Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Nincs kedvem/energiám a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nincs kedvem/energiám a házimunkához pedig nem dolgozok, a férjem mindent megcsinál helyettem, folyton bűntudatom van, hogyan tudnék ebből a lustaságból kitörni?

Figyelt kérdés

elvesztettem az állásomat és úgy néz ki egy ideig nem is lesz, a férjem megnyugtatott hogy az ő fizetése elég lesz kettőnknek, és ha egy ideig háztartásbeli vagyok azzal semmi gond, tanuljak is közbe, stb

sajnos egy év alatt odáig jutottam h egész nap nem csinálok semmit, a férjem pedig annyira kedves velem hogy mikor hazaér a munkából szó nélkül nekilát még főzni vagy takarítani, én bennem meg bűntudat van de emiatt csak még depressziósabb leszek, és még kevésbé nem csinálok semmit

hónapok óta kb semmit nem csinálok lassan..

hogyan tudnék ebből kimászni?


2021. nov. 24. 21:18
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
58%

9-nek igaza van, ez depresszió. Nem is csoda, a házimunka meg bezártság szörnyen monoton, megöli az emberben az összes életkedvet.


Bűntudatod emiatt ne legyen, mert a férjed vagy bárki más ugyanúgy bedepizne ebben a helyzetben, viszont muszáj tenned ez ellen valamit, mert így szegény férjedet is kihasználod és leszívod és magadat is tönkreteszed.

2021. nov. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
54%

Pszichológus?

Amúgy kezdetnek tűzz ki 1 célt minden napra. Pl hétfő fürdőszoba takarítás, kedd felmosas, szerda ablakmosas ilyesmi. Közbe tedd be a kedvenc zenéidet úgy még buli is lesz :D En ugy szoktam. De emellett egy pszichológus tényleg nem ártana, lehet depressziós vagy.

2021. nov. 24. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
45%

Nekem sincs melóm ,de lesülne a képemről a bőr, ha vakarnám, miközben ő melózik + háztartást vezet.


Lusta vagy, nem depressziós.

2021. nov. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Először is köszönd meg a párodnak, hogy ilyen türelmes és támogató társad az életben. Aztán mondd el neki, amit itt leírtál, és azt is, hogy igazán nagyon szeretnél kitörni ebből a helyzetből, de nem tudod hogyan csináld.

Kezdetnek segíts neki mindenben amikor munka után hazaérve ő kezd bele a házimunkába, csináljátok együtt.

Utána pedig kérd meg, hogy többet ne végezze el helyetted a dolgaidat. Nem azért mert hálátlan vagy és nem értékeled, amit tesz érted, hanem azért, mert így túlságosan megkönnyíti neked, hogy magadbafordulhass. Ha nem lesz aki takarít helyetted, előbbutóbb csak megunod, hogy nincs tisztaság, és főtt étel az asztalon. Ha így sem tudod egyedül megcsinálni, akkor várd meg míg hazaér és csak annyit kérj tőle, hogy finoman noszogasson. Ha megkér, hogy mosogass el, csak nem mondod neki azt, hogy bocs most nincs kedvem. Vagy igen?

Lényegében ne helyetted dolgozzon, csak segítsen visszatalálni magadhoz. Vacsorát főzni is kellemesebb érzés abban a tudatban, hogy a párod aki ennyi mindent tesz érted, mennyire fog örülni egy fárasztó nap után, ha meleg étel várja otthon. Ne feladatként tekints rá, hanem apró kedvességként, amit a szerelmedért teszel.

2021. dec. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Barataid,csaladod nincsenek?
2021. dec. 24. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!