Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Erre most mit lehet mondani? :DDD

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Erre most mit lehet mondani? :DDD

Figyelt kérdés

Szóval párommal együtt élünk albérletben. Nagyjából bútorozott, elektromos háztartási cuccokkal ellátott.

Egyik berendezést le akartuk cserélni sajátra, jobbra, mert az ottani elég gyatra volt. Jobban mondva, pontosítanék, a párom akarta lecserélni, mert hogy kell abból a jobb, a nagyobb, legalább az már a miénk lesz.


Én végig elleneztem, hogy ez nem fog beleférni a költségvetésünkbe, mert általában minden hónapban éppen kijövünk, és nincs ilyenre több tíz ezrünk pluszban.

Ő túlórázott, így már laikus emberként tök jónak gondolta ő, hogy megvehető így a dolog, viszont én ezek ellenére is tiltakoztam, hogy hiába hiszi azt hogy így is belefér: nem fog.

Szülei buzdították, hogy vegyük csak meg, kell az, jó az, ha lecseréljük.

Végig elleneztem és borítékoltam neki a vétel előtt sorsunkat: hó közepére nem lesz pénzünk.

"de lesz, minden szuper", ő így gondolta és másra hallgatott.

Most itt vagyunk hó közepén kb. semmi pénzzel, és még a szüleinek áll feljebb hogy mi nem tudunk spórolni.

Erre reagálnám én:

1. minek avatkoznak bele egyáltalán 2 felnőtt ember életébe? le kellene válni...végig nem tetszett ez nekem..

2. ők bíztatták a vételre a páromat, míg én elleneztem..

vagyis egyék meg amit főztek az okos tanácsaikkal együtt.

Meg a párom is hogy nem hitt nekem..huszonéveim elején járva több eszem volt, mint nekik 3-an öszevetve..


(végül pár megjegyzés a kakaskodó válaszadóknak:

1. elleneztem végig, aztán úgy került sor mégis a vásárlásra, hogy rengeteget veszekedtünk, és ráhagytam, hogy majd belátja, hogy odaérünk hogy nincs pénz és jó lesz tanulópénznek.

2. Nem magamat akarom dícsérni, egyszerűen csak ki akarom önteni a lelkem nektek, mert beleőrülök, és jó lenne 1-2 jó gondolatot olvasni tőletek)


2015. jún. 11. 13:16
1 2 3 4
 31/33 opened paradise ***** válasza:
76%
És miért jobb egy üres nagy hűtő,mint egy kicsi tele?
2015. jún. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
76%

Most tuti le leszek pontozva, de akkor is muszáj megosztanom a véleményem, elvégre erről szólt a kérdés. :) Előre is bocsánat, ha úgy tűnik, szélsőségesen fogalmazok, csak próbálom a másik oldalt is felvillantani. :)


Csak a válaszaid alapján tudlak megítélni, Kérdező, de nekem itt most az jön le, hogy piszkosul nagyképűen és mocsok módon viselkedtél az adott témában.

Igen, hülye volt a párod. Igen, a szülei is.

Te meg nem.

És?

Mostanra valószínűleg a párod is belátta, hogy buta ötlet volt - de lehet, hogy nem. Én is ilyen vagyok: ha valamit nagyon meg akarok venni, vagy nagyon szükség van rá (legyen az luxus, mint az új telefon, vagy muszájos, mint új akármi, ha tönkrement az otthoni), akkor inkább éhezem, de megveszem, mert tudom, hogy a hónapokig kuporgatok 5 Ft-onként nekem nem megy. Rossz tulajdonság, de ez van.


De tegyük fel, párod rájött, hogy hülye ötlet volt, sajnálja már, legközelebb okosabb lesz. Erre fel te folyamatosan az orra alá dörgölöd, hogy hát igen, idióta volt, hahahahha, így járt, és rohadjon meg mindenki, mert azt gondolják, te is, pedig teeeee nem, te aztán nagggyon okosan előre megmondtad, hogy szar ötlet.

(Igen, sarkítok, elnézést érte. :) Nem akarok goromba lenni, csak így talán jobban érted, mire gondolok.)


Ha a párom így viselkedne velem, már rég megsúgtam volna, hogy hova menjen okoskodni hó végéig. Vagy úgy általánosságban. Mindenki követhet el hibákat, de miért kell folyamatosan hangoztatni, hogy hülye volt?


Tudom, hogy nem vagy kíváncsi mások "kakaskodására", de gondold bele kicsit magad a párod helyzetébe is. Jót akart, túlórázott, olyat akart, ami tényleg a tietek, igazán közös, nem csak valami albérleti szemét. Rosszul sült el a dolog, ez önmagában is elég, hogy keserű legyen a szájíze a dologtól, hát még ha ráteszel egy-két lapáttal...

2015. jún. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 A kérdező kommentje:

dehogy mondogatom én ezt neki.. :) amikor hó közepén itt álltunk, 1 napig volt téma, azóta már el is felejtettük és szűkösen de elvagyunk, és próbálok gazdaságosan főzni, nem vásárolni semmit :)

1 nap volt az egész dolog, de talán annyi se, inkább fél nap.

Szóval nincs itt semmi gond, megértettük egymást :)

2015. jún. 17. 13:28
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!