Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Miért lett státusz, divat a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért lett státusz, divat a fiataloknál az összeköltözés? Miért kell lenézni azt, aki nem teszi?

Figyelt kérdés

2 éve vagyunk kapcsolatban, de mindketten csak ebben az évben kezdtünk el dolgozni. Úgy döntöttünk, félretesszük a fizetést és összegyűjtünk egy lakásra. A szüleink támogatnak is ebben (hogy lakhatunk addig otthon). A környezetünkben viszont a velünk egykorúak mindig csak fintorognak, meg fitogtatják hogy bezzeg ők, már együtt élnek (és elszórják az összes pénzt az albérletre). Tényleg ennyire rossz ez? 2 utcányira lakunk egymástól, szinte sülve-főve együtt vagyunk, együtt alvás is szokott lenni, főztem is már rá stb.

Más lenne a helyzet, ha ő már 10-15 évvel idősebb lenne fix. egzisztenciával, 10 év munkaviszonnyal, házzal, kocsival... de egykorúak vagyunk, szegények és pályakezdők :D


2015. máj. 18. 20:50
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem te is tudod h erre nincs válasz.. Tenni kell rá más mit magyaráz... Ha arra voltál kíváncsi vannake veled egyvéleményen jah vannak
2015. máj. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
84%
De édesek vagytok. És 15-30 évig, amíg össze nem jön a lakásravaló, addig csak randizgatni fogtok? Az anyucikátok melletti szobában hang nélkül szeretkezni? Az de jó lehet. Na a lényeg, hogy ti nem veritek el a pénzt. :D
2015. máj. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
19%
Az albérlet tényleg egy nagy hülyeség,az nem visz sehová csak elfolyik a pénz és nem épül a jövő.
2015. máj. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
35%
2es most írja h pályakezdők nem mindenkinek fizet apuci meg anyuci különkéróra... Mit kötöszködsz??
2015. máj. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
84%
Nem muszáj összeköltözni, lakhattok külön-külön lakásban vagy albérletben. Addig azonban, ameddig a szülőkkel éltek külön-külön, teljesen mindegy, hány éve jártok és mit dolgoztok, a párkapcsolatotok az egymás kezét szorongató óvodások szintjén áll. Még nem voltatok önmagatokra és egymásra utalva, nem nőttetek fel, addig pedig nem lehet komolyan venni a döntéseiteket/választásotokat.
2015. máj. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

5-ös tényleg? Az egymás kezét szorongató óvódások szexelnek? Dolgoznak? Felelősen tervezik a jövőjüket? Le a kalappal akkor a mai óvódások előtt!!! Az én koromban még babáztak meg legóztak.

Miben függenénk egyébként a szüleimtől? Ha akarnánk, élhetnénk külön, ugyanis el tudjuk tartani magunkat. A munkahelyünket is magunk harcoltuk ki segítség nélkül. Be tudok fizetni számlákat is, főzni, mosni, takarítani is tudok. Mi a búbánatot kellene még tudnom... nem egy eltartott, 10 éve egyetemre csak bulizni járó egyén vagyok... csak nincs kedvem folyatni 1 albérletbe a nehezen keresett pénzem, ha van remény egyszer saját lakásra. Márpedig van remény.

2015. máj. 18. 21:19
 7/23 anonim ***** válasza:
89%

Én a magam részéről nem vennék házat anélkül, hogy legalább fél-egy évet nem éltem együtt (bárhol, bárkinél) a párommal. Lakva ismerszik meg a másik, és 2 év- most nem azért, hogy bántsalak- nudli még ahhoz, hogy bőven kiismerd a kedvesed, hiába, hogy sülve-főve együtt vagytok- mondom ezt úgy, hogy 1 éve együtt élek a párommal. Szerintem nagyon merész ilyen komoly beruházásba fogni anélkül, hogy előtte nem teszteltétek le magatokat teljesen önállóan, együtt, huzamosabb ideig.


Az albérletes dolog meg hülyeség, mi is albérletben lakunk, teljes lelki nyugalommal tudunk félretenni, pedig kocsi is van, szülőket is támogatni kell, és én még csak nem is vagyok teljes állású alkalmazott, mert tanulok, sőt, macskánk is van, őt se csupasz csirkecsontokkal etetjük. Igen, ha a banknak fizeted vissza a hitelt, és nem a tulajdonosnak, az azért kicsit más, valóban, mert saját tulajdonú a lakásod, de anyagilag attól még kb ugyanott állsz. És nekem határozottan az a véleményem, hogy ha 20 éves lejáratú hitelt veszek fel álmaim otthonára, akkor azért jól meggondolom kivel és mit veszek meg. Sima lakótelepi panelba valószínűleg nem költöznék életem végéig, ami házam lesz, az már az lesz, ahol a gyerekeim felnőnek és én a nyugdíjas éveim töltöm. Szerintem ennek csak így van értelme. Ha meg albérletben vagy, az elég rugalmas, fiataloknak szerintem, akik simán mehetünk külföldre dolgozni bármikor, vagy csak szakítunk idővel, máris kevesebb a probléma. Azért az az albérlet nem olyan rossz dolog :D Szerintem sokkal rosszabb az, amikor 20 milliós hitellel maradsz magadra, mert nem smerted ki igazán a párod, mielőtt összeköltöztetek volna.

2015. máj. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
90%

és vesztek egy lakást sok év múlva, és kiderül, hogy nem tudtok együtt élni (mert igen, van ilyen) akkor meg eladjátok és elpazaroltatok sok évet???


juj főztél már rá? nagyon cuki.

18 éves vagy?

2015. máj. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
81%
Sejtettem, hogy kibuksz az óvodáson, mert tényleg tapasztalatlan vagy:D Nem éltél még együtt, függetlenként párkapcsolatban, önfenntartóként senkivel. Tehát igen, legózó óvodás szintjén van a kapcsolatotok. Hogy más területen több a tapasztalatod, az ebből a szempontból nem releváns. Lehetnél te atomfizikus is, attól nem biztos, hogy tudsz hegedülni. Ha pedig még hozzátesszük, hogy "meggondolt felnőttként" ti már lakásra gyűjtötök, csak épp az együttélést nem tudjátok megoldani, hát hm... elgondolkodtató a naivitásotok.
2015. máj. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
80%

Nem nézem le azt, aki nem teszi, csak értetlenül állok előtte!


Aki még nem élt együtt mással, annak halvány lila fingja nincs róla, hogy a "néha együtt alvás is van" meg a "főztem már rá" olyan k..rva távol áll az együttéléstől, házasságtól mint a plútó a naptól de mindegy is.


És az ilyen "nagyokosok" vesznek maguknak egy lakást, aztán eladják 1 év múlva, mert kibírhatatlanok a másik szokásai. Röhejes egyszerűen.

2015. máj. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!