Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Mennyi idő után kellene...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi idő után kellene összeköltözni?

Figyelt kérdés

24 vagyok, barátnőm 22.

pár hét mulva 1 éve leszünk együtt.

volt már több ilyen kapcsolatom, hogy 1 évig együtt voltunk, de sosem költöztem még össze senkivel.

Talan a jelenlegi életem legharmónikusabb kapcsolata.

Jelenleg külön városban élünk, és csak 7végente vagyunk együtt.

Én nemrég váltottam munkahelyet így ujfent kezdő vagyok, barátnőm pedig nemrég talált állást alig 300 m re tőlük, az ő városában.

Szóval most jó darabig nem tudunk összeköltözni.


De ezen téren is van pár tisztázatlan dolog:

-albérletbe menjünk, vagy próbáljunk már most hitelbol közös lakást venni?

-szerencsére mindkettőnk szülei elég rokonszenvesek, nem baj ha itt vagy ott vagyunk pár napot.

-vagy eljegyzés stb előtt nem is "szoktak" összeköltözni?


Totálisan nem vagyok képbe ezekkel...


Nem tervezek 30 éves korom előtt senkit sem eljegyezni egyébként...



2015. máj. 26. 18:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Akkor költözzetek össze, ha mindketten ezt szeretnétek, és a lehetőségek is adottak. Én nem javaslom, hogy egy éves kapcsolatban hitelre lakást vegyetek, az bőven ráér a házasság után.
2015. máj. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

ez igaz lehet!

nade akkor pl még 5-8 évig "járkáljunk" így egymáshoz 7 végente?!

2015. máj. 26. 18:45
 3/12 anonim ***** válasza:
Mivel a friss munka egyelőre mindkettőtöket helyhez köt, nehéz a dolog. Szerintem első körben nézzetek körül, mérjétek fel a terepet: albérletek, lakások, munka lehetőségek terén. Érdemes előre tájékozódni, lehet, hogy valamelyikőtök kifog egy másik melót a párja városában, és egyszerűbb a dolog. De az biztos, hogy jelen helyzetben nagyon bizonytalan dolog lenne az összeköltözés.
2015. máj. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Mumusan ***** válasza:
Lakva ismerhető ki az ember. Jobb előbb mint később.
2015. máj. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
62%

összeköltözni minél hamarabb érdemes, mert nagyon igaz a mondás, hogy lakva ismerni a másikat. 1-1 hétvégén mindenki a legjobb formát tudja mutatni, de ha együtt is éltek, az sok mindent megmutathat, ami a későbbiekben számít.


Közös hitelt viszont nagyon megfontolnám... manapság sajnos gyorsa bomlanak a kapcsolatok, egy közös hitelből nehéz kiszállni. Ezt csak akkor ha már biztosak vagytok a holtomiglanban.

2015. máj. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
62%
Az összeköltözés mihamarabb ajánlott, de semmiképp sem egyikőtök szüleihez. Néhány év együttélés nélkül nem ajánlott a lakásvásárlás és eljegyzés, házasság.
2015. máj. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

rendben, ez mar valamiféle kiindulopont!

köszönöm!

2015. máj. 26. 18:59
 8/12 anonim ***** válasza:
77%

Amikor úgy érzitek. Én az első komoly kapcsolatomban egy év után, a mostaniban egy hét után költöztem össze a barátommal.

Ha belegondolok, szerintem egy-két év után reális, hogy igényetek legyen az együttélésre. Hat-nyolc évet nincs az a nő, aki várna vele.


Az alapján viszont, amit leírtál, nektek még korai, hiszen egyikőtöknek sincs igénye rá. Ha lenne, akkor eleve úgy kerestetek volna munkahelyet. Vagy legalábbis nem okozna gondot felmondani és újat keresni, a másikhoz közel. Úgyhogy egyelőre várjatok és találjátok ki, mit akartok.


Hitelből közös lakást csak akkor vegyetek, ha tuti, hogy együtt maradtok. Azonnal beleugrani egy hitelbe botorság: mi van, ha fél éven belül rájöttök, hogy együtt élni nem tudtok? Jelen esetben még az albérlet sem kidobott pénz.


Az eljegyzést pedig gondold át. Nem azt mondom, hogy most rögtön, de még hat-nyolc év rengeteg, annyit nem valószínű, hogy bárki várna. Nem kell ezt se most azonnal, de azért ne tűzz ki ilyen távoli célt, mert szegény lány meg fog bolondulni addig :)

2015. máj. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

az a baj a munkábal, hogy nem iylen egyszerű, hoy hopp arra keresek ahol a másik van. kereshetek, de mivel mindkettőnknek kevés a munkatapasztalata, sajnos nem ugy megy hogy felmondok, és 3 asával kapom az ajánlatokat.

Azt egyenlőre meg nem akarom kockaztatni, hogy felmondok, megyek munkanélkülire meg munkatkeresni, csakazert ogy összeköltözhessünk. és nyilvan ezt a baratnőmtől sem varom el.

2015. máj. 26. 19:07
 10/12 anonim ***** válasza:
Nyilván előbb kell keresni és csak utána felmondani :D
2015. máj. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!