Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Korai a közös tulajdon vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Korai a közös tulajdon vagy csak a tesóm paranoiás?

Figyelt kérdés
Másfél éve jöttem össze a vőlegényemmel. Szinte egyből összeköltöztünk és múlt hónapban a kezemet is megkérte nála őszintébb és jobb embert nem ismerek.Jelenleg az ő házában élünk,aminek a fele a tesójáé.A tesóját jövő év januárig kikell fizetnünk.Nekem pedig van egy felújítandó ingatlanom,amivel nem szeretnék foglalkozni,ezért arra gondoltunk a párommal,hogy azt eladnám és bevásárolnám magam a házába. A tesóm szerint ez nagyon korai és mi lesz,ha szakítunk és kirak és nekem már házam se lesz. Hiába mondtam,hogy mivel megvenném a párom tesója részét a fele az én tulajdonom lenne. Jövőre tartjuk az esküvőnket így szinte minden vagyon is közös lenne. 32/N
2023. aug. 20. 18:18
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

Az biztos, hogy utcára nem tehet, ha a fele a tiéd. Elválni meg enélkül egyszerűbb, de így se lehetetlen.

Maximum beszélj egy ügyvéddel, hogy milyen kockázat lehet. Aztán dönts.

2023. aug. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
95%

Ha lesz írásos bizonyítékod arról, hogy a fele a tiéd, akkor mi a probléma?


Az életben amúgy sincs garancia semmire sem.

2023. aug. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
38%

Meg a hazassag elott legyen meg az adasvetel!

Hazassag utan a te reszed igy kozos tulajdon lesz!

Ergo neked csak 1/4 marad ha szakitotok hiaba vetted meg a felet.


Amugy en nem adnam el a lakast hanem hitelt vennek fel es kiadnam a lakast. Jo lesz az majd kesobb akarmire is.

2023. aug. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
98%

Tulajdonjogod lenne, mi az hogy kirak??


Amúgy meg basszus 1x élsz, 32 éves vagy, azt mondod jó a srác, akkor mikor házasodjatok ha nem most? Ha baj lesz, akkor meg megveszi a csávód a házrészed..

2023. aug. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez abszolút korrekt. Közjegyző/ügyvéd előtt aláírt szereződés a biztosíték arra, hogy tulajdonjogod van a házon, tehát kirakni nem tud. 32 évesen pedig joggal számítasz hosszú távú kapcsolatra. Sok boldogságot!
2023. aug. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Az a helyzet, hogy előre senki sem garantálja neked a boldogságot, de legyen minden lepapírozva.
2023. aug. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
A házam azért adom el,mert sok millió lenne felújítani és erre nincs most felesleges 15 milliók. A párom tesója részét vásárolnàm meg,papíron is az én tulajdonom lesz a ház fele. A tesóm attól félt,hogy ha esetleg szakítanánk éveket kell várnom még kifizet stb
2023. aug. 20. 18:49
 8/27 anonim ***** válasza:
52%

"A tesóm attól félt,hogy ha esetleg szakítanánk éveket kell várnom még kifizet stb"

Ettől joggal félt. Én nem adnám el a saját ingatlant és szerintem minden okos ember így van vele: akármi történik, legyen valami, ahová azonnal mehetsz.

2023. aug. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
#8. Kerülhettek olyan helyzetbe, hogy pokol az életetek, de nem tudják kifizetni a részed. Valóban lenne egy fél házad, tényleg ott lakhatnál bárhogy kapálózik, valóban ki kell fizetnie ha azt akarja, hogy elmenj és ez ha le vagytok gatyásodva anyagilag, akkor probléma. Ha van akkor pénzetek annyi, akkor meg nincs jelentősége.
2023. aug. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
73%

Lehet, hogy a volegenyed, de csak másfél éve ismered.

Én nem adnám el.

Miért kell kifizetni a tesot?


"Szinte egyből összeköltöztünk"

Kicsit gyors a tempó. Vigyázz, lehet csak a pénzed te megy

2023. aug. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!