Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Mennétek vagy maradnátok?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennétek vagy maradnátok?

Figyelt kérdés

A helyzet a kovetkezo. A ferjemmel van egy kozos lakasunk Pesten(nem ujepitesu, lakotelep) viszont megtehetnenk azt, hogy pest megyeben veszunk egy ujepitesu csaladi hazat ahogyan azt az ismerosi korunkben tettek. Maga a kornyek ahol ismerosok vettek, tenyleg nagyon szep, jo. Mi is megneztuk, de van egy kis bibi.


Ahol lakunk, hiaba h lakotelep, mondjuk nekem ezzel nincs bajom, minden itt talalhato tolunk 5 perce, csak akkor ulunk kocsiba ha nagyon muszaj (pl szakad az eso es be kell vasarolni) ezenkivul ovi, suli, jatszoter, bolt, orvos, gyogyszertar, kozmetikus szo szerint Minden itt van a "szánkban". A munkahelyunk 45 percre van, parom masodallasa itt van a kornyeken amit imad, szinte egy hobbi neki. Ugyhogy mi itt jol erezzuk magunkat.


Viszont amikor ott vagyunk az ismerosoknel a csaladi hazban, mindig bennunk van a "de jo lenne" es ugy, hogy mi is megtudnank venni. Viszont megneztem a terkepen, es Minden nagyon messze van. Allando autokazas lenne ide-oda. Ovi, suli, bolt messze. Parom masodallasa messze lenne. Ugyhogy el is vetettuk ezt a tervet. Kozelebb nincsenek normalis csaladi hazak, felujitani nem szeretnenk.


Ti hogy latjatok ezt? Kivancsi vagyok. Inkabb laknatok messze mindentol egy ujepitesu csaladi hazban vagy egy lakotelepen de minden kozel van?


dec. 8. 12:32
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
29%

Én mennék , inkább laknék vidéken, mint Pesten.

Persze aki ott nőtt fel az lehet megszokta a nyüzsit.

De szeretem a természetet nekem lelki nyugalmat ad.

dec. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%
Gondold végig, megéri-e állandóan forgalomban ülni, vezetni és logisztikázni. Ha időpontra kell menned, úgy kell elindulnod, hogy az esetleges forgalmi dugókat is beleszámolod stb. Mennyi időt vesz el ez tőletek, mennyi marad. Mert gondolom, most elég sok időtök megmarad. Én az időt választanám és a kényelmet, mert oké, jó házban élni, csak amikor folyton autóhoz vagy kötve és napi szinten órákat kell vezetni, akkor tulajdonképpen mikor élvezed ki?
dec. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
21%
Az én válaszolom nem túl releváns, én mindig is kertesházban laktam, szóval arra is szavaznék. Szar lehet egész nap csak a lakásban lenni, semmi kis magántér nincs a házon kívül.
dec. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:

En kerteshazban nottem fel es nagyon ritkan mentem ki a kertbe😅 parom is, o csak napozasra hasznalta.


Az ismerosok is szeretik a csaladi hazat, de mellette meg panaszkodnak, hogy minden messze van.

dec. 8. 12:47
 5/35 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ha kiköltöztök, az életetek azzal fog eltelni, hogy araszoltok reggel és délután a dugóban.

Szép a kertes házban üldögélni? Hét közben semmire se lesz időd, mire hazaérsz. Hétvégén meg mindig füvet nyírsz meg a ház körül fogsz dolgozni. Rabszolgája leszel a kertednek.

Aki így él, az sikeresen ötvözi a városban és falun élés hátrányait. Erről ez a véleményem.

dec. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
100%

Akárki a közvetlen környezetben, aki kertes házba költözött, mindenki megbánta. Mindenki látta ismerősnél, rokonnál, interneten a képeket, mindenki erre vágyott. Mindenki rendez egy házavató grillezést/bográcsozást a kertben, ez mennyire jó, ilyen legalább hetente lesz... Aztán általában az az utolsó is.

És rájönnek, hogy ez messze nem olyan csodás, mint azt az ismerősnél látták azon a kétheti egy alkalmon. Jön a meló vele. A fűnyírás, a grillrácstakarítás, az autókázás, a gereblyézés, a vakondűzés és társai. És mindenki rájön, nem éri meg. Hogy egész héten húzzák az igát, majd a hétvégi pihenést a kerti munka viszi el. Én biztos, hogy nem mennék.

dec. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%

"mi itt jol erezzuk magunkat."

Akkor miért költöznétek?

dec. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem érdekelne az ismerős háza, helyzete egyáltalán hogyha egyszer minden messze lenne. Örülj hogy közel van jóformán minden és csinosítgasd inkább ahol laksz, vagy közelebbi helyről keress lakást/házat.
dec. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
100%

Mi Bp. agglomerációjában lakunk, családi házban. Pest 19 km, de volt már, hogy reggel kellett menni egy vizsgálatra az egyik klinikára, 1,5 óra alatt jutottunk be. (Máskor meg, mondjuk szombat délután mentünk aput látogatni, akkor meg 25 perc). Totál kiszámíthatatlan az egész, főleg autóval.

Van két fiatal vejem is, szó szerint araszolnak reggel a kocsival a munkahelyre, na meg délután is, totál frusztráltak és kimerültek, mire egy munkanap után hazavergődnek.

Én a mostani lakóhelyeteket választanám (az is igaz, hogy nincs külön kocsim, és nem is szeretek vezetni).

A másik: a kertes ház nagyon melós. És akkor itt még nem arról van szó, hogy termesszetek paradicsomot, szó sincs róla. De a terepet rendezni kell időnként, ahhoz, hogy szép, tiszta és rendezett legyen, dolgozni kell vele. Mondom én, bár nálunk kint mindent a férjem csinál, de elmegy rá az ideje. A másik, hogy egy lakáshoz képest egy pénznyelő a családi ház (az új építésű is).

dec. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
92%

Ha nem akartok kutyát, akkor nem mennék. Az az egyetlen, amiatt megfordul a kertes ház fenntartási energiája.


Ha lakásból napi 4x kell sétálni vinni a kutyust vs. abból sincs nagy baj, ha egy-egy nap kimarad, ott már megéri. Minden más esetben, annyi vele a feladat, hogy nagyon fárasztó lesz. Talán még kora nyugdíjas korban lehet jó vagy ha valakinek a hobbija a kertészkedés. Esetleg, ha jobb a levegő. De nálatok egyik sincs meg. Vegyetek inkább még egy lakást, az megnyugtatja az ember lelkét.

dec. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!