Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Szakítanál a mentális beteg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakítanál a mentális beteg pároddal?

Figyelt kérdés

Depressziós, amit az elején nagyon jól titkolt. Később derült csak ki ez a dolog a kapcsolatunk alatt, ami sajnos a gyerekkori traumák miatt alakult ki nála. 2.5 éve vagyunk együtt, de már kezd engem is teljesen lehúzni érzelmileg, főleg mióta együtt is élünk. Nem vagyok mellette boldog, kivéve, ha ritka alkalmakkor jó a kedve. Nagyon nehéz helyzetben vagyok, mert szeretem őt, de fiatal vagyok ahhoz, hogy ilyen körülmények között éljem le a hátralevő életem. Nagyon befolyásol engem is a rossz hangulata/kedvtelensége, észrevettem magamon, hogy kezdek motiválatlan lenni, lusta, semmihez nincs kedvem (még a hobbijaimhoz se), csak ülök itthon.

Te mit tennél a helyemben? 20-on évesek vagyunk.



2022. szept. 30. 10:47
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
65%

Igen. Mentálisan instabil emberrel semmilyen kapcsolatot nem kezdünk. Le lehet pontozni, de akkor is így van. Tönkre fogja tenni a te életedet is.

20 évesen még túl fiatal vagy ahhoz, hogy egy ilyenbe vesztegesd az idődet.

2022. szept. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
56%
Bármennyire is fájna, de igen.
2022. szept. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
91%

Orvosnál volt, kezelteti magát? Érzi a te támogatásod? Az is sokat lendíthet a dolgokon, ha tudja, hogy számíthat rád.


Valóban fiatal vagy még,... de akkor is azt gondolom, először próbáljatok meg együtt kilábalni belőle, hátha sikerül. Azt írod, ha jó kedve van még neked is jó és egyébként meg szereted. Dolgozzatok azon, hogy sokat legyen jókedvetek ;)

2022. szept. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
52%
Ha az egyik fél alkalmatlan a párkapcsolatra, akkor az nem kapcsolat. Két ember kell hozzá. Te egyedül nem tudsz kapcsolatban lenni. Ennek rég vége...
2022. szept. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
53%

A saját mentális és fizikai egészséged megőrzése érdekében nem ajánlom, hogy egy ilyen emberrel tartósan együtt legyél. Aki szerint ez inhumánus, annak fogalma sincsen arról, miféle szenvedéssel jár egy ilyen kapcsolat. (nem "nyűggel", szenvedéssel!) Számtalan oldalról meg lehet ezt közelíteni, egy ilyen kapcsolat nyers valósága, hétköznapjai nagyon komoly kihívást, mentális megpróbáltatást, végtelen türelmet és empátiát igényelnek meg a partnertől, ami hosszú távon egyszerűen megkeseríti az életedet. Az ilyen ember csapong az önsajnálat és a szárnyaló vad szenvedélyek között. Ha ezt felhozod neki, akkor téged fog hibáztatni - "nem vagy elég elfogadó, NEM ÉRTED a problémáit", vagy ismét depresszióba esik: soha semmi nem elég jó, mindenben a rosszat látja (LÁTTATJA veled!), ha nem akkor a "k.va anyádért nem érzed magad te is szarul".

Satöbbi, satöbbi...

2022. szept. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
42%
ahogy a többiek írják. szakíts. senkinek sem jó, ha már nem 1 mentálisan roncs ember lesz, hanem kettő.
2022. szept. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
79%
Nem. Segítenék neki felépülni.
2022. szept. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
75%
Tessek elmenni terapeutahoz. Ha szereted, nem elhagyod, hanem egyutt vegigtoljatok a dolgot. A kor nem szamit. Eleve az ember hogyan lenne kepes kidobni valakit, akit szeret? Ha mar nem szereted, csak akkor hagyd el ot.
2022. szept. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
64%
Habozás nélkül, azonnal szakítanék abban a pillanatban, amikor kiderül, hogy egy ilyen "apróságot" úgymond "eltitkolt" előlem. Ez ugyanis hiába nem direkt hazugság, akkor is aljasság.
2022. szept. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
87%
Nyugodtan szakíts vele, kérdező, ha úgy érzed, hogy nem bírod, és nem akarod ezt. Ő egy felnőtt ember, te nem vagy az anyukája, az ő életéért és mentális állapotáért ő (vagy ha van, akkor a gyámja) a felelős. Neked nem feladatod megoldani az ő problémáját.
2022. szept. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!