Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Elköltöznél a párod nagyijához...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elköltöznél a párod nagyijához,hogy vigyázni tudjatok rá?

Figyelt kérdés
Fiatal pár vagyunk, nincs saját házunk. Az én anyukámmal élünk egy házban,csak mi az emeleten. A barátomat szinte a nagyija nevelte fel,mert az anyja nem igazán volt rá képes. 70 éves a nagyi, azért annyira nem öreg még de elég sok egészségügyi problémája van és nem lehet vele bírni, állandóan dolgozik valamit megállás nélkül. Sajnos rossz hírt kapott az orvostól, el kell felejtenie teljesen mindenféle fizikai munkát, egyáltalán nem emelhet és hasonlók. Van egyébként fia aki nem messze lakik és szerintem mindennap benéznek rá de a párom most teljesen azon van,hogy költözzünk oda. Ott is az emeletre,de annyira nem érezném otthon magam. Nem lennének meg a saját megszokott rutinjaim . Az estém fénypontja a forró fürdőzés ami ott kb esélytelen lenne,mert én nem szívesen pancsolok más házába egy órát. Nem igazán voltam én sem megértő, egyből elkezdtem sorolni mi az ami ott nem lesz és mire lenne szükségem illetve jó lenne azért egy átalakítás is mert nagyon régiesek a szobák és a bútorok, a páromat ez nem zavarja neki szerintem kb mindegy. Ti mit tennétek ebben a helyzetben? A párom indoka az,hogy nem lesz mindennap ideje elmenni a mamihoz pl fát bekészíteni neki és tudja,ha nem lenne kimenne és biztos becipelné a nehéz fát vödörbe. Szerintem pedig a helyben lakó fiának kellene jobban gondját viselnie de ezt a véleményt megtartom magamnak. Szeretem én is a nagyiját de én ha költözésről lenne szó saját otthonba mennék, és nem újabb helyre alkalmazkodni. ☹️ Mit gondolsz?

2021. szept. 26. 21:14
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%

Az öregek megfojtanak lelkileg. Nem rosszindulatból,de okoskodnak, mindenbe beleszólnak, korán reggeltől estig nyuzsögnek.

Válásom után egy ideig anyámmal kellett élnem, ő is 71 éves volt. Teljesen tönkretett idegileg, és amíg vele éltem, nem tudtam ismerkedni sem,mert senki nem ismerkedik így.

És ahogy megy az idő rosszabb lesz,minden téren.Ez is tapasztalat. Max a szomszédban laknék,de akkor sem közvetlen.Másik utcában max.

Gondoljátok ezt át, mert nem egy kapcsolat ráment már az öregek miatt.A mi családunkban konkrétan négy szakítás volt ezért.

2021. szept. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
22%

De az evidens hogy a párodnak el kell viselnie anyádat :-)


Nem örülnék egy ilyen szitunak, de van élethelyzet főleg később, amikor így tennénk. Anyósom többszörös ráktúlélő, (sajnos) készülök arra hogy előbb-utóbb össze kell vele bútorozni. Hozzátartozik a családhoz és egymás segítéséhez, nemcsak akkor f.sza a család, amikor saját ház híján tetőt adnka a fejünk fölé. Itt egyébként szó sincs róla hogy pelenkázni kéne vagy "az asszonynak kiápolni", ha jól értem.


Persze lépj le ha akarsz vagy mert itt javasolják, de akkor keress inkább egy árvát, akivel húsz év múlva sem lesz ilyen probléma. Anyuékat meg most fizesd be az elfekvőbe.

2021. szept. 27. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
43%

Nehez ugy.

Megertem, hogy nem akarsz odakoltozni, de a parod szivtelensegnek erezheti, ha emiatt nem tud gondoskodni arrol, aki felnevelte ot.

Szerintem vagjatok bele. Ha nem jon ossze, meg mindig hazakoltozhetsz a mamadhoz.

2021. szept. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
76%

Nézzük a másik oldalt is. Édesanyám idős, apukám halála óta (3 év) egyedül él. A közelében lakom. Látom,hogy nehezen viseli a magányt, ezt mondogatja is. Viszont van egy kialakult, megszokott életritmusa, amitől még véletlenül sem tér el. Nagyon jó a kapcsolatunk, mindenben a segítségére vagyok. Viszont tudom,hogy egyikünk sem vágyik arra,hogy együtt éljünk. Én dolgozom, gyerekem van, pörgősebb életet élek. Ő lassúbb, nincs időhöz kötve semmiben, korán kel, korán fekszik, hétvégén is. Éjszaka rosszul alszik,gyakran kel WC-re mennie. Mi sokáig felvagyunk, hétvégén egy kicsit később kelünk.

Mindenki csak a fiatalok oldaláról nézi ezt a kérdést. Egyáltalán nem biztos,hogy a mami azt szeretné ha bárki is odaköltözne Hozzá, főleg mivel még csak időszakosan szorul segítségre amit megkap. Én sem szorgalmaznám az odaköltözést. Akik napközben dolgoznak, vagy akár még műszakban, éjszaka is, egyáltalán nem biztos,hogy többet tudnak segíteni az idősnek mintha biztosítanák Neki amire szüksége van. Ráadásul azt tudomásul kell venni,hogy amennyiben 24 órás ápolást/gondozást igényel azt nem fogja tudni biztosítani egy aktívan dolgozó pár akiknek egymásra is kel hogy idejük legyen.

2021. szept. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
76%
Nem. Ha odamész, akkor onnantól kezdve, elfelejtheted a munkát, meg mindent, mert rád fogják sózni a nagymamát, mert "a nő dolga".
2021. szept. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!