek neki, hogy ha lehet inkább kifizetem valakinek, aki ért is hozzá. Tudom, hogy magyar mentalitás meg minden, de ésszel kellene élni. Még a gombamód szaporodó "vállalkozó mesteremberek" között is nehéz olyat találni, aki nem mekkmester módra csinál "jóvanaz" munkákat. Hát még mi lenne, ha a pék férj nekiállna villanytszerelni meg burkolni "merhá' az asszony aszondta, meg én vagyok a férfi". Baromság.
2021. nov. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!