Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » "Néztél már el" pénzügyi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

"Néztél már el" pénzügyi dolgot párodnak?

Figyelt kérdés
Együtt éltetek és olyat vett amire tudtad h semmi szükség, vagy alig használja de ennek ellenére több 10ezer Ft, és mondjuk fontosabb dologra iá mehetett volna a pénz.
2023. aug. 1. 08:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen aztán a szakító okok között volt az állandó kényszeres pénzszórása. Nem szívesen lennék egy kasszán olyannal akinek folyik ki a keze közül a pénz. Nem lehet vele hosszú távon tervezni
2023. aug. 1. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
12%
Igen, eltűnt közel 10 millió forint és meg vele vagyok.
2023. aug. 1. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
42%

Neki fontos, és tudok örülök annak, ha ő örül. :) Nekem úgy tűnik neked nem fontos a másik öröme. Ha a te értékrended szerint az haszontalan, akkor a másik az ostoba, mert szerinted felesleges dolgokra költ. Biztos van olyan nálad is, ami onnan nézve fölösleges, vagy lehetett volna jobbat venni.

Mindig lesz olyan az életben, amire kár volt kiadni pénzt. Ezt nem tudod kikerülni.


Nem bántásból mondom, de nem lehet, hogy alapból van benned egy lenézés a másik felé?

2023. aug. 1. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Alapból szeretem a tudatos embereket, de mivel tökéletes ember nincs, és néha elcsábulunk, alkalomszerűen elnéznék 1-1 ilyet. Volt azért már olyan holmi is, amit utólag én sem vettem volna meg.

Viszont ha nem haladnánk emiatt az életben, meg nagyon durván tárgyfüggő lenne (pl. drága telefonok évente, mindenfelé kütyü), az szakító ok lenne, mert én meg pont az ellentéte vagyok.

2023. aug. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
31%
Na nehogy már a kérdező legyen a hibás amiért nem tetszik neki, hogy a másik szórja a pénzt, miközben fontosabb dolgokra meg nem marad...
2023. aug. 1. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Jó lenne, ha megosztaná veled a pénzügyi terveit, ha azok téged is érintenek. És aludna rá egy párat, mielőtt megveszi.

De hibákat mindenki követ el.

2023. aug. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy-egy ilyen részemről belefér, bárkinél előfordulhat, hogy elcsábul, majd utólag rájön, hogy esetleg nem is érte meg. Tartósan nem. Nem lehet olyannal tervezni, aki az ilyen költéseket nem fontolja meg és rendszeres nála az adhoc pénzkiadás megbeszélés nélkül, amikor az életünket kéne felépíteni.
2023. aug. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Úgy nem, hogy utána nem beszéltem volna vele meg, hogy nekem mi nem oké - persze úgy, hogy hagytam az ő szemszögét is elmondani, ha nem értett egyet, aztán vagy jogosnak tartottam, és revideáltam a nézeteimet, vagy nem. Ha nem tartottam jogosnak az indoklását, és elmondtam, hogy ezt én nem vagyok hajlandó tovább / többször elviselni, vagy az illető is belátta, hogy ez nem oké, akkor úgy voltam vele, hogy még egyszer meglépi, akkor lépek. Tehát egyszer elnéztem, megbeszéltem, másodszor nem fogom.


Nálam pl. az volt egy ilyen eset, amikor egyetemistaként lóf... ösztöndíjjal, ingyenes gyakorlattal voltam, komoly kapcsolatban (1 év +), akkori párom már dolgozott, és beszéltük az esetleges balatoni nyaralást - amire megmondtam akkor őszintén, hogy nem 100%, hogy a tervezettből a saját részemet ki tudom fizetni, vagy nem olyan hosszú időszakra, szóval akkor halasszuk jövőre vagy rövidítsük le. És erre ő mondta, hogy ezt ne, akkor ő kifizeti nekem. És aztán amikor a tervezésre került a sor, akkor tartotta a markát, hogy fizessem a részemet. Hát éppen össze tudtam kaparni, és odaadtam, mert nem akartam, hogy úgy érezzem, az adósa vagyok, de elmondtam, hogy legközelebb, ha nem gondolja komolyan, ne ígérgesse, hogy kifizeti, mert komoly kapcsolatban a szaván fogom, és nem fogom eljátszani ezt az egész "jaj, neeeee, ne fizess rám, drágám, majd kibekkelem valahogy" játékot... ha vmit kiejt a száján, hogy megígéri nekem, akkor azt a helyiértékén veszem, és ahhoz tartsa magát. Csak akkor ígérjen bármit, ha kész is arra, hogy teljesítse, és csak akkor, ha emlékszik is rá, egyéb esetben nem akarom folytatni a kapcsolatot, mert tiszteletlenségnek érzem. Nem is történt ilyen többet, tanult belőle, ő is belátta, hogy ez így nem volt oké.

2023. aug. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Közös kasszán vagyunk. Van egy lélektani határ, ami fölött egyeztetünk, hogy belefér-e, kell-e. Mindketten tudjuk, hogy mennyink van, beosztjuk, nem szórja egyikünk se hülyeségre. Így eleve elkerülhető, hogy pénz miatt vita legyen.
2023. aug. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!