Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Ha a párotok új bútort vesz a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a párotok új bútort vesz a lakásba, szerintetek felesben kell fizetni?

Figyelt kérdés
Külön kasszán vagyunk, minden blokk elrakva, számolgatva, rezsi, közös költség felezve. Most festést szeretne és új kanapét is szeretne venni 360 ezerért és kiakadt, mert szerinte ezt felesben kell fizetnünk, én pedig ezzel annyira nem értek egyet. Az ő lakásában élünk, de a lakás amúgy a testvére nevén van bizonyos jogi okok miatt, ez most nem lényeges. Mondtam neki, hogy akkor legyen fél év múlva, mert nekem most lesz fogszabályzóm (több százezres tétel). Ráadásul kiválasztott egy karikagyűrű párt, ami 335 ezer és csak az tetszett neki… Le van foglalózva és pár hét míg elkészül. Akkor fizetjük a maradék összeget felesben. Nekem most ez így is hatalmas kiadás és akkor kitalálta most ezt a kanapé dolgot, mert az eddigi már csúnya (13 éves). A vegyünk kanapét fél év múlva ötleten is totál kiakadt. Egyébként 200 ezerrel jobban keres, mint én. Nekem azért nem megy olyan könnyen a spórolás…
2022. nov. 6. 18:15
 1/9 anonim ***** válasza:
99%
Hát szerintem gáz részéről hogy nem érti meg hogy neked ez most nem fér bele mégis rád akarja erőltetni. Pont azért vagytok egy pár hogy közösen hozzatok döntéseket és az nem úgy van hogy én eldöntöm hogy veszek egy kanapét te meg fizeted... 😅
2022. nov. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%

Én ezt a kapcsolatnak nevezett valamit sem értem. Felezitek a számlákat, mintha lakótársak lennétek.

Ráadásul esküvőre is készültök, miközben csóróság van.

2022. nov. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
97%
Ez nagyon gáz hozzáállás a részéről. Bár azt se értem ha ennyire filléreztek, akkor hogy akartok esküvőt, de midnegy. Mi házasok vagyunk és félig meddig közös a kassza, persze mindkettőnknek van saját számlája és pénze amivel rendelkezik. Ha nagyobb tételről van szó, pl ilyen 30 ezer feletti dolog, akkor azért megbeszéljük a vételt. Elfogadhatatlan hozzáállás az hogy kinéz valamit, aztán te meg fizesd a felét.
2022. nov. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
96%
Ha esküvő előtt álltok, át kellene beszélni az anyagiakat, hogy hosszútávon mi lesz.
2022. nov. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképpen,az fizessen bele többet aki jobban keres,és akié a lakás,mert ha egyszer vége lesz te mehetsz és minden ott marad....
2022. nov. 6. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az fizesse, aki szeretné. Ha mindketten, akkor felesben (fél év múlva, amikor neked is lesz rá pénzed), ha csak ő, akkor fizesse ő. Pláne ha ennyivel jobban keres nálad. Vagy ne felezzétek, de adj bele te is, mondjuk a harmadát. Mi most fogunk üres lakásba költözni, a kanapét, meg hasonló bútorokat felesben fizetjük, azon felül mindenki magának fizeti azt, amit szeretne.
2022. nov. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
És akkor esküvő után a tesó nevén levő lakásban fogtok lakni? Ez egyre "jobb" lesz akkor.
2022. nov. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
A ház kapcsán ugyanaz van nálunk mint nálatok
2022. nov. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Semmit nem kell közösen kifizetni amit csak az egyik fél akar, a másik meg nem!

Közösen csak azt, amit mindketten szeretnétek.

2022. nov. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!