Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » 3-4 hónap után összeköltözni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

3-4 hónap után összeköltözni valakivel szerintetek korai? Tapasztalataitok alapján ez inkább pozitív vagy negatív hatással szokott lenni a kapcsolatokra?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm, aki fél éve van együtt a párjával és még nem tervezi az összeköltözést. Az az érve, hogy élvezi a találkozások izgalmát, a másik fél hiányából fakadó érzéseket, mert így még jobban kiélvezi a randik minden percét. Emellett nem szeretné még, hogy a kapcsolatuk az együttélésből fakadó szürkeségről (ki vásárol be? ki takarít? ki mit intézzen el?) szóljon.

Ezzel szemben egy másik ismerősöm a minél hamarabbi összeköltözés híve. Szerinte lakva ismerszik meg az ember és jobb, ha minél hamarabb kiderül, hogy megy -e együtt a dolog.

Én nem tudnék igazságot tenni a két nézőpont között, valószínűleg embere válogatja, hogy kinek mi a jó. De ha nagyon választani kellene, inkább az első változattal értek egyet, mert én is izgalmasabbnak tartom. Ha valaki ilyen korán összeköltözik, nem veszti el nagyon gyorsan a varázsát a kapcsolat? Nincs rossz hatással az ismerkedési, rózsaszín ködös fázisra, hogy tényleg relatíve korán együtt van a két fél a munkán kívül 0-24-ben? Hiszen azt mondják, hogy a szenvedély fenntartásának egyik eleme éppen a másik fél hiányának érzése.



dec. 9. 13:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem is kell összeköltözni, ha nem akarnak. Ismerek ilyen párt. Mindketten elváltak, laknak a saját lakásukban, a saját gyerekeikkel. Hol itt, hol ott töltik az estét, néha külön, néha napokat együtt. De nem akarnak összeköltözni. Jól érzik így magukat, évek óta. Az a fontos, hogy MINDKETTEN így gondolják.

Viszont akik együtt akarnak élni, ott fél év után akár jó ötlet is lehet. Annyi, hogy részemről még pár hónapig megtartanám a visszaköltözés lehetőségét. Illetve kell, hogy legyen annyi (közös) tartalék, hogy szakítás esetén legyen miből elköltözni. De önmagában az, hogy korán összeköltöztek, szerintem inkább pozitív. Derüljön ki minél előbb, hogy működik-e!

Gond akkor van, ha mégse működik, de nem tudnak szétmenni.

dec. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ezek alapján akkor soha ne költözzön össze két ember, mert akkor eltűnik a "varázs", nem lesz meg a randizások (készülődés) izgalma?

Soha ne legyen szintlépés a kapcsolatban?

Szerintem ha két ember igazán összeillik akkor tök mindegy mikor költöznek össze. Ha passzolnak akkor megmarad a szenvedély és az izgalom akkor is ha összeköltöznek és jönnek a szürke hétköznapok. Akinek meg múló fellángolása van ami kb 1-2 évig tart, az így is úgyis véget ér ha a hormonjai lecsillapodnak (eltűnik az újdonság varázsa).

Ezek a kérdések nagyban azon múlnak hogy milyen az adott két ember személyisége és hogy passzolnak össze. Lehet pár hónap ismeretség után is évtizedekig tartó jó párkapcsolatban/házasságban is élni. És fordítva is igaz lehet, hogy randizgathatnak évekig hogy meglegyen az "izgalom", de a végén valamikor csak szeretnének szintet lépni, de akkor meg lehet hogy már késő lesz, mert beleragadnak ebbe a helyzetbe. Az is lehet hogy közben az egyik megunja és megismerkedik egy harmadik féllel.

dec. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Van annak is pozitívuma, hogy a másik mindig ott van és mindig meg tudod ölelni, érinteni. Érzitek azt hogy nagyon is összetartoztok.

Mi 3 hónap utan költöztünk össze covid alatt, nem bántuk meg.

dec. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem az az igazi akivel szívesen lefekszel, hanem aki mellett minden nap fel szeretnél ébredni.
dec. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nálam exemmel távkapcsolatban ilyen idő körül merült fel és 1 évnél tervezni akartam volna, de az illető balfék volt hozzá. Utána kiderült, hogy exével 5 év alatt is balfék volt és azért hagyta el.


Utána párommal kismértékben felmerült a Covid alatt és szintén néhány hónaposok voltunk, de vele jobban működött a kapcsolat enélkül. Egyéb családi okok miatt is húztuk-halasztottuk, beütött nagy baj az életünkben, sajnos csak 3 év után költözött be hozzám, a nagy problémából foszlányok maradtak és nehéz volt újra összerázódni. De most már elteltek újabb hónapok és minden rendben.


A 3-4 hónap idő tájéka szerintem jó arra, hogy tényleg közös terv és közös jövőkép van-e. Lehetőség és a kapcsolat függvényétől lehet eldönteni. Nincs általánosítás erre sem. Valakinek nem korai, valakinek igen. Emellett vannak egyéb tényezők az életben.


35/F

dec. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
En a ferjemmel azonnal osszekoltoztem ugymond, de nem butoroztam hozza. Allandoan egyutt voltunk, de nem volt elvagva a visszavezeto utam, nem volt nyomas.
dec. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én már nagyon össze akartam költözni a párommal, sajnos csak 7 hónap után tudtunk, pedig 2 után akartam. A 3-4 hónap nagyon jó, már nem a legeslegeleje, de már nem akartok többet egymás nélkül aludni.
jan. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!