Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Szakítás után kifizetnéd...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakítás után kifizetnéd ilyen esetben a volt párod?

Figyelt kérdés

A kérdés elméleti, nem velem történt meg csak hallottam már ilyen sztorit.

Szóval együtt vagytok jó pár évig, együtt is éltek jó pár évig a te lakásodban.

Felújítjátok a konyhát vagy a fürdöszobát vagy valamit.

Sokba kerül és a párod fizeti.

Majd szakítotok.

Kifizetnéd amit a te ingatlanodra költött vagy nem mondván "ingyen lakott ott"?!


2022. febr. 8. 18:10
 1/10 anonim ***** válasza:
72%
Már alapból bele se mennék ilyenbe hogy a párom a lakásomba bármit ráfizet.
2022. febr. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
32%
Ex pasim nálam lakott. Nem újított fel semmit. Mégis fizettem neki , hogy elköltözzön. Mondván tönkreteszem azzal, hogy kirakom. És miattam az egész élete kuka lesz. Megérte azt a pár száz ezret, hogy hamarabb lelépjen.
2022. febr. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%

Nem engedném hogy belefizessen.


#2 Sok eszed nem volt.

2022. febr. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%

Kifizetném.

Mi ez az ingyen lakott ott baromság? Nem a lakótársad. Jobb lett volna, ha nem éltek együtt? Akkor az lenne a bajod. Élet-társ. Minden benne van.

Viszont jogos, hogy költözés után elkéri a felújítás árát. A te ingatlanod ára a többszörösével ér most többet, még így is jól jársz, főleg, ha csak anyagköltséget kér, a munkát meg ingyen elvégezte.

2022. febr. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez arány kerdese. 16 év után én lecseréltem a konyhát. Ha a párom fizette volna, akkor is mondjuk 16 évet használta a fele költség eleve az övé lenne így nem fizetnem ki. A festés is ilyen 5 évente kifestetek tavaly is volt ilyen 850 ezret fizettem , ha 10 évet itt van és 1 festést fizetett akkor tulajdonképpen a fele.


Logikusan ha idekoltozik és 1 évet el itt de kifizet egy konyha felújítást magamtól odaadnam neki a pénzt.

2022. febr. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
#4 éppen csak az első mondatot nem sikerült elolvasni hogy elméleti a kérdés, ugye?
2022. febr. 8. 19:12
 7/10 anonim ***** válasza:
Ez esetben azert nem, mert magabiztos volt es kozosnek erezte.
2022. febr. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Az említett sztoriban amit hallottam a pár 10 évig volt együtt, gyakorlatilag elettarsak voltak.
2022. febr. 8. 19:44
 9/10 anonim ***** válasza:
24%
Alapvetően nem engedném, hogy ő fizesse. Tudom, nem erre irányult a kérdés, de a saját személyes életterem annyira privát és szent, hogy egyfelől nem bírnám elviselni, hogy bárki is segítsen benne, másfelől azáltal, hogy finanszírozza, beleszóljon a kialakításába. Mondanám neki, hogy tartsa meg a pénzét. És annak is örülnék, ha nem lakna velem...
2022. febr. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 FoxtrotLidérc ***** válasza:

Lepontozták Metamorphosist, de valahogy hasonlóképpen gondolkozom a kérdésben. Ha minden igaz, idén a karácsonyt már a saját lakásomban töltöm. :))) Megvan a pontos elképzelésem arról, hogy hogyan szeretném berendezni - nagyon egyedi az ízlésem, ezért semmiképpen sem engedném hogy bármennyire is beleszóljon a mindenkori párom a berendezésembe. Eleve házasságon, élettársi kapcsolaton kívül nem engedném, hogy BÁRMI ilyesmit is fizessen. Szimpla barátnők jönnek-mennek, be is b*szn*, ha mindegyik "kölcsönadná" a bútorait.


De tegyük fel, hogy mégis engedném, hogy fizesse. Én a magam részéről lepapíroznám, és kifizetném azt a részt, amit beleadott. Úgy gondolom, így a korrekt.

2022. febr. 9. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!