Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Mennétek vagy maradnátok?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennétek vagy maradnátok?

Figyelt kérdés

A helyzet a kovetkezo. A ferjemmel van egy kozos lakasunk Pesten(nem ujepitesu, lakotelep) viszont megtehetnenk azt, hogy pest megyeben veszunk egy ujepitesu csaladi hazat ahogyan azt az ismerosi korunkben tettek. Maga a kornyek ahol ismerosok vettek, tenyleg nagyon szep, jo. Mi is megneztuk, de van egy kis bibi.


Ahol lakunk, hiaba h lakotelep, mondjuk nekem ezzel nincs bajom, minden itt talalhato tolunk 5 perce, csak akkor ulunk kocsiba ha nagyon muszaj (pl szakad az eso es be kell vasarolni) ezenkivul ovi, suli, jatszoter, bolt, orvos, gyogyszertar, kozmetikus szo szerint Minden itt van a "szánkban". A munkahelyunk 45 percre van, parom masodallasa itt van a kornyeken amit imad, szinte egy hobbi neki. Ugyhogy mi itt jol erezzuk magunkat.


Viszont amikor ott vagyunk az ismerosoknel a csaladi hazban, mindig bennunk van a "de jo lenne" es ugy, hogy mi is megtudnank venni. Viszont megneztem a terkepen, es Minden nagyon messze van. Allando autokazas lenne ide-oda. Ovi, suli, bolt messze. Parom masodallasa messze lenne. Ugyhogy el is vetettuk ezt a tervet. Kozelebb nincsenek normalis csaladi hazak, felujitani nem szeretnenk.


Ti hogy latjatok ezt? Kivancsi vagyok. Inkabb laknatok messze mindentol egy ujepitesu csaladi hazban vagy egy lakotelepen de minden kozel van?


dec. 8. 12:32
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
82%

19#


Pusztán az hogy ki tudunk menni a kertbe - de ezt lehet csak mi érezzük, de ez van. Ha akarunk kint bográcsozunk, grillezünk. Ha akarunk, a teraszon reggelizünk-ebédelünk...vagy este csak nézzük a csillagos eget :-)

Egy lakásban mi börtönben érezzük magunkat - de ezek mi vagyunk nem kell hogy más is igy érezze :-)

dec. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
72%

"Ha akarunk kint bográcsozunk, grillezünk. Ha akarunk, a teraszon reggelizünk-ebédelünk...vagy este csak nézzük a csillagos eget :-)"


Évente háromszor, amikor marad idő, kedv, energia a mindennapos ingázás után gyerekkel a hátadban, meg nem ér köldökig a gaz?

dec. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
100%

Mi jöttünk és már rohadtul bánom. 1-1,5 óra bejutni Bp-re, a férjem este 7nél hamarabb nem ér haza a munkából. Nekem most könnyű mert itthon vagyok a babával, a nagy itt jár oviba. De autó nélkül nem lehet egy bevásárlást/gyerekorvost, semmit elintézni szóval ha fontos a kényelem nektek, hogy minden a közelben legyen akkor felejtős… A kert és a szabadság miatt jottunk, de ennyire még az életben nem éreztem magam bezárva mint most. Mi is abban az illúzióban lebegtunk, hogy a gyerekek majd játszanak a kertben, jonnek a barátok grillezni. A gyakorlatban úgy néz ez ki, hogy a gyerek egész nap oviban van, jövünk haza és bent vagyunk a házban, amit ugye egy lakásban is tudnánk csinálni. Barátok nem jonnek ide csak fényévente egyszer, néhány órára aztán mindenki siet haza mert ugye haza is kell érni, inni persze nem lehet mert vezetnek, taxit nem lehet hívni. A kert elveszi az összes szabadidőt, élvezni nem maradna idő. Szomszéd ugyanúgy van, ami egy lakótelepen idegesítő hang pl fúrás, na az itt az állandó kerti munka hangja, fűnyírás, építkezés.

