Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Vállalkozó csajok! A (nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vállalkozó csajok! A (nem vállalkozó) párotok hogy viseli, hogy sokat vagytok elfoglaltak?

Figyelt kérdés

Nálunk az a helyzet, hogy a párom sokkal egyszerűbb gondolkodású nálam, nyugodt, kényelmes ember, aki egy évben 1-2 nyaralásra vágyik, közös otthonra, majd gyerekekre, 8 órás állandó munkahelyre és stabilistásra. Én pedig az az örök nyughatatlan nő vagyok, aki folyton agyal, jegyzetel, jelenleg futó projecteken gondolkozik, nálam nincs 8 órás munkaidő, mert ha dolog van és elmerülök benne, akkor képes vagyok reggel 10től másnap hajnal 3-4ig megállás nélkül a gépen dolgozni. Eközben persze a párom hazajön, eszik, fürdik, valamit motoszkál a házban, de látszik rajta, hogy unatkozik, társalogni próbál, de érzi rajtam, hogy szellemileg nem vagyok ott, nem egy síkon mozgunk ezeken a napokon. Ez inkább időszak nálam, eltart 1-2 hetet, amikor benne vagyok valaminek a sűrűjében, majd lenyugszom, visszatérek a mindennapokba és igyekszem társ lenni, amikor tudom, haza fog jönni a párom és időt kell vele is töltenem. Viszont az a havi 2 hét magamba zárkózás intenzív, nem főzök, nem takarítok, pizsamában ülök a gép előtt, fülemre szorított telefonnal és gyes konttyal, egyáltalán nem érdekel a kinézetem vagy a környezetem. A párom támogató, nagyon, viszont látom rajta, hogy ő nem érti miért csinálom ezt ilyen intenzitással, miért nem nyugszok le, hiszen anyagilag nem vagyok rászorulva sem a munkára, sem a cégfejesztésre (nem gazdag a párom, de szakemberként jól keres, eltartana, ha nem lennének vállalkozói ambícióim, vagy nem szeretnék másnak dolgozni se), nem érti miért nem teszem le 5kor a munkát, mint ő stb. Persze ezekkel nem traktál, egyszer kérdezte meg az évek alatt, de mindig látom rajta, hogy nem érti, miért vagyok erre rákattanva. Őt nem érdekli a pénz, a siker, nagyon nyugis ember, nekem pedig ő a tökéletes kiegészítés, nem tudnék egy hozzám hasonlóval együtt élni, viszont látom azt is, sokszor elhanyagolom a kapcsolatunkat. Pl azon a héten vagy akár egybe két hétben, egyáltalán nincs köztünk szex, nem fürdök meg mire ő ágyban van, nem megyek oda, kiülök az irodába, dolgozom, aztán valamikor hajnalban megfürdöm, hullafáradtan lefekszem, majd mire felkelek, ő már rég elment dolgozni és ez akkor így megy.

Én próbálok valamiféle időbeosztást, de nem olyan a cégem, amit keretek közé szoríthatnék, főleg külföldiekkel együtt dolgozom, így az időeltolódás miatt is rendkívül sokat számít a délutáni vagy éjszakai munka.


Most hogy ismeritek a körülményeket, kíváncsi lennék a Ti helyzetetekre is, vállalkozó nőként, nem vállalkozó férfival milyen az élet és Ti hogyan oldjátok meg, ha olyan a munka, amibe nem tudjátok bevonni a párotokat és sokat van “egyedül” miattatok?:)

Szívesen fogadok jól működő tanácsokat is, a “ne dolgozz” vagy “menj fix munkaidős állásra” nem opció.:) köszi!



febr. 20. 22:38
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
83%
"Viszont az a havi 2 hét magamba zárkózás intenzív, nem főzök, nem takarítok, pizsamában ülök a gép előtt, fülemre szorított telefonnal és gyes konttyal, egyáltalán nem érdekel a kinézetem vagy a környezetem" - Ez se normális
febr. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
69%

És az életet mikor kezded élvezni? Az egy dolog, hogy az emberek hajkurásszák a pénzt, csak mire megszerzik, meghalnak.

Gürcölsz naponta 12 órát, van, hogy többet, és? Élvezni mikor fogod az életet?


Ez a baj a karrieristákkal (nőkkel, férfiakkal egyaránt), hogy nagyon ráállnak erre, közben meg elfelejtenek élni (de úgy igazán), és már szinte görcsösen ragaszkodnak a kis rutinjukhoz, lényegében azt csinálják, amit most te.

Ha ez neked így megfelel, akkor oké, de nem várhatod el mástól, hogy az élvezetek helyett ezt az izzadságszagú, erőltetett karrierizmust válassza, mint te, hiszen mire a végéhez érsz elfáradsz, és amikor meghalsz, csak te mész, minden más, amiért megdolgoztál marad.


Az életnek nem elsősorban ez az értelme, a munka, munka, munka.

Túl rövid ehhez az élet csaj. Próbáld élvezni inkább.


Én ezt a pozitívabb felfogást ajánlanám neked, mert őszintén szólva sok embertől (egyre több embertől) hallom, hogy bizony ennek élnek, a karrierüknek, ami önmagában nem lenne baj, csak az a nagy helyzet, hogy ezt is a mai társadalom "erőlteti" az emberekre kvázi, illetve pénzcentrikus lett a világ, ez áll a középpontban, és ebbe születnek lassan az emberek, közben nem boldogok, csak azt hiszik, mert ugye elhitetik velük, hogy a pénz = boldogság.


