Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Én vagyok a bunkó emiatt?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Én vagyok a bunkó emiatt?

Figyelt kérdés

Otthonról dolgozom, de ez nem jelenti azt, hogy tengernyi időm van. De ha lenne, akkor is szeretném eldönteni, hogy mivel töltöm.

Barátnőm pedig rendszeresen csinál olyat, hogy önszántából, kérdés nélkül belekezd nagyon hosszadalmas és bonyolult receptek elkészítésébe, és ilyenkor rendszerint a segítségemet kéri. Ez engem már alapból bosszant, mert vagy kezdje el úgy, hogy egyedül be is tudja fejezni, vagy már előtte kérdezzen meg, hogy fogok-e tudni segíteni, és ha nemet mondok, akkor aszerint álljon neki. És ne azt képzeljétek, hogy meresztem a seggem, hanem dolgozok..

Ezen még túl is teszem magam. Viszont azon már nem, hogy mindent szanaszét hagy maga után. Látszatelpakolásokat csinál főzés után, de ez kb a munka 20%-a, ami csak úgy látszik, mintha elpakolt volna. Amikor szóvá teszem, akkor jön a kiakadás, hogy pakoljak el én, és legyek hálás, amiért főzött nekem. Miközben én úgy gondolom, hogy ha nem kérem, hogy főzzön nekem (sőt! visszatérő vita), akkor ne csináljon ételt úgy, hogy utána nekem van vele munkám.

Nekem ez nagyon visszás, hogy úgy "kedveskedek" bárkinek is, hogy azzal még neki van munkája, és ezt el is várom tőle.. akkor ez nem kedveskedés.


Tényleg bunkó vagyok amiért így gondolom?


2023. aug. 12. 10:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igazad van. A home office az MUNKA.

Oké, ha arra kér néha, hogy végy át egy csomagot vagy kapcsold ki a fűtést, akkor azt illik megtenni, de nehogymár befogjon főzni, miközben dolgozol.

Beszéld meg vele nyugodt körülmények közt.

2023. aug. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
38%

Amit a csaj csinál nagyon fura, de biztos oka van rá. Hogy van felosztva a házimunka? Mert lehet, úgy erzi, ő csinálja és ezzel akarja kikényszeríteni, hogy segíts.

Mit jelent az, hogy látszat elpakolás?

Vagy el van pakolva, vagy nem. Hacsak nem vagy rend mániás és van betegesen meghatározva, mit hova kell rakni, akkor nem tudom értelmezni a dolgot.

Mert gondolom nem azt jelenti, hogy az evőeszközt a fazekak közé, a tányért a kechup mellé és a mérleget a nagy vájlingba rakja el, elpakolásnál. Ha mégis ezt jelenti, akkor a lány elmebeteg.

2023. aug. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%

Nem vagy bunkó. Tisztelnie illene, hogy dolgozol és nincs időd, se kedved segíteni, vagy elpakolni utána. Az ráadás, hogy szó nélkül neki fog, a véleményed figyelembe se veszi.

"Kedveskedik" ( igazából mutatja, hogy milyen házitündér, jól jársz vele, el ne hagyd, aztán meg kiakad, amikor nem essék térdre, nem dicséred meg milyen ügyes, milyen jól főz.

Elmagyarázni kellene, hogy legyen tekintettel rád, tisztelettel legyen a munkád iránt, beleegyezés után főzzön és takarítson el maga után.

Ha egyikre se hajlandó, akkor tedd ki, keressen olyan palit, akit nem zavar, hogy katasztrófa történt a konyhában. XD

2023. aug. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
100%
Igazad van szerintem is. Meg kell vele ezt beszélni. Nem vagy egyedül, az én barátnőm is szanaszét hagy dolgokat és úgy mosogatásán is lehetne javítani. Bár nem kell segítenem a főzésbe. Idegesítene engem is, ha otthonról dolgoznák és 40 percenként kizökkentene valami hülyeséggel.
2023. aug. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
81%

Fu azt en is utáltam mikor pàrom szuleinél laktunk es ha ők főztek arra mentem haza hogy en kezdjek mosogatni es hakomban állt a konyhában a mosatlan.


Engem ugy tanitottak aki főz az mosogat meg erre figyelek is hogy fozes utan olyan legyen a konyha mintha nem is élnének benne. És mèg kaja utan is alig kell mosogatni.


Kidobnám a konyhabol az összes cuccot hogy menjen haza es ott csinaljon disznoolat.

2023. aug. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
75%

*Meg főzés kozben is eleve mosogatni kéne pl felváhom a hagymát húst aztan a vágodeszkát már el is mosom. Folyamat tisztán tartani mindent.

Aztán szűres után a szűrő is mosva.

2023. aug. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

"Mit jelent az, hogy látszat elpakolás?"

Pl egymásba pakolt piszkos edények és tányérok a mosogatóban messziről úgy tűnik, mintha ott sem lenne, de azzal még sok munka van. Ahogy az otthagyott egy szem serpenyő sem tűnik nagy kupinak. Amikor viszont odamész, akkor látod, hogy a megmaradt étel nincs belőle kiszedve és elpakolva, a csempére és a főzőlapra kicsapódott zsiradék sincs feltörölve, és ha kipakolok a mosogatókagylóból, akkor a megmaradt kajamaradékok is ott vannak.

Ezt nevezem látszatelpakolásnak, mert amíg nem mész oda azt látod, hogy rend van.

2023. aug. 12. 10:51
 8/12 anonim ***** válasza:
89%

Értem. Szerintem ez épp annyira nem elpakolás, mintha az asztalon hagyja a tányért.

Kétlem, hogy megbeszéléssel megoldható lenne a dolog, de próbálkozz vele, ha úgy érzed.

Én 8 évig próbáltam leszoktatni a párom a kajamaradék mosogatóba helyezéséről... utóbb szakítottunk. Értelemszerűen nem emiatt, de, ahogy ebben nem találtunk közös nevezőt, úgy sok más szokásban sem.

Az ember megbeszéli, látszólag a másik erti is, sőt, tartja magát hozza x ideig, aztán mindig visszatér az alap megszokáshoz, mert úgy komfortos neki.

Szerintem, ha valami nem megy át egy, két beszélgetés során, az marad a megszoksz, vagy megszöksz kategória, mert abban a másik nem képes, vagy nem hajlandó változtatni.

2023. aug. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
66%

Takarítani hogyan szokott? Azt is "elnagyázza" látszatra, "elfelejti" letorolni a port?

Azért jó pár embernek alap, meg férfiban is, hogy ha főz, akkor el is mosogat, el is pakol. Ha meg mégse, akkor együtt csinálják, vagy a másik, amikor ideje van rá.

Nem akkor amikor dolgozik és egyáltalán nem zavarkodik, hogy:

"Józsi figyelj már nem értem ezt a részt, segítenél?"

Vagy:

"Kelj már fel a gép elől, papírok mellől, segítened kell, nem vagyok egy szolgád!"


Két véglet, de mindkettő baromira gáz, mert egyértelműen magasról tesz rád, csak magát nézi, ráadásul tehetetlen és lusta.

Pont ilyen nővel kellett összejönnöd? Normálisabb is akad ám jóval...

2023. aug. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem engedném főzni menjen haza.
2023. aug. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!