Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Hová tehetem a családunk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hová tehetem a családunk nyugalmát megrontó mamát ?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kicsit hosszú lesz,de igyekszem összefoglalni nagyjából mi a helyzet..

Édesanyám elvált apukámtól,mikor 19 éves voltam. Egy közmunkán találta meg élete szerelmét . Élete szerelme odaköltözött hozzá ,majd minden nap ittak, konzerveket ettek ,ágyban dohányoztak , 1-2 évig nem mosogattak ,szóval putri. Természetesen a számlákat nem fizették. Minden apukám nevén volt ,így rajta hajtottak be mindent ,mert anya nem dolgozott . Otthon feküdt ,aludt,ivott,konzervet evett. Sírt párat mikor nem volt pénz ,bátyám küldött neki. Engem is elküldött 20 évesen ,hogy ő végre boldogan élhessen az életét ,álljak meg a saját labamon.Idővel kiütközött ,hogy semmit nem fizettek ,így jött a felszólítás ,el kell hagyni a házat behajtó viszi. 20km-re onnan vettünk házat ,már a 4.babánkat várjuk , gondoltuk kölcsönös segítséggel beengedjük az életünkbe . Természetesen a férfit nem akartuk,aki miatt lezüllött. Akkor még így gondoltam . Most viszont beláttam ,hogy ez nem csak a férfi hibája volt. Amióta nálunk élt ,mindenért nyaggatni kellett. Menjen el tusolni , keressen munkát ,elmegyek dolgozni ,de akkor legyen a gyerekekkel,ameg munkában vagyok. Semmi nem volt jó. Mindent megkapott . Cigit , ételt , meleget . Lényegében mindent. Idővel elkezdett panaszkodni másoknak ,hogy neki vigyáznia kell az unokákra és ő egy cseléd. A lányomnak tömte a fejét ,hogy ha felnől,vigye el magával ,mert nem szeret nálunk élni és tudja ,hogy nála jó helye lenne. Volt egy időszak ,mikor csökkentettük az ellátását a minimálisra ,hátha észbe kap,hogy az élet nem arról szól ,hogy egész nap feküdjünk,cigizzünk stb. Odáig ,hogy rajta kaptuk,hogy lop tőlünk. Egyre jobban frusztrált a helyzet minket ,így a pincét egy nagyon szép élhető lakrésszé alakítottuk neki,hogy ne legyen velünk egy légtérben . Egy db-ig működött is,majd megint előjött,hogy hazudozott rólunk másoknak . Hozzám odajött ,hogy milyen férfival beszéltem ,mikor nem volt itthon a férjem ,a férjemre ráfogta ,hogy megleste őt tusolás közben . Fát vágtunk . Mondtuk neki,hogy segítsen ,akkor övé lehet a tüzelő .. 6hónapos terhes voltam. Ő forgott össze vissza és kb semmit nem csinált. Én vágtam ,pakoltam a fákat. A férjem és a szomszéd is megjegyezte ,hogy hagyjam abba ,nem az én dolgom. Eltelt 1.5 hónap azóta és most megkaptam ,hogy ő dolgozott vele ,én semmit nem csináltam. (Hozzáteszem azért,mert fel kellett volna aprítsa a vékony gallyakat és mondta neki a férjem ,hogy akkor vág össze neki rönköket is ,de addig nem,ameg nem látja ,hogy tenni akar ő is valamit ). Na én ennek nekiálltam 2 napja . Kinn állva cigizve nézte ,ahogy én 8 hónapos terhesen a gallyakat tördelem. Ma meg közölte ,hogy visz be fát begyújtani. Mondtam hogy jó lenne ha mostmár megmozdítaná magát és tenne is valamit azért ,hogy kapjon az életben valamit. Jött azzal ,hogy én semmit nem csináltam ,meg csak vékony gallyakat törögettem,bezzeg ő 9hónapos terhesen krumplit szedett régen . 3-4-szer kér kölcsön pénzt valami faszitól ,abból él. Hazudozik rólunk mindent mindenkinek. Besokalltunk. Rámegy az egész házasságom, a gyerekeim nem értik mi van ,én pedig egyenesen tönkre megyek . Nem akarom utcára tenni,hiszen csak az anyám .. Bár mikor összeírtam neki egyszer milyen gyerekkori sérelmek értek miatta ,felakasztotta magát és csak én voltam otthon stb..akkor a szemembe röhögött .Nem érdemli meg ,hogy itt legyen,mi pedig nem érdemeljük azt a saját felépített életünkkel ,hogy így éljük le. A kérdésem ,hogy hova lehet ilyen esetben fordulni ? Két testvérem van ,de ők nem opciók ebben ,mert oda nem mehet és nem fogadják be. Nem szeretik. Ő nem dolgozott szinte semmit . Segélyen éldegélt ,meg családi pótlék stb. Kerestem volna idősek otthonát ,de mindenhol azt láttam ,hogy csak akkor tudnám berakni ,ha sok pénzt fizetnék ,amit nem tudok finanszírozni és valójában jobban szeretném a saját gyerekeimre költeni azt a pénzt. Szeretnék egy nyugodt családi életet végre. Amikor nem attól félek ,hogy a férjem agya mikor pattan el,hogy hülyeséget csináljon , vagy a gyerekeim nem ezt a mentalitás látják ,mert nem erre akarom nevelni őket.. jelenleg lakattal zárjuk a felső részt ,hogy ne tudjon bejönni ,ha nem vagyunk otthon .. ha valakinek van tapasztalata ,vagy tanácsa ezzel kapcsolatban ,hogy hova tudnám elhelyezni,azt nagyon megköszönném !

