Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Lehet, olyan emberrel együtt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet, olyan emberrel együtt élni (hosszú távon), aki mindig mindent elfelejt? És nem betegség miatt,hanem mert ilyen típus?

Figyelt kérdés
Miután összeköltöztünk jöttem rá,hogy teljesen más a személyiségünk. Ő halogatni szereti a dolgokat én nem,és a munkamorálban is teljesen mások vagyunk.ha megkérem,hogy vigye le ezt,vagy tegye el azt, 6/12 dolgot elfelejt.Vagy inkább nincs rá igénye,nem is tudom.. Folyton abban ringattam magam,közel fél éve,hogy majd megváltozik,de semmit sem tapasztaltam meg ebből. Okod ad ez a végleges lezárásra? Másnál is van,hogy a társa, elfelejt dolgokat?Ha igen,akkor hogyan lehet ezt tolerálni? Hogy lehet ezzel együtt élni? Mert nekem sehogy sem sikerül..
dec. 9. 12:45
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
86%

Együttélni sehogy, nem fog megváltozni.

Nekem kollégám van ilyen, szellemi fogyatékosnak tartom.

dec. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
83%
Nagyon nehéz. Ha te nem ilyen hanem felelősségteljes vagy, akkor folyamatos konfliktusaitok lesznek, mert nem illetek össze, és konkrét bajokat is fog generálni a viselkedése számodra
dec. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Én ezért írok le mindent, ami fontos. Persze van akinek ez kiakasztó lehet, hogy reggel az asztalomon van, hogy "Pityunak a kolbászt bevinni" vagy "Cicának a tegnapi kolbászhéjat odaadni a reggelije mellé". Ez van, ezt láttam a kissé őrült nagymamámtól.
dec. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
58%
Azzal, hogy ő megengedi magának a folyamatos feledékenység luxusát, rád tesz rengeteg terhet. Ugyanis valakinek felelősnek kell lenni és így automatikusan rád hárul ez a szerep. Felnőtt párkapcsolatban ez nem egészséges, nekem nem kéne olyan partner, aki egy igai hülyegyerekként viselkedik felnőtt ember létére. Nekem ez a dinamika nem kell, szóval én nem lennék vele együtt.
dec. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó.Igazad is van.Azért is tettem fel a kérdést,hogy érdemes-e vele több időt eltöltenem,vagy adjam-e ki az útját mert változni úgy sem fog.
dec. 9. 13:27
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Én is szétszórt, feledékeny vagyok. De ez nem szándékos. Gyerekként ADHD-val diagnosztizáltak, lehet ehhez van köze. De a lényeg, hogy ha valamit nem csinálok meg azonnal, amint kitalálom, akkor könnyen kimegy a fejemből...

Pl melóhelyen is gyakran van, hogy műszak végén megkérdezi a főnököm, hogy XYZ megvolt? Mondom hűűűű baaaaz, teljesen kiment a fejemből.

Persze azért ez nem mindennapos, de nem véletlenül vezetek naptárt a telefonomban, ahová AZONNAL beírok minden fontosat, amint tudomásomra jut, hogy kéne. Vagy megtanulsz vele együtt élni, vagy nem. De változni nem fog. Esetleg ilyen-olyan módszerekkel, lásd naptár, némi fejlődés elérhető. De az sem sokat ér, ha elfelejti vezetni/megnézni. :D

Megjegyzem, én pl a munkahelyen kevésbé vagyok halogatós, lelkiismeretesen megyek, amint megkapok egy feladatot. Itthon sokkal inkább jellemző a halogatás.


Nyilván a párod fejébe nem látok bele, csak a saját tapasztalataim írtam le.

dec. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Én eddigi tapasztalatok alapján úgy vettem észre,hogy benne van 1 nagy adag lustaság is.Második gyerek volt, tehát ő volt a kis kedvencke a családjában. Seggét is kinyalták, semmit sem kellett csinálnia..Most meg keres egy ugyan olyan birkát mint amilyen az ő anyja volt.. Mert mást nem tudok erre mondani,és szépen megfogalmazni sem. Ha életre akarta volna nevelni,akkor megmondja neki,hogy igen is megcsinálod ezt vagy azt kisfiam,mert a meló bizony nem készül el magától..Meg is lett az eredménye, hogy azt csinált amit akart..Most is azt várja,legyen 1 csicska aki mindent megcsinál.Hát rossz lóra tett,mert nem bírom tovább.
dec. 9. 14:03
 8/19 anonim ***** válasza:
55%
Fú, ember, ha ilyen ocsmányul beszélsz arról az emberről, aki a párod, akkor inkább szakítsatok. Komolyan! Lehet, hogy lusta, mindent el akar felejteni, de ha csak a tudomásomra jutna, hogy a párom ilyen ocsmány stílusban nyilatkozik másoknak rólam még ha a probléma tényleg valid és igaza van, nem felejteném el úgy kirúgni, hogy a galaxisból is kirepülne. Ha ennyire nem szereted, nem tiszteled csak a lusta feledékeny senkiházit látod benne, akkor mit vergődsz ebben a kapcsolatban.
dec. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, de ki fog készíteni idegileg.
dec. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
82%
Én nem tudnék ilyen emberrel együtt élni. Nekem ez a folyamatos felejtgetés annyit jelent, hogy nem fontos a másiknak.
dec. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!