Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Korai a közös tulajdon vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Korai a közös tulajdon vagy csak a tesóm paranoiás?

Figyelt kérdés
Másfél éve jöttem össze a vőlegényemmel. Szinte egyből összeköltöztünk és múlt hónapban a kezemet is megkérte nála őszintébb és jobb embert nem ismerek.Jelenleg az ő házában élünk,aminek a fele a tesójáé.A tesóját jövő év januárig kikell fizetnünk.Nekem pedig van egy felújítandó ingatlanom,amivel nem szeretnék foglalkozni,ezért arra gondoltunk a párommal,hogy azt eladnám és bevásárolnám magam a házába. A tesóm szerint ez nagyon korai és mi lesz,ha szakítunk és kirak és nekem már házam se lesz. Hiába mondtam,hogy mivel megvenném a párom tesója részét a fele az én tulajdonom lenne. Jövőre tartjuk az esküvőnket így szinte minden vagyon is közös lenne. 32/N
2023. aug. 20. 18:18
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

Adásvételi szerződés, földhivatali bejegyzés. Ha ez megvan, akkor mehet. Ha nincs, akkor nem.

Őszintén szólva nálam is egy kicsit redflag.

Oké, azt még megérteném, hogy tesók között nem a nyereségszerzés a cél, pláne hogy egy szomorú esemény övezi az egészet.

De egy 60 milliós háznál mi a buli a párodnak abban, hogy rádíratja 15 milláért a felét? Ebben ő üti meg csúnyán a bokáját, ha elválnak útjaitok...

2023. aug. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%
21: nyilván a párjának nincs 15 milliója, hogy kivásárolja a testvérét. Nálunk is hasonló volt a helyzet, ki kellett vásárolni egy rokont. Én vittem a ház nagy részét a házasságba, a párom meg kivásárolta a rokont és így ő is szerzett tulajdonrészt a házban. Egy házasságot tervező párnál ez nem annyira életszerűtlen.
2023. aug. 20. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

22# Nem a szitu életszerűtlen, hanem az összeg.

Egy 1,5 éves kapcsolatot nem neveznék még annyira stabilnak, hogy egy 60 milliós ház felét 15 millióért ráírassak. A srácnak nincs 15 milliója kifizetni a tesóját, de ha a párjával elválnak útjaik egy-két éven belül, akkor lesz 30 millája, hogy őt kifizesse?

2023. aug. 21. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%
Orulj, hogy van sajat ingatlanod. Ha nem tetszik, add el. Orizd meg az anyagi fuggetlenseged, es mindig legyen tartalekod. Az ove az ove. Eladhatja, kifizeti a tesot, es majd vesztek valamit fele-fele. Az kozos lesz, es nem kerulsz kiszolgaltatott helyzetbe.
2023. aug. 25. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
55%

Látom előre, hogy az lesz, hogy add oda a pénzt a nővérének, és majd a felét rádiratom. Aztán se házad, se pénzed nem lesz.

És nem fogsz nemet mondani, mert akkora a szerelem és bizalom másfél év után, hogy nem fogsz merni/tudni nemet mondani.

2023. aug. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%

Én is attól tartok, amit a 25. ír. Hogy jogi papírok nélkül átutalod majd a pénzt és soha, de soha nem fogsz tulajdonrészt kapni. Kérlek a saját érdekedben, ne legyél hülye! Csakis és kizárólag jogi lepapírozás mellett vásárold ki a tesót!

És ekkor fa**ságot, hogy jó nekem ha 15 milliót kapok 30 helyett mert így állapodtunk meg... ekkora fa**ságot...

Lehet, ha felhozod menjetek hivatalos adás-vételit íratni, majd morogni fog, hogy nem bízol meg benne, bla-bla, figyeld meg... Manipulálni fog, utald a pénzt, intézzük... Minek ügyvédre költeni... Ilyeneket fog mondani, vagy egy ismerőse lesz az ügyvéd majd Pista intézi...

Ezért mondom, ne legyél hülye. Nincs az a hülye tesó, aki lemond 15 millió forintról egy régi megbeszélés miatt. Téged akarnak kiforgatni. Persze jól járnál, 15 milkáért megvenni a 30 milliót érő fele tulajdonjogot, de akkor jogi papírok legyenek, hivatalosan mindent, de ebbe nem fognak belemenni persze.

Amúgy mi a garancia arra, hogy tényleg 60 milliót ér a ház? Persze ez más tészta, csak kérdem.

2023. aug. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Miért akarsz nyerészkedni az ő házával? Azt hiszed, ha beleteszel valamit, többet kapsz?

Örülj annak, amid van, és használd jól.

Nagyon bűzlik a dolog, legyél észnél.

2023. aug. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!