A férjem nagyon a lakás ellen van, én ha tehetném már holnap csomagolnék és mennék vissza…

Hosszú távon akkor tudnám itt ekepzelni a boldog jövőnket, ha mindkettőnknek engedné a munkahelye a teljes home office-t és itt lenne helyben a család és barátaink.

dec. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
100%

Mi ötvöztük a kettőt. Panelban lakunk, minden itt van a szánkban. :)

Kocsival öt perc, gyalog 20, a város szélén van egy kis hétvégi telkünk. Arra elég, hogy egy felfújható medence, pár nyugágy elférjen. Van rajta egy kis faház, ott tudunk mindent tárolni, meg beülni, ha elkap a nyári zápor. Lehet partizni, grillezni. Ha megunjuk a fűnyírást, akkor eladjuk.

dec. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
100%
Kiegesziteném még azzal hogy itt nekünk kell minden házzal adódó problémát megoldani, nincs közös képviselet mint egy társasházi lakásban. Most éppen az új építésű, tavaly épült ház tetőterében rágja az egér a szigetelést.
dec. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
70%

22#


Jó, mi már nem ingázunk, a kert pici, sztem max 150nm2. Fű meg amit van kedvünk ültetni.

Gyerekek kirepültek.

Ha akarok kimegyek futni és itt a bicikliút. Tudom más generáció vagyok és kisgyerekkel más. Bár akkor is kertesben laktunk.

dec. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom a valaszokat, nagyon hasznos!!
dec. 8. 18:17
 28/35 anonim ***** válasza:
68%

Borzalmas teher a családi ház. Az egész életem arról szól 20 éve, hogy fenntartsam. A rezsi rettenetes.

Viszont nem tudnám megszokni a falon túl az idegeneket, de a saját családomat se papírvékony falakkal. Legfontosabb ok a kutya és a cica. Miattuk kell a kert, bár szinte állandóan bent vannak. Amíg dolgozunk, nem olyan jó a kutyát bezárni. Kell a kert, de csak miattuk. Kertészkedésre nincs idő, a gyerek egyedül unatkozik kint. Viszont bringával járok dolgozni. Igaz, kevés a fizetés. Nem ingázhatok jobban fizető helyre, mert tömegközlekedéssel heti 15 órát töltenék ingázással, autót meg épp elég egyet fenntartani, azt a férjem használja. De olyan érzésem van sokszor, hogy egyetlen dolog körúl.forog az életem: fenntartani a házat. Ezért dolgozok, ezért főzök állandóan és vállalok be minden plusz melót, hogy a házban meleg legyen és ne dőljön ránk. Egy fillért se tudunk félretenni, hó végén rendszeresen mínusz 100 ezer Ft-on van a számlám. A tetőt le kéne cserélni,még a rezsiválság előtt mondtak rá 4 millió Ft-ot, arra meg azt mondtam, hogy akkor dőljön ránk. A kerítéslécek rohadnak. Meg volt rá a pénzem, kitalálták, hogy 3 ezer köbméter gáz 1 millió Ft felett áron lesz, vettünk 2 klímát és fűtjük a ház negyedét azzal.

De nem szeretnék állatok nélkül élni, ezért kínlódok tovább.

dec. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
89%

Mi sem mozdulnánk a panelból. Hárman vagyunk, 2 és fél szoba, és mivel nem halmozzuk a tárgyakat, kényelmes, tágas. Könnyen takarítható, gyalog 10 perc a városcentrum (Szeged), az iskola gyalog 20 perc, munkahelyem szintén, bár minden nap autózunk.


A férjem IT-s, jó fizetéssel, van tartalékunk bőven. Ő menne kertesbe, de ő is látja, hogy ő ahhoz túl kényelmes. Engem meg kirobbantani sem lehetne a 26 fokból:)


Sokan a gyerekre hivatkoznak. Nos, a kert csak az első pár évben buli, de sosem lesz akkora, mint egy játszótér, a sok játékkal és gyerekkel. Volt, hogy a szuper játékokkal telezsúfolt kertes ismerősökkel ott futottunk össze, mert a gyerek unatkozik otthon... 10 éves kor felett amúgy is kinőnek a kerti létből, ezért felesleges felégetni a kényelmet.

dec. 9. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 A kérdező kommentje:
Igen en is inkabb a jovendobeli gyerek/gyerekek miatt mentem volna csaladi hazba, de belegondoltam, hogyha mondjuk szulinapja lesz es jonnenek az ovis vagy alt.sulis baratai meglehet oldani ugyis h kiberelunk akkor valahol valamit..jatszoter pedig kozvetlenul van itt mellettunk :)
dec. 9. 11:38
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!