(Bocsánat ,hogy ilyen kuszán sikerült a megfogalmazás ,de már lassan én is kezdek idegileg gatyán lenni..) :(


2021. nov. 3. 12:11
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Még annyit hozzá tennék,hogy voltunk annyira naívak ,hogy az állandó lakcíme a miénk lett. Szóval a "tedd ki az utcára " semmiképp sem lenne megoldható. :(
2021. nov. 3. 12:16
 2/20 anonim ***** válasza:
20%
Költözzetek el.
2021. nov. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
46%
Őt meg rakjátok be valami olcsó albiba.
2021. nov. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem is értem, hogy bírtátok eddig. Egy olcsó albérletbe ki kell rakni, átcuccoltatni azt viszlát. Lop, hazudik, lusta. Pfff. Ne adjatok neki semmit, ne segítsétek semmibe.
2021. nov. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj a testvéreiddel, hogy segítsenek az albérlet árában, aztán lehet közölni a mamával, hogy a következő hónapban, már oldja meg a dolgait maga, mert ti többet nem segítetek.
2021. nov. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Elköltözni nem szeretnénk ,saját ház ,jó környék ,segítőkész szomszédok .Sokat dolgoztunk rajta. Albérlet sem igazán opció attól tartok . Ő nevére nem adnának ki semmit (nincs jövedelme ), ha viszont mi vesszük ki,mi nevünk marad a szerződésben ,minket nyaggatnának ,hogy fizessünk helyette .
2021. nov. 3. 13:07
 7/20 anonim ***** válasza:
58%

"Két testvérem van ,de ők nem opciók ebben ,mert oda nem mehet és nem fogadják be."


Az, miért van, hogy a testvéreid csak így egyszerűen kijelenthetik, hogy oda nem mehet a mama! Akkor hozzád miért kötelező mennie? A testvéreid kihúzhatják egy egyszerű "nemmel" magukat minden alól? Ezzel az erővel te is kijelenthetnéd, hogy te sem kérsz belőle!

Javasolták itt többen az "olcsó albérletet"!

Ki hallott már olcsó albérletről?

Az albérlet árát a testvéreknek kellene közösen összedobni havi szinten és akkor még hol van a rezsi, meg a kajája!

Nyilván hogy egyik testvér sem fog egy fillért sem adni a kedves mama lakhatására!

Az a baj, hogy törvény rendelkezik arról, hogy köteles vagy a szülődet eltartani, amennyiben ő képtelen rá! De ez vonatkozik a testvéreidre is!


"A kötelező szülőtartásról számos helyen rendelkeznek a különböző magyar jogszabályok. A 2011-es Alaptörvény rögzíti, hogy a nagykorú gyermekek kötelesek rászoruló szüleikről gondoskodni. Az új Polgári Törvénykönyv 2016. óta ennél is egyértelműbben fogalmaz: kimondja, hogy a nagykorú gyermeknek a rászoruló szülőjével szemben tartási kötelezettsége van; továbbá vasszigorral elrendeli, hogy aki a nagykorú gyermek helyett gondoskodik a rászoruló szülő szükségleteinek ellátásáról, ő 1 éven belül követelheti a nagykorú gyermektől az ellátás ellenértékének megtérítését." HVG.hu

2021. nov. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy be van jelentve, nem jelent semmit!!! MINDIG intézhetsz kényszerkijelentést! Mármint pontosabban a tulajdonos, bemész a kormányablakba és kijelented, hogy már nem itt lakik és kalap kabát
2021. nov. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Az olcsó albi pl, az egy szoba konyhás albérlet. Én fizetném inkább az albérlet árát és rezsit, esetleg a kajáját is (főleg ha erre törvény van és semmit nem kap az államtól), csak szabaduljak az ilyen embertől.
2021. nov. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

A szülőtartás ebben az esetben NEM vonatkozik rátok, mert van olyan pont, hogy “eltartásra MÉLTATLAN szülő”. Na, ő pont ez a kategória.

Ne hagyd magad, tudom hogy nehéz, de valahogy szabadulj meg tőle, semmi jót nem kapsz, nem érdemli meg a gondoskodásotokat.

2021. nov. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!