Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Korai a közös tulajdon vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Korai a közös tulajdon vagy csak a tesóm paranoiás?

Figyelt kérdés
Másfél éve jöttem össze a vőlegényemmel. Szinte egyből összeköltöztünk és múlt hónapban a kezemet is megkérte nála őszintébb és jobb embert nem ismerek.Jelenleg az ő házában élünk,aminek a fele a tesójáé.A tesóját jövő év januárig kikell fizetnünk.Nekem pedig van egy felújítandó ingatlanom,amivel nem szeretnék foglalkozni,ezért arra gondoltunk a párommal,hogy azt eladnám és bevásárolnám magam a házába. A tesóm szerint ez nagyon korai és mi lesz,ha szakítunk és kirak és nekem már házam se lesz. Hiába mondtam,hogy mivel megvenném a párom tesója részét a fele az én tulajdonom lenne. Jövőre tartjuk az esküvőnket így szinte minden vagyon is közös lenne. 32/N
2023. aug. 20. 18:18
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
84%
Egy ügyvédi konzultáció díját megérné tájékozódni előtte hogy a legjobb lepapírozni. Szerintem is legyen meg a dolog házasodás előtt de ezt egy ügyvéd jobban tudná. Aztán sok boldogságot, hátha soha nem is kell majd osztozni válás miatt.
2023. aug. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
69%
Nem kell egyből felújítani benne mindent. Apránként is lehet javítgatni. Én nem adnám el.Bármikor lehet bármi és ha szakítottok, akkor együtt kell élned vele egy jó ideig. Most minden szép meg jó, de nem mindig lesz ilyen. Nagyon sokan beleugranak így kapcsolatba, házasságba úgy hogy nem is ismerik igazán a másikat...
2023. aug. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%
Másfél év igen kevés egy ilyen lépéshez
2023. aug. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
A házat nem lehet lassan felújítani,mert tetőt is kéne cserélni és egyéb több milliós költség is lenne. Ezen kívül kb 15 millió forintot ér,mert rossz környékén van. A páromé 60 milliót kb,de a tesójàval akkor állapodtak meg mikor még nem voltak ilyen ingatlan árak. Pont kitudnám 15 millióból fizetni a tesojat és kapnék érte egy 60 milliós ház felét. Szóval én mindenképp jobban járnék. Kérdeztem,hogy vegyek-e fel hitelt és adjak többet mert úgy korrekt. Azt mondta nem,mert ők így egyeztek meg pár éve
2023. aug. 20. 20:10
 15/27 anonim ***** válasza:
52%

Azért azt beszéljétek újra a tesójával, hogy biztosan elég-e neki ennyi.

1,5 éve voltunk együtt a párommal, amikor megvettük a saját lakásunkat minimális önerővel, közös hitellel, fele-fele arányban. Úgy voltunk vele, hogy oké, ha besül a dolog, akkor eladjuk és megy mindenki a dolgára. Még pont jókor tettük.

7 éve vagyunk együtt, már a férjem, a hitelünket kifizettük, családi házba költöztük és született egy gyerekünk is.

Szóval én azt mondanám, hogy merész lépés igen, mert mi van ha... pláne ha a párodnak érzelmi kötődése van (pl. örökség), nem adná el, kitudna-e máshogy fizetni? Vagyis legyen egy szkenárió, hogy mi van akkor, ha elválnak útjaitok, hogy legyen képetek arról, akkor mire számíthattok. Szerintem ezt simán meg lehet beszélni. Aztán persze betarthattok egymásnak, de ez már más téma. Legyen rendesen lepapírozva, hivatalosan is 1/2-es tulajdonjogot kapj és ennyi. Így túl nagy meglepetés nem érhet, ha perre vinné is max azt állapíthatná meg a bíróság, hogy nem tettél bele 1/2-edet, így 1/4 illet csak meg.

2023. aug. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

Furcsa ez az egész történet.

Miért kell kifizetni a tesot?

Miért adná el fél áron egy idegennek?

Milyen érdekes, hogy pont annyi pénz kell, ami neked van


Én a helyedben rettentő óvatos lennék, de leginkább nem mennek bele.

2023. aug. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
Kérdeztem a tesóját azt mondta,hogy így beszélték meg anno neki elég ennyi. Viszont,ha a sajátomat újítóm kell hozzá sok millió hitelt felvennem és a páromnak is,hogy kifizesse a tesóját. Így lenne 2 ingatlanunk és kb 30 millió hitelünk. Ez nagyon sok főleg úgy,hogy szeretnénk jövőre esküvőt utána pedig babát.
2023. aug. 20. 20:41
 18/27 A kérdező kommentje:
16: közösen örökölték az ingatlant,ezért közös. 2019-ben megeggyeztek ennyi pénzben és kérdeztem a tesóját,hogy elég-e ennyi azt mondta,hogy akkor megbeszélték ő tartja magát ahoz. Nagyjából fedezné az én házam a pároménak a felét. Vagyis egy ismerőst kérdeztem,aki ezzel foglalkozik,azt mondta,hogy annyit kaphatok érte amennyit én szeretnék
2023. aug. 20. 21:02
 19/27 anonim ***** válasza:
100%
A felújítandó ingatlan állapota csak romlani fog, ha nem költesz rá, így teljesen észszerű eladni és másba fektetni. Max. akkor bukhatsz, ha megromlik a kapcsolat, a párod nem akar se kifizetni, sem eladni a házat, de akkor is kezdeményezheted a közös tulajdon megszüntetését, csak akkor valószínűleg kevesebbet kaptok mindketten, ez pedig senkinek nem érdeke.
2023. aug. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
87%

Csakis rendes, ügyvédi irodában írt adásvételi szerződés esetén adj fizess, előtte egy árva fillért se. Az ügyvéd meg hivatalból intézi a tulajdonbejegyzést.


És nekem akkor is rettentően bűzlik ez a sztori. Mert hogy ha a tesója vette vlna meg, akkor lehet mondani, hogy oké, a testvére, na de egy idegennek eladni féláron egy ingatlant, gyakorlatilag 15 milliót egy idegennek adni, nekem nagyon nagyon fhihetetlen és qva gyanús.

2023. aug. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!