Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » 450 ezer elég, hogy megéljünk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

450 ezer elég, hogy megéljünk és gyűjtsünk?

Figyelt kérdés

Jelenleg van 3 milliónk félre téve, vagyis a páromnak. Nekem meg fél millióm van félretéve.

Januártól összeköltözünk a közös keresetünk pedig 450 ezer lesz nettóban havonta.

A házat örököltük, de szeretnénk sajátot, arra gyüjtünk. Kb. 12-15 millióért szeretnénk venni házat majd. De szerintem csak majd 2-3 év múlva.

Kisbabánk nincs még, de jövőre szeretnénk. A kérdésem mostanra vonatkozik, hogy csak ketten élünk, de arra is válaszolhattok, hogy 1-2 gyerkőcre is elég lesz -e majd.

Próbálkozunk mindig jobb lehetőségek után keresni, de jelenleg ennyinek is örülünk.


Nem élünk nagy lábon. Én nem szoktam shoppingolni. Nem járkálunk el.

Főzésre, számlákra nem tudom mennyi megy majd el.

Segítségeteket szeretném ebben kérni.

Gázzal fűtenénk, a ház elég nagy sajnos.



2021. dec. 23. 23:40
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
98%
Ha a házat örököltétek akkor az nem saját?
2021. dec. 23. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
88%
Kissé már bepálinkáztam, és ez kihozza belőlem a jóindulatot. Ennyiből meg lehet élni, és félretenni is, de mi honnan tudjuk, hogy mennyi lesz a gázszámlátok, mennyit költötök kajára? Ennyi pénz házra nevetségesen kevés, hol akartok venni? Ha örököltétek a mostanit, akkor az is saját, nem? Több sebből vérzik ez a kérdés...
2021. dec. 23. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
94%

Nekem elég. Bőven tudok belőle élni, és félretenni is.


29/F

2021. dec. 24. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
96%

Ez egy olyan kerdes, amire nem tudunk mi valaszolni, eljetek az elso par honapban ahogy szoktatok, aztan eloszeditek a bankszamlakivonatokat, megnezitek mire koltottetek (ha kapeztok, akkor felirkaljatok a kolteseket), es ha soknak itelitek, keves marad, akkor kitalaljatok, mibol lehet visszavenni. En pl iszonyatosan sokat elszorok munkahelyen az automataba, udito, csokika stb minden nap, ezt ki lehetne valtani siman itthonrol vitt szorppel, vagy boltban vett csokikaval (az automata dragabb) stb.

Hogy ti min tudtok sporolni, azt ti tudjatok.

2021. dec. 24. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Ezt az öröklés dolgot én se értem. De ezek szerint családtag élt benne előtte. Nézzétek meg, hogy ő mennyit fizetett havonta a rezsire. A fűtésre nagyjából ugyanannyi gázt számolhatsz, idei árakkal. Ha egyedül élt, ti ketten vizet és áramot valamivel többet fogtok.

Az meg rajtatok múlik, hogy mennyit tudtok spórolni. Nyilván többet tudtok félretenni, ha télen 18 fok van a házban, biciklivel mentek mindenhova, és vajaskenyéren éltek hónapokig,

2021. dec. 24. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
94%

Többi örökös ki akar tenni a házból?

Vagy mi?

2021. dec. 24. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

350e elek harom gyerekkel


Szoval siman meg tudtok elni belole ha nem eltek nagylabon.

Sot takarekoskodni is tudtok belole.

2021. dec. 24. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Igazából ez a mi házunk volt. Itt születtem, 1 tesómmal, szüleimmel éltem itt 20 éves koromig. Aztán szüleim átkölröztek egy másik házba, mert váltani akartak, meglett rá a pénzük. Nem akarták eladni ezt, mert valamennyire még ragaszkodnak hozzá és úgy voltak vele, hátha valamelyikünk majd él benne.

Tesóm nem akar itt lakni, férjével már vettek egy másik településen házat. Innen neki nahyon messze lenne a munkahelye. Nekünk meg jó lenne ott.

Azért mondtam, hogy gyűjtünk sajàtra, mert szeretnénk egyszer mi is sajátot és szeretnénk, hogy szüleim megkapják a pénzt, hogy arra tudják költeni amire szeretnék.

Nem mondják soha, mai napig, hogy ne lakjunk ott.

Igazából egyelőre nagyon jó lenne ott, de hosszútávon azért is szeretnénk váltani, mert nagyon pici a kert és mi vágyunk egy nagyobbra. Meg a ház is 2 szintes, nagyon batári és nekünk elég lenne egy kisebb kocka ház.

Hát.. 12 millióért nálunk a környéken, kis faluban lehet ennyiért venni házat nagy udvarral. Nekünk tetszik a település.

Szóval bocsi lehet rosszul írtam az öröklést, mert nem haltak meg a szüleim, nem úgy örököltük, hogy papírra van vetve, csak úgy hogy tudjuk, hogy rajtunk kívül senki se szeretne már itt lakni.

2021. dec. 24. 08:50
 9/20 anonim ***** válasza:
88%

Ritka nagy ökörség amit írsz. Ott lakhattok egy házban, ami hitelmentes, és amúgy is te meg a tesód öröklitek, de nem, ti inkább hitelbe veritek magatokat. Gratulálok! >:)


ÉN, inkább kifizetném a ház felét a tesómnak, és utána magamra íratnám. Így mindenki nyer.

2021. dec. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Nekem elég a pénzetek.
2021. dec. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!