Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Hogyan értessem meg a párommal...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan értessem meg a párommal, hogy vele van a gond?

Figyelt kérdés

Fiatal pár vagyunk (én 22F, ő 21/N) és több, mint másfél éve vagyunk együtt. Nagyjából minden szuper, kivéve egy dolgot. Mindig minden és mindenki felhúzza.

Sok barátunkkal játszunk együtt számítógépes játékokkal, és minden alkalommal felhúzza magát, főleg én idegesítem véleménye szerint.

Én nyugodt embernek tartom magam, és sosem vitázok senkivel. Ő minden nap mérges, mert valaki felhúzta, és mindig úgy volt jó ahogy ő csinálta, és nem vele van a gond, véleménye szerint.

Próbáltam alkalmazkodni hozzá, hogy még nyugodtabb vagyok, szebben fogalmazok stb, de még mindig fenn áll a probléma.

Jelenleg ott tartunk, hogy nem tudunk együtt játszani, mert minden mondatom felidegesíti, de ez a mindennapokban is jelen van, ha valamit nem úgy gondolok ahogy ő, vagy próbálok logikát keresni más nézetben is.

Ti mit tennétek a helyemben?



2023. okt. 7. 13:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
79%
Rá adnám a kalapot & kabátot, mehetne Isten hírével.
2023. okt. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
43%

Hát ha csak játék alatt van ez... az még a jobbik eset!


De egyébként elmondom neked, hogy csak azt tudod tenni, hogy egyszer kétszer azt elmondod neki, hogy téged ez bánt és miért, és mit szeretnél.


Amikor nekem szociális problémáim voltak, vagy indulatkezelési problémám, vagy hogy sokat kritizáltam másokat, nekem csak az segített, vagy terelte a figyelmemet arra, hogy itt valóban probléma van, amikor SOK ember, barát, pár adott nekem visszajelzést. Ha valaki pszichológiában nem jártas, nincs nagy önreflexiója, természetes, normális, hogy nem hisz neked, ha ő meg van róla győződve, hogy ő ilyen, ennyi, nincs vele teendője.


Nekem ez sok emberi kapcsolatomba került. Készülj fel rá, hogy 21 évesen nem veled fog megváltozni. Ergó elfogadod, vagy nem leszel vele. Illetve mint mondtam persze lehet kommunikálni is. Hátha.

2023. okt. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
88%

Nekem is voltak 20 èvesen ilyen problémáim, de még ma is bőven van. (35)

A helyzet az, hogy én akkor voltam ilyen idegbeteg és vettem végtelenül nehezen és rugalmatlanul még a kisebb akadályokat, kellemetlenségeket is, mikor marha boldogtalan voltam az életemben.

Akkor màr eleve egy feszült lelkiállapotban van az ember, onnan csak egy lépés, hogy ugorjon mindenre.

Munkahely, suli, család? Lehet a közvetlen környezete gáz.

Vagy az is lehet, hogy a kapcsolatotok.

2023. okt. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
#2 Gyógypedagógus hallgató, és nagyon sok pszichológiai cikket és kutatást olvas. Ugyanezt mondtam neki, hogy érdekes, hogy minden nap más barátod húz fel, meg a legjobb barátnőd is, meg én is, de mindig neki van igaza és másban van a hiba
2023. okt. 7. 13:42
 5/17 anonim ***** válasza:
81%
Attól h olvas, az még nem kerül át a gyakorlatba, nem realizálódik. És ez nem is baj, nagyon fiatal, érthető ha Még nem. Viszont sajnos több tippem nincs, csak h ez ilyen. Neki kell szép lassan rájönnie, hogy min szeretne változtatni. A környezet megerősítheti benne, adhat visszajelzést, következetesen.
2023. okt. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
24%
Nárci véletlenül nem lehet?
2023. okt. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
48%

" minden mondatom felidegesíti, de ez a mindennapokban is jelen van, ha valamit nem úgy gondolok ahogy ő"

Ezt meg kell vizsgálni, nem bántalmazó-e a kommunikációd.

Tiszteletteljes, egyenrangú dolgokat mondasz?

Olvasd el a Szavakkal verve c. könyvet elsőnek, és döntsd el!

2023. okt. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
34%

Eleve a kérdés árulkodó, elgondolkodtató.

"Hogyan értessem meg a párommal, hogy vele van a gond?"


Miért lenne vele gond?

Ha valaki ideges, azzal gond van?

A gond az, hogy nem elégedett a kommunikációddal.


Azt nem próbáltátok, hogy nem LAN-oztok? Játékon kívül nem bántja egy szavad se?

Más ember nem hozta fel neked ugyanezeket a dolgokat?


Ajánlott neked irodalmat, amiben elmagyarázzák, mi a baj a kommunikációddal és te elolvastad és próbáltad megérteni?

2023. okt. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
66%

Nemcsak a játék miatt akad ki utolsó és nemcsak rá!



Vagy depressziós, vagy idegbeteg ki tudja miért... Lehet az stressz, otthoni problémák, pénz, nem megfelelő szexuális élet stb. stb.



Viszont nincs joga ahhoz, hogy azért, mert debil mást tegyen tönkre!



Kerdezo kerek-perec mondd meg neki hogyha nem változtat, nem mondja el mi a fészkes fene baja van, akkor elhagyod! Ha később se javul a szitu szépen rakd ki, mert teljesen ki fog készíteni csak azért, mert neki szar. Önző és tényleg lehet hibás, kell neked ilyen alak?

2023. okt. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Férjem is ilyen. Akárhányan mondják neki, hogy nem okés a kommunikációja, nem, ő mindent szépen mond, vele nincs gond. Pluszban szintén, ha valamit másként gondolok, akkor már vitatkozok. Pedig épp csak más véleményen vagyok. Én a váláson gondolkodok már. Ja, és igen, ő is mindenen idegeskedik, bosszankodik. Olyanokon is amit más elnevet.
2023. okt. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!