Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » A felek nagy jövedelemkülönbsé...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A felek nagy jövedelemkülönbségénél milyen kassza ideális összeköltözés után?

Figyelt kérdés

A férfi nettó 300 ezer Ft körül keres (jutaléktól függ +-40-50 ezer), a nő nettó bevétele 840 ezer Ft (munkabér plusz bérleti díjakból tevődik össze).

Nem túl igazságos ilyen helyzetben, hogy toljanak össze mindent Ft-ot, hiszen elég eltérő mértékben tesznek bele. Ilyenkor mi az ideális megoldás? A nő is tegyen bele ugyanannyit, mint a férfi és az legyen a közös?


2021. okt. 4. 17:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
A feleken múlik hogy beszélik meg, személy szerint én megbíznék a partneremben és nem sajnálnám az egészet beletenni, de alapvetően a két félnek kell megbeszèlnie.
2021. okt. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%

Esetleg egy plusz bankszámla, ahová ugyanannyit betesznek, esetleg ha a többet kereső fél (tökmindegy milyen nemű) úgy gondolja, időnként kicsit többet, de ez ne legyen elvárás.


Ez segít elkerülni, hogy ne alakuljon ki az a helyzet, hogy egyikük a faluszéli nádasban nyaral, a masik Malibun, vagy egyik étteremben vacsorázik, a másik otthon zsíroskenyerezik, szóval érted... valami konszenzus kellene, ami még mindkettőjük számára vállalható.

2021. okt. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
33%
Nem kell foglalkozni a pénzzel.
2021. okt. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
51%
Na, ha most nem a nő keresné a többet, akkor már rajzanának a potyázó nők kommentjei, hogy a férfinak kutya kötelessége belerakni mindent a közösbe 🤣
2021. okt. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
12%
Egy forinttal se tegyél bele többet, csak annyit, amennyit ő. Az a te pénzed.
2021. okt. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
42%
Mint általában: külön kassza.
2021. okt. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
27%

Eleve nem kezdenék olyannal, aki nálam kevesebbet keres

29N

2021. okt. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

A lakásokból fizetsz hitelt/felújításra el kell raknod pénzt, mert azt én ilyen esetben nem számolnám bevételnek.


Mi amúgy úgy csináltuk a férjemmel annó, hogy a rezsit eleinte én álltam és nálam laktunk. Kezdetben volt egy x összegű keret és abba beleraktuk a pénzt, ha elfogyott (talán akkoriban havi 20-at fejenként, de nem fogyott el hónap végére).


Aztán szép fokozatosan elindultunk a közös kassza irányába. Nem tudatosan, de egyre többször állt valamit az egyikünk, vagy csak dobtam be én az aprókat, amik a lakásban kallódtak, a pénzes dobozba.


Szerintem fontos, hogy annyit adj, ami nem zavar és természetesen jön. Az elején szerintem nem tudtam volna átállni a közös kasszára, mert egyszerűen nem ismertem annyira. Amikor nyilvánvaló lett, hogy nagyon hasonlò dolgokra költünk és igazán nagy eltérés nincs, vagy azért rákérdezünk, mikor nagy dolgot akarunk venni, akkor igaziból mindegy lett, hogy most pontosan kinek a pénzét használjuk.

2021. okt. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
63%

dehogynem kell foglalkozni a pénzzel! arról is megvan a véleményem, aki pusztán amiatt írja le a másikat, mert az kevesebbet keres, az menjen hozzá egy pénztárcához.


mindenképp figyelembe kell venni, h. a ffi. kevesebbet keres...


sztem érdemes külön kasszán maradni, a saját individuális fogyasztási tételét mindenki maga állja.


a kajába, rezsibe, közös programokba meg fele-fele.


itt a magyar patriarchális társadalomban nagy kihívás lesz a ffi részéről ezt a kapcsolatot megőrizni, mert lehet, h. majd elkezdi zavarni, h. a nője annyival többet keres.

2021. okt. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
11%

9

Ki mondta, hogy csak annyi az elvárásom, hogy többet keressen nálam? Ez csak a belépő!

Persze, hogy zavarni fogja, normális Nő, nem tudnék férfiként nézni arra, aki kevesebbet keres.

A külön kassza eleve nem megoldás...

Én jól keresek, de akkor is elvárom, hogy mindenhol a férfi fizessen. Ez nekem kiválóan bevált abban a 10 evben amig kerestem az igazit. Soha egyetlen férfi sem panaszkodott emiatt.

2021. okt. 5. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!