Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Úgy érzem mintha az én feladat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Úgy érzem mintha az én feladatom lenne?

Figyelt kérdés

Sokszor szóba kerül a házvásárlás vagy hogy építkezni kellene. Ezek ilyen beszélgetés szintén aztán lépés nem történik. Viszont mikor erről beszélünk olyan érzésem van mintha nem gondolná hogy súlya van az egésznek.


Ő ami van tartaléka azt másra akarja költeni szinte az egészet.

Nekem is van én mióta együtt vagyunk erre teszem félre a pénzt, ő kevésbé.


Ő ha többet kell dolgoznia szinte hisztizik.

Szüleim révén a telek adott lenne.

De talán most van rá vevő és barátnőm ilyet mond hogy nem kéne eladniuk ha építkezni akarsz.


2023. aug. 8. 16:22
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
97%
Te vele szeretnéd, közös tulajdont?
2023. aug. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
33%
A szegény elad akibek van, az pedig befektet.
2023. aug. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha szerinted egyoldalú az egész, akkor beszéljétek róla, ha nincs haszna, akkor meg búcsúzz el tőle.
2023. aug. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
89%

Házasok vagytok? Mert ha nem, akkor te döntsd el hogy mit akarsz kezdeni a saját telkeddel, ugyanis jogilag a párodnak semmi köze hozzá!

Miért tenne bele pénzt bármibe is már most amíg nincs házasság?

Vagy úgy gondoltad hogy már most kezdjen el téglákat meg cserepet venni és vigye a TE telkedre? Mi lesz ha később szétmentek?

Ha neked nem tetszik hogy nincs félretett pénze akkor nem kötelező neked sem vele tervezni. Ennyire egyszerű.

Szerintem mivel tiéd a telek ő ezért sem törheti nagyon magát. Vagy nincsenek letisztázva a közös célok, jövőkép, pénzügyi dolgok. De ha ugye még nem is vagytok házasok sem.......

2023. aug. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
77%

Ő még nem tart ott. Lehet 1 vagy 2 év után már megérkezik ő is. De mint tudod, más projektje, vágya van jelenleg az életben. Ez tök oké. Ha szereted, várd meg.


Mi is átmentünk ezen.

2023. aug. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Barátnődtől függetlenül hülyeség eladni a telket, ha ti arra akartatok építkezni. Most akkor gyűjthettek pluszban telekre is.

Valószínűleg a barátnőd előre látta, hogy nem érdemes ilyen téren a szüleidre támadzkodni, nem lesz abból se telek, se építkezés.

Az se mindegy, hogy ő mire és mennyit költ most. Például ha van 500 ezre, de új hűtő kell, akkor érthető. Ha nyaralásra vagy plasztikai sebészre költ pár milliót, akkor nem tervez veled.


Házasság nélkül meg eleve nem lehet az ilyen közös építkezéses terveket komolyan venni. Ti igazából csak jártok. Az meg semmi.

2023. aug. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Most ölt bele kb 300ezret kézműves dolgokba amiből nem jön pénz.

Semmi bajom nem lett volna ha mondjuk nem úgy áll neki mint egy gyár úgy bevásárolt.

De a másik munkája anyagkoltsege is kb 200ezer. Ez hozna pénzt, de most a kézművességbe buzult bele.

2023. aug. 8. 18:58
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Jó, de most mit vársz tőle? Vaktában rakja be a pénzét a te projektedbe?
2023. aug. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Én se tennék pénzt abba, hogy a pasim tudjon házat építeni a szülei telkére.


Nem baj, ha nem jön belőle pénz, ő most azt akarja csinálni. Nem kell minden hobbiból pénzt csinálni, mert felfalja az az embert. Hidd el, hogy 1 vagy maximum 2 hónapon belül leáll az hobbijának lelkesedésével és másra fókuszál majd.


Te is keress magadnak kisebb célokat.

2023. aug. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha nyaralásra vagy plasztikai sebészre költ pár milliót, akkor nem tervez veled.


Én ezzel nem értek egyet. Simán lehetnek ezek régi vágyak, célok, amikhez most jutott el. Menjen, csinálja.


Valószínű amúgy, hogy a barátnő nem olyan háttérrel rendelkezik, ahol a szülők ekkora dolgot tudnak adni, így totál más prioritásban van nála a házépítés. Vagy lehet, hogy nem akar építeni, inkább venni.


Az biztos, hogy a pár között sincs egészséges kommunikáció. Erre én sem építenék semmit.

2023. aug. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!