Kell hozzá, de a szeretetet, törődést, emberséget stb. nem lehet pénzen megvenni, a békét sem (itt a lelki békére gondolok elsősorban).

Márpedig aki karrierista, annak sosem lesz meg a belső békéje, mert mindig többet akar, a legtöbbjük maximalista.

febr. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen nem viseli jól, nagyon nem illetek össze.
febr. 20. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy,h olyannal elek egyutt ,akiert odavagyok vagy nem erdekel. Tudnam ugy alakitani a napirendem,h jusson idom a fiumra.
febr. 20. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Jó gondolatok, de én nem a pénzért csinálom, az már rég megvan, ha soha többé nem dolgoznék, vannak kiadott lakásaink, illetve a cég is valamennyire önjáró nélkülem is, csak nem fejlődik, így mindig elég jól élnénk. Valami hajt előre, én minden nyaralást nagyon várok, de 3-4 nap után szétunom magam, a fekvés, semmit tevés és a nulla szellemi kihívás engem padlóra tesz. Nem tudom mikor vagy mitől lettem karrierista, érdekes gondolat, mert sosem a munka vagy a pénz vonzott, inkább az alkotás öröme, hogy olyat tudok, amit más nem és létre hozok valamit, adok a világnak. Engem a hétköznapi dolgok (otthon fekvés, tv nézés, céltalan kódorgás a környéken) mindig is idegesítettek és időpazarlásnak tűntek. Én élvezem az életet, nagyon, hihetetlen örömöt érzek munka közben, pláne, hogy nem mást teszek naggyá a tudásommal és nem eladom fillérekért, hanem magamba fektetem és a saját vállalatomba a képességeimet. Talán így tudnám elmondani, lehet félreértett, aki azt írta nem élvezem az életem és a pénzt hajtom. Nekem ez egy szuper küldetés és minden percét élvezem, semmi sem tesz olyan boldoggá az életemben, mint a valami létrehozásának öröme és folyamata.

Érdekes gondolat, hogy “oda vagyok valakiért”, sosem voltam oda senkiért, én hölgy vagyok, legyen oda értem egy férfi, nehogy már én udvaroljak :) ez kicsit így hangzott!

Általában jut időm rá a mindennapokban, kivéve a sűrű időszakokat, de valamiért egész életemben maga a társ számomra egy stabil pont és jó érzés az életemben, de nem ő töltötte ki a mindennapjaimat és egyáltalán nem volt fókuszban, ezért számomra az a normális, hogy a saját boldogságom és saját életem az első, hiszen mindig ez tett boldoggá, valamint én vagyok az egyetlen, aki örökre velem marad. Sajnos sok embernél láttam már, hogy egy kapcsolatba fektette minden idejét, energiáját és pénzét, saját magáról teljesen lemondva élt, a másik javára, majd a másik lelépett pár év múlva és az emberke, aki mindenét odaadta, nem csak egyedül maradt, de nem is maradt semmije, nem csak anyagi értelemben. Tehát szerintem a szeretet nem azt jelenti, hogy a másik emberről szól az életünk és ő érte mindent eldobunk, ami számunkra amúgy fontos lenne (legalább is nekem nem erről szól). Meg kicsit azt látom, hogy manapság divat lett egésznap egymás mellett ülni, mert attól vagy “jó pár”, pedig a szüleim és a nagyszüleim is két munkahelyen dolgoztak vagy egy munkahely+maszek munkák volt a felosztás, alig találkoztak és mégis nagyon szerették egymást, boldog kapcsolatuk volt, hiszen külön külön megvalósították a saját céljaikat.

Érdekes kérdéskör mindenesetre, köszönöm a felvetéseket.

febr. 21. 01:45
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is unalmas a sablon szórakozás, mindig más baromságait nézni a filmeken, a mások által kitalált dolgokat bambán bámulni és "kikapcsolódni". De a párodnak valószínű elég kihívás a munkahelye és annyira elfárad fizikailag is hogy utána már kikapcsolt állapotban van otthon. Te meg lehet túlpörögsz a gép előtt.
febr. 21. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
18%

Szerintem te nem karrierista vagy, ha nem mániás depressziós. Keress fel egy pszichiátert, ez csak rosszabb lesz.

(Férjed nem hiszem, hogy ezt élethosszig tűrni tudja.)

febr. 21. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Én nyelvet oktatok, mellette konyvelek. Ezt nagyon jól össze lehet egyeztetni a kapcsolatommal, egyedül a hónapok első felén nem vehetek ki “szabit” a határidők miatt. Amit te csinálsz, az nekem nagyon sok lenne. Lassan egyre inkább elő fog jönni a kettőtök közti személyiségbeli különbség. Te maga is írtad, hogy nem lennél olyan férfival együtt, aki olyan, mint te. Ha neked nem menne úgy, hogy te meg tudnád őt érteni, szerinted a parodnak hosszútávon menni fog? Nekem nem kene olyan pár, aki négy hétből kettőt er rá velem és a közös eletunkkel/eletterunkkel (főzés, takarítás) foglalkozni.

Kicsit olyan, mit ha valamit pótolni akarnál, pl korábban egyik munkahelyeden sem kaptad meg azt az elismerést, amit akartál, vagy a szuleidtol és most olyan, mintha ezzel akarnad kompenzálni. De ez csak az én véleményem.

febr. 21. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
15%
Te nárcisztikus vagy
febr. 21. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
25%
Én megértem a kérdezőt, tényleg manapság ez a délután 4-kor eldobom a tollat/egeret, hétvégén nincs meló, mert urak vagyunk hozzáállás nagyon dívik, megjegyzem ezért tart ott ez az ország ahol.
febr. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!