Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Ilyen helyzetben érdemes...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ilyen helyzetben érdemes küzdeni egy kapcsolatért vagy lépjek tovább?

Figyelt kérdés
Negyedik éve vagyunk együtt a párommal, én vagyok a nő. Nagyon szeretjük egymást, három évig minden "tökéletes" volt. Utána elkezdett motoszkálni bennem a gondolat, hogy mivel én egyedül élek egy viszonylag nagy lakásban, megkérdezem tőle, hogy van-e kedve hozzám költözni. Egy este feltettem neki a kérdést, hogy volna-e kedve picit túllépni a heti 3-4 együtt töltött estén és hozzám költözni. Az első reakció az volt, hogy neki ez így megfelel és hogy nem. Nem vitáztam, elfogadtam a válaszát, de természetesen utána folyamatosan ez foglalkoztatott és nem értettem, hogy ha feleségül akar venni és családot szeretne, akkor hogyan képzeli azt el összeköltözés nélkül. Egyre sűrűbben vitáztunk ezen, kértem hogy döntsön, mert nem vagyok már húsz éves, ha tényleg nem akar összeköltözni, akkor mondja meg őszintén, mert úgy korrekt. Fél éve ezen vitázunk, folyton azt mondja, hogy velem akar élni, de iszonyúan fél, mert még senkivel sem élt együtt, sőt még csak hosszabb kapcsolata sem volt előttem. Én ezt is megérteném, de sosem tud arra a kérdésemre válaszolni, hogy ha két ember igazán szereti egymást és a lehetőségek is adottak, akkor miért rekedtünk meg? Néha azt mondom neki, hogy úgy érzem, csak kifogásokat keres, de állítja, hogy nem. Semmilyen helyzetben nem szokott határozott lenni, folyton rám vár, de nekem pedig pont egy határozott, erős férfira van szükségem, aki tudja mit akar. Mivel alapvetően nem vagyok erőszakos típus és nem szeretek semmit sem ráerőltetni az emberekre, egy ideje azon gondolkodom, hogy inkább tovább lépek. Ezt a tudtára is hoztam és kikészült tőle. Nem érti, hogy miért akarom őt "eldobni", ő meg nem érti, hogy miért akadok ki azon, hogy nem élünk még együtt. Ha kívülállóként tekintek a kapcsolatomra, akkor egyértelműen érzem, hogy véget kéne vetnem a nyűglődésnek, de nagyon szeretem őt és nem akarom feladni. Viszont úgy gondolom, nem lenne feladatom küzdeni, hiszen mi értelme erőltetni valamit, amit a másik fél ennyire nem akar vagy fél tőle? Nem vagyok hisztis p*csa alkat, aki kierőszakol valamit, de fél éve őrlődöm és kikészít ez az állapot. Másnál is voltak/vannak ilyen nehézségek? Úgy érzem, ha eleve így indulunk neki a közös életnek, akkor később a nagyobb problémák még több nyűglődést fognak eredményezni :-(

2014. jan. 18. 10:55
1 2 3 4 5
 1/42 Költőnő? ***** válasza:
93%

az összekölözés két ember közös döntése, úgy, h mkét fél akarja.

Az h fél tőle, egy hülyeség, mert valóban lakva ismeri meg az ember a másikat. Abban maximálisan megértelek, h ha határozott nő vagy: ilyen férfit is szeretnél magad mellé.

Hány évesek vagytok?

2014. jan. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
43%

Megmondtad: határozott férfi kell. Csak vigyázz: a határozott férfiak sokszor gyerekesek, és követelőzőek.


Mindegy.

2014. jan. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 Költőnő? ***** válasza:
*összeköltözés
2014. jan. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 A kérdező kommentje:

Mindketten 33 évesek vagyunk.

A határozott férfi megfogalmazás alatt azt értettem, hogy "aki tudja mit akar". A párom enélkül is gyerekes néha, még mindig úgy él, mint egy 18 éves, akinek a munkáján kívül nincs más dolga, mint a haverokkal lógni. (Ha nem velem van). Az édesanyja nemrég bevallotta nekem, hogy tudja, hogy ő rontotta el, mert soha nem nevelte önállóságra, nem volt otthon semmi dolga és most sincs. A szobája úgy néz ki, mint ahol robbantottak. Szép szóval már nagyon sok mindent elértem nála, sosem erőszakoskodok, de néha úgy érzem, mintha egy óriási gyerekem lenne és kezd fogyni a türelmem.

2014. jan. 18. 11:06
 5/42 anonim ***** válasza:
14%
Nem értelek kérdező. Ő megmondta, hogy nem akar összeköltözni, neki lehet, hogy ez túl gyors, elvégre neki kell elhagynia az eddigi életterét. Akkor most mit vitázol azon, hogy mondja meg mit akar? Megmondta nem? Szerintem hülyeség ilyeneken vitázni, ahelyett, hogy boldogok lennétek így, és majd idővel szorosabbá válik. Nem kell egyből házasságra gondolni. És nehogy azt hidd, hogy 4 év az sok, az lósz*r egy komoly kapcsolat esetén. 23/F
2014. jan. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 Költőnő? ***** válasza:
100%

de minek nevelsz gyereket, úgy, h még nincs??!

beleölsz éveket, aztán vagy meghálálja, vagy "felneveled" vki másnak.

Az a baj, h mindig azt hisszük, meg tudjuk változtatni, "menteni" a másikat, pedig az esetek 99%-ban nem lehet. Ha Ő nem érzi, h ez gáz és igazából nem akar változni, akk sztem lépj. Életünk legszebb évei ezek, ne pazarold egy olyan kapcsolatra, amire felesleges.

2014. jan. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 A kérdező kommentje:

#5-ös:


Ha én is 23 éves lennék, mint te, akkor valószínűleg nem agyalnék ennyit ezen. De 33 éves nőként már épp ideje azon gondolkodnom, hogy kivel vállalhatok gyereket. Ha a jelenlegi kapcsolatomnak vége szakad, időbe telik új párt találni, akivel aztán megint időbe telik megismerni egymást, egymás igényeit és kipróbálni, hogy összeillünk-e. Ez megint éveket vesz igénybe és akkor majd ott állok 36-37 évesen, hogy még nincs gyerekem. Nálatok, férfiaknál szinte mindegy, hogy mikor lesz apa, de a gyereket a nőnek kell kihordania és minél később teszi ezt, annál veszélyesebb "vállalkozás".

2014. jan. 18. 11:14
 8/42 anonim ***** válasza:
4%
A kommentedben elmondtad, hogy 33 éves vagy. Elhiszem, hogy ketyeg a biológiai órád, de ne akarj egyből mindent hoppszra, nem olyan egyszerű egy ilyen döntést meghozni, ezt tudhatnád. 23/F
2014. jan. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
100%
Áááááááááá! együtt él a szülőkkel? Így már más! Ha egyedül élne, ugrana, mert veled feleződne a házimunka. De így! főznek rá,mosnak rá, takarítanak rá, naná, hogy otthon jobb!
2014. jan. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 A kérdező kommentje:
Mindent egyből hoppszra? Négy éve vagyunk együtt és még csak az összeköltözésről sem lehet vele érdemben beszélni, nem hinném, hogy én sietnék.
2014. jan. 18. 11:16
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!