Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Meddig *kell* türelmesnek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meddig *kell* türelmesnek lenni, ha valakinek idő kell az együttéléshez?

Figyelt kérdés

Harmadik éve vagyunk együtt a párommal, előttem nem volt komoly kapcsolata, így nem is élt együtt senkivel. Beszéltünk már párszor az összeköltözésről, de mindig ugyanaz lett a vége, azt mondja, hogy nem akarja, hogy csalódjak benne és hogy fél, hogy egymás agyára fogunk menni. Ez azért furcsa, mert viszonylag sokat vagyunk együtt, még sosem untuk egymást. Azokon a napokon, mikor nem találkozunk, a barátaival találkozik, ezzel semmi bajom és mondtam is neki, hogy ha összeköltöznénk, akkor sem kéne ezen változtatnunk, mindenkinek megmaradhatna a magánszférája, hiszen ez fontos. Nem vagyunk már tizenévesek, mindketten szeretnénk gyereket is, de így azt érzem, sosem jutunk el odáig. Sokszor tesz megjegyzéseket a barátainkra, akik már családos emberek, hogy pl. "A nők meghülyülnek házasság és szülés után!"

A bajom az, hogy egyre sűrűbben veszünk össze emiatt és ő mindig hárítja a témát, szerinte teljesen jó így a kapcsolatunk és miért kéne elrontani, ha így működik?



2013. nov. 11. 21:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
18%
Ő okos te meg lila ködben élsz.
2013. nov. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
93%

fél és kényelmes a lelkem

ameddig nem lesz tele a hócipőd ezzel így

2013. nov. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
23%
Igaza van, a nők tényleg meghülyülnek egy idő után, látod te is kezded generálni a veszekedéseket feleslegesen, ha minden jó így ahogy van, akkor miért kellene változtatni? Előbb-utóbb amúgy biztos eszébe jutna magától az összeköltözés, de ha erőlteted akkor csak - mint látod - elrontasz mindent.
2013. nov. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Első, mégis miből gondolod, hogy lila ködben élek? Miért? Mert normális életet szeretnék kialakítani? Éltem már együtt valakivel 12 évig és működött, az már más kérdés, hogy más okból kifolyólag vége lett.
2013. nov. 11. 21:33
 5/16 anonim ***** válasza:
95%
Van egy ilyen "típus", aki egyszerűen fél minden változástól... sajnos ismerős. Nem sokat tudsz tenni sajnos.
2013. nov. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
94%
# 3: Tévedsz, egy ilyen pasinak magától sose jutna eszébe. Az ilyen férfiak számára MINDEN változás tragikusnak tűnik, minden jó úgy, ahogy van, nem akarnak semmin változtatni, nem akarnak rajta gondolkodni sem.
2013. nov. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

3-as, ez így igaz, kezdek kissé türelmetlen lenni, hiszen már benne vagyok a korban és úgy gondolom, hogy a gyerekvállalás komoly dolog, mininum két évig együtt kéne élnünk, hogy lássuk, működik-e továbbra is vagy sem. Ha pedig nem, nyilván nem akad rögtön másik féri, akivel családot alapítsak, ezért már nem sok időm van "szarakodni", bocsánat a kifejezésért.

És ha szóvá is teszem, azt mindig higgadtan, nyugodtan, különösen figyelve arra, hogy ne bántsam meg.

Értem én azt, hogy nem jó veszekedést generálni, de valamikor el kell kezdeni beszélni ezekről, nem? Meddig várjak még?

2013. nov. 11. 21:35
 8/16 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem kérdezd meg tőle, hogy meddig várj, tűzzetek ki egy reális határidőt, a határidő előtt valamivel EGYSZER emlékeztesd, és ha hárít, akkor lépj tovább.

Vagy most lépj tovább, mert hidd el, a kapcsolatban is pont ilyen lesz, ugyanígy halogatni fogja a házasságot, gyerekvállalást, soha nem tudtok másik lakásba költözni, ha már kinőttétek a régit, soha nem fog munkahelyet váltani, hanem hallgatni fogod, hogy mennyire rosszul érzi magát a jelenlegin, stb.

Évekig éltem ilyen kapcsolatban és nagyon megbántam!

2013. nov. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
8-as, köszönöm szépen!
2013. nov. 11. 21:41
 10/16 anonim ***** válasza:
91%

Gyereket ő is szeretne, de összeköltözni már nem? Még is hogy gondolta? Átmegy hozzád, teherbe ejt, aztán amikor épp kedve támad babázni, akkor átnéz hozzátok, egyébként meg tök jól elvan egyedül?


Nézd, először is neked kell tudni, hogy mennyi ideig tudsz várni. Nyilván függ a korodtól is, mert ha tetszik ha nem, a te órád jobban ketyeg... szóval ha gyereket szeretnél, akkor nyilván nem negyven évesen kellene elgondolkozni azon, hogy akkor most már talán ideje lenne...


Egyébként egy helyen laktok? Amúgy lehet csak én vagyok ilyen "sietős", de ha mondjuk egy helyen lakunk, tudjuk hogy komolyan akarjuk a kapcsolatot (a gyerekvállalás azért elég komoly dolog), én biztos nem vártam volna három évet arra, hogy eldöntse, akar-e velem együtt élni vagy sem.


Az indoka nekem kissé "kamu", mert ha így halogatja a dolgot, miből gondolja, hogy később már nem fogtok egymás agyára menni? Nem lett volna jó, hogy még időben kiderüljön, hogy vajon tudtok-e együtt élni vagy sem?

Szerintem a párod elég kényelmes típus, megkapja a szexet, megvan a megszokott kis élettere és ő bizony nem hajlandó semmin se változtatni. És mindezt úgy tálalja, hogy még hálás is legyél érte, amiért ilyen előrelátó :)

2013. nov. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!