Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Mentális beteg a párom? Mi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mentális beteg a párom? Mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Előrebocsátom, hogy hosszú lesz.

5 éve élünk együtt a párommal, én vagyok a férfi, ő a nő. Azt kell róla tudni, hogy első benyomásra nagyon kedves, aranyos, megnyerő személyiség. Rettentő intelligens, jól vág az agya, kb bármit meg tud tanulni, ezáltal sok mindenhez ért. Általában amibe belefog, abban sikerélménye van, rengeteg ember veszi körül és nagyon sokan kedvelik, mert vicces, jó a dumája, tehát egy rendkívül attraktív személy, aki körül szívesen vannak az emberek. Nagyon sokan nem tudják róla, hogy mennyire hirtelen haragú, lobbanékony, de csak ha valami nem úgy történik, ahogy ő szeretné. Ez esetben jobb, ha fedezékbe vonul mindenki. Sokszor nagyon önző, csak a saját érdekeit tartja szem előtt, mindig azt nézi, hogy ő hogy jöhetne ki a legjobban egy adott szituációból, míg ha a másiknak szar lesz miatta, az már teljesen lényegtelen, csak az számít, hogy neki minden jó legyen. Az a szomorú, hogy még velem szemben is van, hogy ilyen. Megy előre, ha kell átgázol bárkin a céljai elérése érdekében, ráadásul szerintem biztosan azt gondolja, hogy csak így lehet érvényesülni a világban. Sokszor úgy tűnik, hogy ő a világ közepe és mindennek körülötte kell forognia, mindig ő kell legyen mindenki által előtérbe helyezve, mintha versengeni kéne a kegyeiért. Azt szereti, ha rajonganak érte az emberek, mind a férfiak, mind a nők. Őt soha semmiből nem lehet kihagyni, rá elsőként kell gondolni bármiről is legyen szó. Nekem eddig fel sem tűnt, de édesanyám szerint manipulatív és jobb lenne rövidre zárni vele a kapcsolatot. A sok negatív tulajdonsága ellenére nem tudok tőle elszakadni, egyszerűen annyira vonz, mint még soha senki. Van benne valami, ami teljesen elcsavarta a fejem, nem is értem, hogy hogy sikerült neki, ugyanis időnként eléggé eszelősen viselkedik, ami nem éppen az egészséges kategória. Ezek a negatív tulajdonságok, amiket előbb felsoroltam az utóbbi pár hónapban tudatosultak csak bennem, előtte nem igazán voltak szembetűnőek, vagy csak nagyon jól leplezte. Mostanában elég sokszor úgy érzem, hogy nincs benne semmi empátia/megértés mások iránt, vagy csak nagyon minimális. Legutóbbi példa, hogy az egyik barátomnak kellett pár napja segíteni rakodni kint a tűző napon reggeltől estig, emiatt nem tudtam a páromra elég időt szánni, hogy válaszoljak neki időben, amire eléggé kiakadt. Hiába magyaráztam neki, hogy fáradt vagyok, full leégtem a napon, ezt ne most vitassuk meg, ráadásul nem is szórakozni mentem, hanem kőkeményen melózni, őt ez egyáltalán nem érdekelte. Csak hajtotta, hogy mennyire rosszul esett neki, hogy egész napra ignoráltam, és hogy a legjobb haverom legközelebb oldja meg egyedül az egyéni problémáit, ne engem fogjon be dolgozni. Tudta, hogy mennyire fontos dologról volt szó, aminek időre meg kell lennie, mégis csak az érdekelte, hogy nem kapott napközben választ, hanem csak késő este. Az, hogy én majdnem napszúrást kaptam a 40 fokban, valamint a haverom “egyéni problémája” kicsit sem hatotta meg, sőt, a végén magát állította be áldozatnak. Én is tudom, hogy ezek elég súlyos jellembeli hiányosságok, mégis annyira szeretem, hogy egyszerűen nem tudnék vele szakítani. Alapesetben egy imádnivaló, vicces, kedves lány, akivel nagyon jókat lehet beszélgetni, sosem unalmas mellette az élet, tényleg nagyon odavagyok érte. Szoktam neki viccesen mondani, hogy teljesen behálózott, vagy hogy, megbabonázott, mint egy szirén, pedig ha jobban belegondolok, annyira ezek nem is viccesek, hanem inkább ijesztő dolgok, mert ilyet hatást még sosem váltott ki belőlem senki. Ezeket most leírni és visszaolvasni kicsit aggasztó, mégsem tudom mit kéne tennem. Mentális betegsége lehet a barátnőmnek, vagy ezek a dolgok beleférnek még az egészséges kategóriába? Ha mentális problémája van, mégis mi lehet az? Kérlek segítsetek!

Köszönöm, ha végigolvastad. 24N és 26F



2022. aug. 22. 02:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
31%

mit segítsünk? felelősséggel nem tehetjük, mert nem vagyunk pszichiáterek.

itt most sok gyk-s le fogja írni neked rossz helyesírással, h. a csajod biztosan "nárcisztikus" (csak szólok, helyesen így írjuk: narcisztikus).


de ezeknek nem kéne bedőlni, mert full laikusok, akik a médiából szedik össze az ismereteiket a narcikról, és úgy dobálóznak ezzel a szóval, mint kosarasok a labdával.


szóval amit tenni tudsz, h. kommunikálod a párod felé, h. mi nem okés, és elmentek egy párterápiára.

ott a szakember majd megvizsgálja, ha kell, továbbküldi egyéni terápiára és szakorvoshoz.


de ne a gyk. népe döntse el, milyen mentális problémája van a nődnek, oké?

