Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Hogy lehetne ezt megfordítani?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy lehetne ezt megfordítani?

Figyelt kérdés

Minden klassz a házasságunkban, de van egy új tulajdonsága a férjemnek, ami kezd az agyamra menni: “Ha te is akkor én is.” Nem mondogatja ezt szavakkal, hanem tettekben nyilvánul meg.

Pl virrasztottam egyik éjszaka reggel 6ig a kisfiammal mert beteg és nem tudott aludni, reggel ezért amikor már nem bírtam tovább (én is beteg vagyok) felébresztettem a férjem hogy most már muszáj Nekem is pihennem. (Mindenki beteg, a férjem is. Valami influenza vagy megfázás lehet. )

Egy éjszaka én vagyok a kicsivel, egy éjszaka meg a párom.

Aznap reggel csak annyit mondott hogy ne kiabáljak, ébredezik. Átvette a kisfiamat és lementek játszani. Következô reggel (ma): ez az én éjszakám volt, aludtam mint a bunda, csak párszor ébredt fel a kicsi, de reggel 6kor megjelent a férjem az ajtóban, kezében a kicsivel, hogy akkor most ô jön és aludni fog ên meg húzzam le a belemet és menjünk játszani/reggelizni/stb.

Szóval ha én megengedem magamnak egyszer hogy betegen egy átvirrasztott éjszaka után (hozzáteszem vasárnap) felkeltsem a férjem, akkor ezentùl ô is fel fog ébreszteni minden kis szarért?

Hogy lehet ezt a gyerekes “ha te is akkor én is”-t visszafordítani?


jan. 22. 14:03
 1/9 anonim ***** válasza:
29%

nem látom a problémát?


mindenki csinál mindent vagy pedig feladat felelőseket kell kijelölni.


egy pl


pasid takarítja a wc t és a fürdőt állandó jelleggel te meg ha beteg a gyerek csak te ápold a gyerket.


így mindenki csinál vmit.

jan. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az a bajom hogy nem egyenertekü az “egyáltalàn nem alszom éjszaka” meg a “csak párszor felébredt a gyerek, beletettem a cumit a szájába és visszaaludt minden altatás/ringatás nélkül”. Rendhagyónak tartottam az egêsz éjszakás virrasztâst, és nem hittem volna hogy ez ahhoz vezet hogy ezentúl minden reggel felver reggel 6kor.
jan. 22. 14:11
 3/9 anonim ***** válasza:
89%
mondd meg neki, hogy ne keltsen fel reggel fölöslegesen.
jan. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A férjed ez az ember, közös gyereketek van, esetleg kommunikálhatnátok is és nem kéne találgatni, hogy mi baja. Ha normális ember, akkor lehet vele beszélni, biztos neki is vannak sérelmei, amiket úgy gondolja így kell leverni. Ez egy rohadt nehéz időszak, próbáljatok meg segíteni egymásnak nem pedig egós csatateret csinálni otthon is...
jan. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
36%
Melyikőtök dolgozik?
jan. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező más férfi fel se kell a gyerekhez még egyszer se! Ő gondolom munkába jár, homeofficeban dolgozik és még neked is segít. Te mit szólnál fordítva ahhoz, hogy dolgozol és még fel is ébresztenek hogy de muszáj segíteni? Azért nem hiszem el, hogy csak neked nehéz. A gyerek születése után ilyen általában a helyzet. A nő virraszt, éjjel nappal készenlétben van és a férfi besegít, de basszus neki munkába kell járnia még mellette. Egyenértékű az egész szituáció. Akkor nem lenne ha nem segítene neked egyáltalán.
jan. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"Aznap reggel csak annyit mondott hogy ne kiabáljak..."


Szóval szoktál kiabálni rá, vagy csak úgy, mert fáradt, ideges vagy.



"...reggel 6kor megjelent a férjem az ajtóban, kezében a kicsivel, hogy akkor most ô jön és aludni fog ên meg húzzam le a belemet és menjünk játszani/reggelizni/stb."


Szó szerint azt mondta, hogy húzd el a beled, vagy te tetted hozzá? Ha mondta te hogyan szoktál vele beszélni? Kiabálsz rá.


Neki is ezek szerint van mit tűrni nemcsak neked. Miért nem kommunikáltok csendesen, szépen, miért nem egyeztek meg?

Téged nem érdekel, hogy a gyerek érzékeli, hallja, hogy stresszesek vagytok és rossz hatással van rá?


Érdekes amit írtál amúgy....Neked ringatni kell, altatni, neki meg alszik könnyebben. Nem gondolod, hogy azért, mert idegbeteg vagy?

Azt akarod, hogy elhagyjon a férjed? Mert elfog ha visítasz folyamatosan csak szólok.

jan. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"Egy éjszaka én vagyok a kicsivel, egy éjszaka meg a párom."


Szóval megbeszéltétek, hogy váltjátok egymást. Akkor mi a gond? Hogy neki nem kellett szó szerint úgy virrasztania mint neked? Meg hogy jön az, hogy minden reggel felver? Az egész csak tegnap meg ma történt.

Az sem túl pozitív, hogy kiabálva kelted fel hajnalban. Lehet, hogy ő sem így állt volna hozzá, ha te nem abban a stílusban keltegeted.

jan. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mondjuk ő MELÓZIK napközben, szóval nem értem, miért kellene éjjel virrasztania???


Apa is dolgozott, azaz elment 7-kor délután 4-5-ig, anyának esze ágában nem volt odaverni neki hogy akkor most TE éjszakázol a gyerekkel. Hogyne, mikor napközben meg sem állt kb a munkában.


Közös gyerek, igen, de ezek az éjszakai műszakok, míg nem dolgzol, a te feladatod, mert te tdsz pihenni napközben, neki viszont készen kell állnia a melóra.

jan. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!