Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Hogy oldjátok meg így a közös...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy oldjátok meg így a közös programokat? Többi lent

Figyelt kérdés
A barátnőm elég nagydarab, jóval 90 kg felett van. Ezzel nem is lenne semmi gond, nagyon szeretjük egymást és boldog párkapcsolatban élünk. Viszont vannak dolgok, amiben nem tudunk közös pontra jutni, és néha feszkóhoz vezet. Én nagyon szeretek kirándulni, túrázni. Viszont ő nem, és nem is akar néha sem eljönni velem, hiába próbálom rávenni azzal is, hogy csak annyit megyünk, amennyit ő is bír. Ő inkább passzívabb, otthonülősebb típus, vagy olyan programokat kedvel, ahol nem kell túl sokat mozogni.. Ugyanakkor azt sem szereti, ha sokat lógok másokkal, és kevés időt töltünk együtt. Ti hogy oldjátok meg az ilyen szitukat, hogy otthon se legyen gond? Azt elfogadom, hogy ő nem bír felmászni velem egy túraútvonalon, nem is akarom felvinni, de hogy legalább feszkó ne legyen? 30N 28F

2023. máj. 27. 11:10
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
32%

Mondjad neki kap juti falatot a burgeresnél túrázás után.


Vagy ,hogy a hegy tetején van egy meki.


Ilyen motiváló szöveget adj be neki.

2023. máj. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
92%
Szakítanék, mert azon nyivákol, hogy egyedül, vagy mással mész, de ő nem akar.
2023. máj. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
77%

Hát...nem mondom, hogy nekem fitneszmodell testem van (mert nem), de én pl.: elég mozgékony vagyok, én is szeretek sokat menni, sétálni, várostnézni, kirándulni stb.


Az egyik legjobb barátnőm 100 kg plusz, de vele egy városnézős nyaralás vagy egy kirándulás hasonló okok miatt lehetetlen. Nem tudom hányszor okozott feszültséget az, hogy én meg mások is még mentünk volna, ő meg folyton leülni akar, azt keresi hol lehet ülni.


En ilyrnkor sokszor leszek ideges, mert így nem lehet várost nézni v kirándulni. De azt is meg kell értenem, hogy fizikailag képtelen rá. Közben meg szeretem, az egyik legjobb barátom.


Nyilván nálunk van az a megoldás, hogy akkor ilyen programokat nem csinálunk együtt, pedig nagyon sajnálom, mert jó lenne.


Pláne ha a másik ember a társad...őszintén nem akarok undok lenni, mert én is tudom, hogy milyen súlyfelesleggel élni (mondjuk rajtam sose volt sok plusz) de jót tenne neki ha fogyna. Nem csak a kapcsolatotok miatt, hanem az egészsége miatt.

2023. máj. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

2es

Én emiatt nem szakítanék, de értem mire mondod, engem is zavar

3as

Köszi a részletes válaszod. Nem nagyon opció a fogyás, és nem is hiszem, hogy segítene.

2023. máj. 27. 11:26
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is az volna a bajom vele, mint a #2-nek, hogy ő nem akar veled menni, mással meg ne menjél. Ergo mondj le arról, hogy olyan programokon vegyél részt, amilyet élvezel, helyette inkább ülj vele otthon. Szerintem ezt nem nagyon lehet feszültségmentesen megoldani. Én nőként imádok túrázni, bicajozni, sportolni. Nagyon sokat is megyek. Nem tudom elképzelni az életemet egy olyan emberrel, aki ebben nem támogat. Nem zavarna, ha ő nem jönne velem mindenhova, mert nem vagyunk sziámi ikrek, de én megyek, mert ha nincs meg a kilométerem, nem érzem jól magam.
2023. máj. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
72%

#4 az is tény, hogy aki lusta azon a fogyás se feltétlen változtat. (Miért nem opció?)


Viszont akkor nincs más, mint leülni és megpróbálni megbeszélni, hogy te elmész barátokkal vagy egyedül v passz ő meg addig csinal magának programot. Nincs ebbe semmi rossz, persze jobb lenne együtt.

2023. máj. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
94%

"Emiatt" = nagyon komoly probléma kérdező, ő nemcsak azért nem megy, mert kövér, van rajta súlyfelesleg hanem, mert ő alapból otthonülő típus.

Ami rendben van csak, akkor minek a frásznak generál feszültséget abból, hogy te viszont szeretsz ide-oda menni? Nélküled nem tud meglenni, vagy elvárná, hogy otthon ülj a négy fal között? Ellentétek vagytok és igaz, hogy néha, olykor veled tart és te nem várod el, hogy úgy tempózzon, mint te - ez plusz, DE az baromi nagy mínusz, hogy azért veszekedik, amikor nélküle mész!

Majd jön az, hogy féltékeny lesz, nem fog benned megbízni (ha már nem tart ott), vagy kevésnek fogja magát érezni (szintén, ha már nem érzi) és egyre több lesz a vita, megutáljátok egymást és szakítani fogtok (lehet előtte hűtlenség is lesz).

Megéri húzni az időt? 🙄🤔

2023. máj. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
40%
Nem .egy akkorndm megy.Azt viszont ne hagyd, hogy megmondja, hogy te hovaikor mehezsz.
2023. máj. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
76%

Hát én nem tudnék otthon ülni, az biztos. Megmondanám neki, higy vagy velem jön, vagy megyek egyedül. Ha nem tetszik, agyesz-bugyesz.

Visszakérdezek: mégis milyen közös programotok lehetne? Gondolkozz. Esetleg leüksz vele tévézni, és akkor te is elhízol, vagy halálra unid magad, megőrülsz a 4 fal között, ami szintén veszekedést generál.

Hát... sok boldogságot kívánok!

2023. máj. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 Kitana. ***** válasza:
100%

Mondjuk ez nem (csak) súlyfüggő, én sem szeretek túrázni, maximum valami könnyedebb kirándulás valahol, ahol nincsenek nagyon emelkedők.

Ha megkérdezed, hogy azt várja, hogy egyáltalán ne járj túrázni, akkor mi a válasz?

2023. máj. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!