2022. aug. 22. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
40%

Te is az vagy, szóval teljesen mindegy. Épeszű ember egy ilyen mellől lelép, nem fejtegeti.


Nem a te dolgod megállapítani, sem kezelni a mentális betegségét (ha van neki). Ameddig ő nem akar ezzel mit kezdeni, addig nemcsak te, hanem más sem fog mit kezdeni vele. Ha meg akar, akkor szakemberhez menjen.


Nem tudom, mivel vagy előrébb, ha pár laikus itt nekiáll diagnosztizálni őt. A helyzet nem fog attól változni egyáltalán. Ha nem érzed jól magad mellette, akkor szálljon le a heréd és szakíts vele. Nem kell ahhoz diagnózis, hogy kilépj egy kapcsolatból, amiben nem szeretsz lenni és amiben nem tudjátok megoldani a problémákat. Teljesen mindegy, hogy beteg vagy sem.

2022. aug. 22. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
86%

Egyáltalán nem úgy tűnik ebből, mintha bármi mentális problémája lenne.

Egy hisztis fiatal nő, aki figyelmet akar. Gondolom nálatok lakik, amiből elege van anyádnak, és neki is, mindét oldal érthető.

2022. aug. 22. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
45%

Mit elemzed a Himalája nagyságú szrt?

Anyádnak van igaza. Rúgd ki.

2022. aug. 22. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
97%
Azért én meghallgatnám a másik oldalt is. Hogy teljes legyen a kép.
2022. aug. 22. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
74%
Elég gyenge példát tudtál csak felhozni, de szidni azt nagyon tudod. Van egy olyan érzésem, hogy itt nem a nővel lesz a baj.
2022. aug. 22. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%

Van testvére? Unokatestvérei? Családi kapcsolatai - mármint milyen szülői mintát hozott otthonról?


Mi történhetett a gyerekkorában, ami ilyen traumatikusan érinthette?


Igen, játszmázik. Valamilyen pótcselekvést követ. Legalább egy klinikai szakpszichológus nem ártana neki.


Talán a családsegítő szolgálat munkatársai által fény derülhet bizonyos dolgokra. Kitartás, már úgyis hétfő délelőtt lesz mindjárt!

2022. aug. 22. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
50%
Pedig tipikus nárcisztikus ember leírása. Ez van, önző, énközpontú, empátia hiánya, figyelem éhséég, minden meg van. Majd egyszer belefáradsz, mikor tudatosul benned, hogy te ebben a kapcsolatban csak alárendelt lehetsz, es sokkal többet adsz mint kapsz vissza tőle. A nárcisztikus emberek ált.nagyon vonzóak, kehengerlőek, de szívás velük akkor is.
2022. aug. 22. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
45%

“Megy előre, ha kell átgázol bárkin a céljai elérése érdekében, ráadásul szerintem biztosan azt gondolja, hogy csak így lehet érvényesülni a világban. “ —-> kolerikus tipus



Sokszor úgy tűnik, hogy ő a világ közepe és mindennek körülötte kell forognia, mindig ő kell legyen mindenki által előtérbe helyezve, mintha versengeni kéne a kegyeiért. “ ——-> szangvinikus tipus



Azt szereti,ha rajonganak erte..—> szangvinikus tipus



Nincs semmi baj a bnoddel. Olvasd el inkabb Florence Littauer :Szemelyisegunk rejtett tartalekai I-II kotetet!!! Abban leirja sztorikkal szemleltetve a 4 szemelyisegtipust.


Te mindig is ehhez a tipushoz fogsz vonzodni. Egyszerubb,ha megerted a mozgatorugoit a csekekedeteinek mdg megtanulod kezelni,mintsem szakitasz.


Kerdezo, legyszi olvasd ela konyvet!

2022. aug. 22. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
27%

9. "Olvasd el inkabb Florence Littauer :Szemelyisegunk rejtett tartalekai I-II kotetet!!! Abban leirja sztorikkal szemleltetve a 4 szemelyisegtipust."


Milyen jó, hogy egyesek meg tudnak élni a személyiségzavarok relativizálásából és legitimálásából. Pedig k..ra problémás a csajod, hiszen TE is érzékeled! Neked pedig valszeg kötődési problémáid vannak, ha nem tudsz elengedni egy mérgező kapcsolatot.


"itt most sok gyk-s le fogja írni neked rossz helyesírással, h. a csajod biztosan "nárcisztikus" (csak szólok, helyesen így írjuk: narcisztikus)."


1-es, ezt honnan a f..szomból veszed? Ne állítsd már be úgy, hogy nálad van a bölcsek köve, miközben két kattintásnyira voltál attól, hogy ne írj te magad is hülyeségeket:


URL:


[link]

2022. aug. 22. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!