Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Szakítanátok a barátotokkal,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakítanátok a barátotokkal, ha ő nem keres pénzt és nem tudtok vele tervezni?

Figyelt kérdés
Kényes kérdést teszek fel, tudom és biztos megkapom majd, hogy csúnyán gondolkodom, de azért kíváncsi lennék a véleményekre, mert sajnos ebben a helyzetben vagyok. 29 vagyok, a barátom 26 és 2 éve vagyunk együtt, szeretem és ő is nagyon szerelmes belém és ragaszkodik hozzám. Egy éve érzem, hogy azontúl, hogy jól elvagyunk, nem haladunk semerre, ugyanis a barátom hiába végzett a sulival, nem akar dolgozni és nálam lakunk elég szűkösen. Nem én tartom el, szóval nem erről van szó, mert a szülei támogatják, de úgy érzem, hogy ez így nem fog sok jóra vezetni, én évek óta dolgozom azért, hogy normális színvonalon éljek és szeretnék majd családot is, de most perpill kicsit olyan helyzetben vagyunk, mintha visszatartana. Mikor mondom neki, hogy jó lenne, ha elvállalna olyan munkát is, ami esetleg nem pont a vágya, akkor mindig mondja, hogy persze keresgél, de igazából eltelnek hónapok és semmi. Nem tudom, mit tegyek, félek, hogy eljött az idő, hogy ennek vége legyen, de biztos, hogy belebetegedne, ha elhagynám. Nem tudom, mások voltak-e már ilyen helyzetben, szívesen hallgatnék meg pár tanácsot.
2021. dec. 17. 17:39
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Megértelek. Egy nagy gyerekkel élsz együtt.
2021. dec. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Őt nem érdekli, hogy te megszakadsz, gondolom a háztartást se ő viszi egyedül, ha már ráér. Ezek után téged miért érdekel, hogy mi lesz vele szakítás után?

Amúgy ne aggódj, pont le fogja xarni, hazamegy anyu nyakára.

Neked meg minden szempontból jobb lenne egyedül. Tényleg csak lehúz.

2021. dec. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Hát az a baj hogyha ebbe a munka kérdésbe ennyire lusta,vagy tehetetlen,akkor az nem túl biztató egy közös jövőre nézve.Nem csak a dolgozás és anyagiak miatt..hanem az ilyen stílus sok más helyzetre is kiterjedhet majd.Jól gondold meg majd kivel vállalsz gyereket,mert azt nem lehet visszacsinálni.És nem csak a saját életed határozza meg,a párodét is,és szerencsétlen gyerekét is,aki nyilván sosem tehet semmiről..de sok esetben mégis ő szívja meg a legjobban,mert a drága szülei agyatlanok.

Szerintem te ne legyél ilyen!

2021. dec. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Egy életed van! 10 milliard ember él a földön, annak jó része korban hozzádillő alkalmas partner. Inkább az a kérdés mire vársz még?
2021. dec. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Lesülne a pofámról a bőr, ha a párom dolgozna, tenne a közös jövőnkért, én meg munkanélküliként nála lakva, a szüleim támogatásából tengődve semmit se csinálnék. Szerinted lehet az ilyen emberre számítani a jövőben? Vagy más téren? Milyen jellem ez?
2021. dec. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
81%

Nem voltam ilyen helyzetben. Nem is lennék, mert eleve nem jönnék össze munkanélkülivel (olyanokkal nem ismerkedem, akik tanulnak).

Van munkám. Már több eve dolgozom. Vannak céljaim és vágyaim, amikre aktívan teszek félre. Ezen kívül pedig azt az önállóságot elvárom a férfitól, amit nyújtani tudok.

Egy eset, mikor a munkanélküliséget élnézem. Mégpedig, ha elveszíti a munkáját. Akkor, ha már velem él, mert van olyan komoly a kapcsolat, támogatom, segítem, de nem a végtelenségig és csak mértékkel. Kajáját, meg a rezsit, amit fogyaszt, állom. De max 3 hónapig. Az alatt ha nem talál munkát, nem is akar.


A te esetedben én szakítanék. Nem érdekelne, hogy belebetegszik e. Csak a te idődet rabolja, mert egy teljes értékű társsal is együtt lehetnél.

2021. dec. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha az lenne, hogy épp nincs munkája, de amúgy valóban aktívan keres és ő is akarja, akkor nem szakítanék vele. Mivel ő dolgozni se akar és csak alibiből néha ránéz az álláshirdetésekre, de semmi nem felel meg neki, mert sokkal kényelmesebb semmit nem csinálni és még mindig a szülőkre támaszkodni, így igen, ha nem kapja össze magát nagyon gyorsan, akkor szakítanék. Így tényleg nem lehet vele közös jövőt tervezni. A szülei nem fogják örökké támogatni, egy idő után neked kéne eltartani, amit meg gondolom nem szeretnél. 26 évesen már nem itt kéne tartania, szóval teljesen megértem, hogy zavar téged és emiatt nem vagy rossz ember.
2021. dec. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Az én türelmem már elfogyott volna.
2021. dec. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
2-es: Segít mindenben, ha elromlik valami, megjavítja, megcsinálja a házimunkát, nem erről van szó. Nem halunk éhen, nincsenek óriási viták, csak megmondom őszintén úgy érzem az én keresetem nem elég ahhoz, hogy jól éljünk, pl. mikor egyedül éltem, akkor jutott pénz magamra, nyaralni, éttermekre és mindig félre is tettem, de így, hogy ketten vagyunk, már nincs meg ez a színvonal és azt érzem azóta lejjebb sülyedtem és nem érzem magam annyira nőnek, mint korábban és ha így marad minden, akkor sose lesz annyi pénz, hogy nagyobb lakásban lakjunk vagy gyerekünk legyen. Szóval nem az a baj, hogy ő nem dolgozik, hanem az, hogy a 2 évvel ezelőtti életemhez képest nem javult, hanem leromlott az életminőségem és ez ijeszt meg.
2021. dec. 17. 17:58
 10/23 A kérdező kommentje:
Mikor összejöttünk, még volt egy fél éve az egyetemből és úgy terveztük, hogy miután végez, munkába is áll, de nem így lett. Én még akkor ebbe nem gondoltam bele, mert nagyon jól boldogultam egyedül, éppen akkor indult be a vállalkozásom és nem rugóztam ezen, de mióta együtt lakunk, azóta van bennem ez az érzés. Nagyon köszönöm minneki válaszát!
2021. dec. 17. 18:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!