Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Nincs kedvem/energiám a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nincs kedvem/energiám a házimunkához pedig nem dolgozok, a férjem mindent megcsinál helyettem, folyton bűntudatom van, hogyan tudnék ebből a lustaságból kitörni?

Figyelt kérdés

elvesztettem az állásomat és úgy néz ki egy ideig nem is lesz, a férjem megnyugtatott hogy az ő fizetése elég lesz kettőnknek, és ha egy ideig háztartásbeli vagyok azzal semmi gond, tanuljak is közbe, stb

sajnos egy év alatt odáig jutottam h egész nap nem csinálok semmit, a férjem pedig annyira kedves velem hogy mikor hazaér a munkából szó nélkül nekilát még főzni vagy takarítani, én bennem meg bűntudat van de emiatt csak még depressziósabb leszek, és még kevésbé nem csinálok semmit

hónapok óta kb semmit nem csinálok lassan..

hogyan tudnék ebből kimászni?


2021. nov. 24. 21:18
1 2
 1/15 Sunshinedoll ***** válasza:
95%
Senkinek nincs kedve ezekhez, de meg kell csinálni.
2021. nov. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
23%
Miért van bűntudatod? Szívesen csinálja. Fogadd el és köszönd meg. Ennyi.
2021. nov. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Vagy tégy valamit. Ha folyton azt csinálod, amiről már tudod, hogy nem működik, akkor az továbbra se fog működni. Állj fel és csináld meg. A 15. napon, mikor felállsz és megcsinálod, már nem lesz akkora teher egy hónap múlva pedig már sima megszokás lesz és közben te is helyre rázódsz, mert látod, hogy az élet megy tovább.
2021. nov. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
84%
Elhiszem, hogy semmi kedved hozzá, de valahol el kell kezdeni és majd megszokod, hogy mik a napi teendőid addig, amíg nem lesz új munkád. Ha nem csinálsz semmit, továbbra is bűntudatod lesz és csak egyre rosszabbul fogod magad érezni. Az egyetlen kiút ebből, ha összekapod magad és nekilátsz. Nem kell holnaptól rögtön mindent, ha fokozatosan haladsz, már az is jó és a férjed is biztosan értékelni fogja, hogy nem minden rá marad.
2021. nov. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Mindössze annyit kell elfogadnod, hogy te vagy a magad ura, nem kell megfelelned senkinek, nem kell lázadnod senki (akár saját magad) ellen. Amikor házimunkát végzel, annak nem az a célja, hogy elvégezd a rád kiszabott feladatot, hiszen nem szabta meg senki, hogy ezt kell tenned! De ha rend van, kellemesebb környezetben telhet a napod.


Ne tervezgesd, hogy "na holnap megcsinálom ezt és ezt", hanem érezd jól magad, és amikor felmerül benned a gondolat, abban az adott pillanatban pattanj fel és csináld meg. Próbáld megtalálni a relaxációt a takarításban, ha koncentrálsz, egy tányér elmosogatása is lehet jó élmény.


Hidd el, ez segít. Nekem legalábbis segített, és nem ismertem magamnál trehányabb embert a környezetemben.

2021. nov. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
87%
Nekem sincs kedvem hozzá, mégis megcsinálom. Egyedül, 2 gyerekkel homeoffice mellet. Megcsinálom mert nincs más választásom.
2021. nov. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

lehet, hogy depressziós vagy. Akkor orvos tud segíteni, egyedül nem fog menni.

Lehet, hogy csak lusta vagy. Próbáld ki, hogy eltervezed előző nao a következő napot, hogy mit fogsz délelőtt és délután csinálni, írd fel naptárba (telefonba is jó, csinálj todo listát, stb...) és tartsd magad hozzá akkor is, ha nincs kedved és először nehéz.

2021. nov. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Fél évig nálunk is hasonló volt a helyzet, csak párom dolgozott, én nem, mondjuk továbbra is fele-fele arányban fizettünk mindent (hosszú sztori, hogy miért alakult így, és nekem honnan volt pénzem, nem ez a lényeg). Nekem se volt semmi kedvem a házimunkához, de megcsináltam. Egyrészt azért, mert borzasztóan zavar, ha rendetlenség és kosz van. Másrészt páromat meg egyáltalán nem zavarja, mert ő meg nagyon rendetlen, szóval ő biztosan nem csinálta volna meg. Illetve nekem is bűntudatom lett volna, ha egész nap itthon feküdtem volna és mégse csináltam volna semmit. Mellesleg én is depressziós vagyok, szóval tudom, miről beszélsz, tényleg nehzebb ilyenkor ilyen alapvető dolgokat is elvégezni, vagy akár csak felkelni az ágyból. De sajnos muszáj, meg gondolj bele, hogy ha nem csinálsz semmit, akkor utána napokig, hetekig, hónapokig rosszul érzed magad. Ha csinálsz valamit, akkor addig a pár óráig nem jó, viszont utána jó érzéssel fog eltölteni, hogy ma is tettél valamit, szebb lett a környezeted, és a férjed is értékelni fogja.

Én úgy szoktam, hogy egyik nap megcsinálom a fürdőt, másik nap a konyhát, harmadik nap meg porszívózok és mosok. Így egy-egy napból csak keveset vesz el a takarítás, könnyebb lesz rávenned magadat. Mondjuk a főzéssel én is bajban vagyok, azt nem igazán szoktam, csak ha kedveskedni szeretnék a páromnak, de én mindig is utáltam főzni, ezt tisztáztuk is az elején, így se ő nem várja el tőlem, se én magamtól.

2021. nov. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
77%

Szakember.

Depressziós vagy , ki kell làbalnod belőle.

2021. nov. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Gondolj bele, hogy amilyen jól esik neked hogy ő megcsinálja, neki milyen jól esne ha te megcsinálnád. Ennyit nem ér a párod? Ez nem elég motiváció?
2021. nov. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!