Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Elköltöznél a párod nagyijához...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elköltöznél a párod nagyijához,hogy vigyázni tudjatok rá?

Figyelt kérdés
Fiatal pár vagyunk, nincs saját házunk. Az én anyukámmal élünk egy házban,csak mi az emeleten. A barátomat szinte a nagyija nevelte fel,mert az anyja nem igazán volt rá képes. 70 éves a nagyi, azért annyira nem öreg még de elég sok egészségügyi problémája van és nem lehet vele bírni, állandóan dolgozik valamit megállás nélkül. Sajnos rossz hírt kapott az orvostól, el kell felejtenie teljesen mindenféle fizikai munkát, egyáltalán nem emelhet és hasonlók. Van egyébként fia aki nem messze lakik és szerintem mindennap benéznek rá de a párom most teljesen azon van,hogy költözzünk oda. Ott is az emeletre,de annyira nem érezném otthon magam. Nem lennének meg a saját megszokott rutinjaim . Az estém fénypontja a forró fürdőzés ami ott kb esélytelen lenne,mert én nem szívesen pancsolok más házába egy órát. Nem igazán voltam én sem megértő, egyből elkezdtem sorolni mi az ami ott nem lesz és mire lenne szükségem illetve jó lenne azért egy átalakítás is mert nagyon régiesek a szobák és a bútorok, a páromat ez nem zavarja neki szerintem kb mindegy. Ti mit tennétek ebben a helyzetben? A párom indoka az,hogy nem lesz mindennap ideje elmenni a mamihoz pl fát bekészíteni neki és tudja,ha nem lenne kimenne és biztos becipelné a nehéz fát vödörbe. Szerintem pedig a helyben lakó fiának kellene jobban gondját viselnie de ezt a véleményt megtartom magamnak. Szeretem én is a nagyiját de én ha költözésről lenne szó saját otthonba mennék, és nem újabb helyre alkalmazkodni. ☹️ Mit gondolsz?

2021. szept. 26. 21:14
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
82%
Semmiképpen nem mennék, még a saját mamámhoz sem
2021. szept. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
77%
Nem. A saját anyámért is annyit tennék, hogy a szomszédjába költöznék vagy vennék egy ikerházat, ha gondozásra szorulna. De felnőtt emberek vagyunk, senki sem várhatja a másiktól, hogy miatta ne legyen magánélete fiatal felnőttként, mert betegen a valagában kell lenni.
2021. szept. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
82%
Nem költöznék. Lehet kicsit visszafejlődés az együtt élés után, de max járkáljatok át a másikhoz, aludjatok egymásnál amikor tudtok.
2021. szept. 26. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
42%
Azta. Tuti eret vagnek magamon ha igy jartam volna. Menjen.. keress mast.
2021. szept. 26. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
53%

Mi lenne ha kipróbálnád? Előre tisztázhatnátok, hogy mondjuk kipróbáljátok egy-két hétig, milyen ott lakni, és meglátjátok. Az is lehet, hogy megengedi hogy otthonosabbá tegyétek magatok számára a fenti lakrészt. Vagy nézhetnétek a környéken eladó/ kiadó házat vagy lakást.

Megértem, az én párom egyik rokonához sem költöznék, nem szeretem őket.

De volt olyan párom, akinek nagyon szerettem a családját, és ha ilyen helyzetbe kerültek volna, igyekeztem volna megoldást találni rá, hogy működjön. Bár a költözés nekem is necces lett volna. Járd körül a témát magadban, hogy egyáltalán szeretnél e segíteni ebben.

A párodnak láthatóan nagyon fontos a nagyi. Ha elzárkózol teljesen, lehet, hogy nem marad meg a kapcsolat..

2021. szept. 26. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
38%

Hát ez elég kellemetlen helyzet, de nem hiszem hogy megoldás lenne a problémára az, ha odamennétek.

A nagyik általában eleve olyanok hogy kényeztetni akarnak, valószínűleg sütne-főzne rátok ami plusz teher.

Ezenkívül azt írod hogy nem lehet vele bírni, mindig tesz-vesz, pedig eltiltotta az orvos. Gondolom ti dolgoztok, nem tudnátok folyamatosan felügyelni, max. a szabadidőben, amit pedig egymásra kellene fordítanotok. Lehet hogy ez sokakban kiveri a biztosítékot, de szerintem egy jobb, barátságos idősotthont lenne érdemes keresni neki. Nem tudtok 0-24 vigyázni rá ha belegebedtek sem. És egymással is foglalkoznotok kell valamikor, különben a kapcsolat is rámenne.

De abban nincs igazad hogy a te anyukádnál okés lakni, a párod "anyukájánál" már nem, de ezt úgy láttam fentebb kifejtették.

2021. szept. 27. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
83%
Azzal számolj, ha odamész, valszeg ott is ragadsz, amíg meg nem hal. Ha csak nem szakítasz a pároddal. Kész vagy akár 15+ évet ott leélni?
2021. szept. 27. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
73%
Dehogy mennék.
2021. szept. 27. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
76%

Én nem mennék. Nincs jó tapasztalatom az öregekkel (éltem együtt saját nagyszülővel), és egy rémálom volt. Soha többé semmi pénzért.

Most mondhatnák azt, hogy nem akarsz alkalmazkodni, mert most is a te anyukádnál éltek. De először is, ő hozzátok korban közelebb áll, jobban megért titeket, valamint nincs kényszerhelyzetben, hogy a segítségetekre szoruljon, zehát önellátó és nincs vele gondotok. Kvázi mintha ott sem lenne. Na, a nagyival ez nem így lenne. Már ebben is más a két élethelyzet. És ti most nem is azért laktok anyudnál, mert muszáj, hanem mert így kényelmes. A nagyszülővel ez megintcsak máshogy van. Teljesen más a két dolog.

Szerintem ha ő akar, menjen. Ez különben is az ő és az ő családjának a dolga. Sem feleség, sem rokona nem vagy, hogy kötelező legyen neked is menni és felelősséget vállalni egy olyan emberért, akihez semmi közöd.

2021. szept. 27. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
74%
Én sem mennek. És még azt a problémát látom, hogy O mindig tesz-vesz. Tőled is ezt várna el. Tapasztalat.
2021. szept. 27. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!