Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Párommal lassan 3 éve vagyunk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párommal lassan 3 éve vagyunk együtt. Sokszor előjött már az eljegyzés téma, mégsem kérte még meg a kezem. Szerintetek mi lehet a gond? Mindketten 20 felett vagyunk már.

Figyelt kérdés
2017. aug. 10. 19:27
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
84%
Mi honnan tudjuk? Ha házasságot szeretnél, vele beszélj!
2017. aug. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
79%

Minek kell siettetni az eljegyzést?


Majd megkér, ha késznek érzi rá magát és a kapcsolatotokat!


Egyáltalán, beszéltetek már erről?

2017. aug. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem siettetem, és mint írtam volt már szó róla. Két éve hogy először említette, mindíg ő hozza fel ilyen "Egyszer a feleségem leszel." kijelentésekkel, csak az zavar, hogy két év alatt már rászánhatta volna magát ha komolyan gondolja.

Kedves első, azért "Titeket" kérdezlek, mert ez a Gyakori Kérdések. Így nem érdemes hozzá szólnod semmihez szerintem, ha ezen a véleményen vagy. Másodiknak köszönöm.

2017. aug. 10. 19:34
 4/32 anonim ***** válasza:
92%

#2

Ha előjött a téma sokszor, akkor gondolom beszéltek róla :D

2017. aug. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
97%

Sokszor beszéltek erről, de pontosan erre kérdeztem rá, hogy milyen mélyen!


Csak így felvetette, hogy jajm majd egyszer elveszlek, mert ez nem beszélgetés.


Az a beszélgetés, ha komolyan leültök és megbeszélitek, hogy ki, hogyan tervezi el e jövőjét. Komolyan házasságban gondolkodik-e, mik a bővebb tervei.


Ez nem átbeszélés, hogy odavetem, hogy ja majd egyszer elveszlek... Nevetséges!

2017. aug. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
Nem mondtam hogy ennyiben megáll a téma....
2017. aug. 10. 19:39
 7/32 anonim ***** válasza:
89%

Hiába sértődsz meg, ez a legjobb válasz. Egy párkapcsolatban elengedhetetlen, hogy a felek tudjanak kommunikálni egymással. Ha ez nincs meg, abból komoly gondok lehetnek.

.

De ha neked tényleg az olyan válaszok kellenek, hogy:

"Nyugi, majd megkér, ha itt az ideje..."

"Á, fiatalok vagytok még..."

"Minek kérjen meg, az csak egy papír?"

stb., stb., akkor egészségedre!

2017. aug. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
68%

Ez szó szerint kb. a tízezredik ugyanilyen kérdés ebben a témában. Használd a keresőt és minden választ megkaphatsz. Ha egyébként jól működik a kapcsolatotok és különösebb konfliktusok nélkül együtt tudtok élni, akkor a leggyakoribb ok, hogy nem vagytok még olyan anyagi helyzetben, amire házasságot és főleg gyerekvállalást lehet alapozni, így nem érzi még aktuálisnak. A másik lehetőség pedig, hogy egyszerűen fiatalnak tartja magát a házassághoz. A 20 feletti életkor jelenthet 21 évest meg 29 évest és egyáltalán nem mindegy, hogy a húszhoz vagy a harminchoz vagytok közel.


Egyébként szerintem önmagában nem gond, hogy nem kérte meg a kezed. Három éve vagytok együtt, huszonpárévesek évesek vagytok. Mitől félsz, miről maradsz le? Már gyereket szeretnél? Vagy azt hiszed, hogy ha összeházasodtok, akkor onnantól "biztonságban" leszel? Miért fontos ez neked ennyire?

2017. aug. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

#7es.. nem sértődök, de kicsit flegmára siekrült a válaszod...

#8as.. nem, így is biztonságban érzem magam. Igen, szeretnénk már kisbabát. És előbb legalább az eljegyzést szeretném..

Viszont a kommunikációval nincs problémánk. Anyagi háttér is alakulóban van. Viszont szerintem nem kell eljegyzés után egy hónapra esküvő, ráérnénk még gyüjtögetni..

2017. aug. 10. 19:55
 10/32 anonim ***** válasza:
59%
Mit jelent az, hogy az anyagi háttér alakulóban van? Van saját lakás? Stabil munkahely, ahonnan el lehet menni gyesre, meg lakáshitelt felvenni belőle? Reálisan nézve bevállalnál egy kisbabát a következő két évben? Ha nem, akkor nem túl aktuális a dolog. Az eljegyzéssel kapcsolatban meg könnyen lehet, hogy úgy gondolkozik, mint rengeteg más férfi. Mégpedig úgy, hogy akkor kéri meg a kezed, ha utána meg is lesz az esküvő egy éven belül. Ez egy elég korrekt hozzáállás egyébként. Az ilyen "majd lesz esküvő valamikor" eljegyzésekből általában az lesz, hogy évekig még "jegyesek", aztán soha nem lesz esküvő és szétmennek.
2017. aug. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!