Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Negatívan hathat rám az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Negatívan hathat rám az anyóssal való együtt élés?

Figyelt kérdés

Egy ideje anyagi okokból közös telken élünk az anyóssal, ő a sajátjának gondolja az egészet. Lényegtelen, hogy mi a jogi helyzet, mert úgy is bele fognak egyesek kötni, tehát úgy mondom, hogy az övé a telek.


A lányával élünk itt, természetesen az engedélyével, ő gyakorlatilag nem nagyon használja az ingatlant, folyamatosan romlik, pusztul le, bizonyos részeit és épületeit mi kezdtünk el helyre hozni, hogy használható legyen.


A gond az, hogy hiába teremtünk értéket, nem igazán tudjuk magunkat megvalósítani, mert az anyósnak mindig van valami problémája. Ha lefestjük a rozsdás kerítést az a baja, hogy miért nem zöld, ha csinálok egy kis lugast a sufni végében ázó régi korhadt gerendákból akkor azzal jön, hogy ő abból 15 éve tervez valamit.

Ha saját gerendát veszünk egyszerűen csak hümmög, hogy minek az oda a kertbe.


Tudom tipikus anyós hozzáállás, de most őszíntén.

Én úgy érzem, hogy ezzel csorbul az önmegvalósításom, az anyósnak örülni kellene inkább, hogy ahelyett, hogy itt hagyjuk a fenébe felvállaljuk az együtt élést, és egy édenkertet teremtenénk a lepusztult telkéből.

Ehelyett azt érzem, hogy egy csomó hasznos és klassz, fontos beruházást nem tudok úgy végig csinálni, hogy ne szóljanak bele.


Viszont anyagi okokból mi bevállaltuk ezt az egészet.

Egyébként a ház közös tulajdon, az anyós haszonélvező, a párom, és két testvére tulajdonosok, így igazából a beruházással még két másik ember is jól jár, mi ezt is vállaljuk. De mégis, akkor miért ugat le minket az anyós mint a 12 éves kisgyerekeket, ha építünk egy rózsalugast, kivágunk, vagy épp ültetünk egy fát, urambocsá betonozok valamit, vagy építek egy fa tározót valahova. Esetleg rendet raknánk a műhelyben, ahol már kétujjnyi por áll a régi szerszámokon....


2015. jún. 17. 22:44
 1/8 A kérdező kommentje:

Tehát úgy érzem, hogy ahelyett, hogy itt állna már egy klassz közös kis családi birtok, ahelyett az anyós mindenbe beleugat, és mivel én nem akarok vele harcolni, visszafordul az egész a lepusztultság irányába és valójában senki sem érzi jól magát.


Például én akartam egy úszótavat. Az anyós az soha nem megy ki a kertbe egyébként maximum teregetni, ül magában a kis konyhájában egész nap és ennyi.

Ennek ellenére itt a páromnak, nekem is, és a párom öccsének, és az ő párjának is igénye lenne egy normális úszási lehetőségre, ezért mi terveztünk ide egy úszótavat is.

De nem merek munkagépet hívni, hogy kiássuk a helyét, mert az anyós visítani fog.

Most ki nem szar.ja le az anyóst ha ennyi ember érdekét csorbítja? Ráadásul a lakást az anyós szülei vették azért, hogy a gyerekeinek jó legyen. Nem neki, a családnak. Ő mégis azt gondolja az az övé. Közben csak hagyja lepusztulni.

2015. jún. 17. 22:47
 2/8 A kérdező kommentje:
Azt mondjátok meg, hogy ha én meghozom azt az áldozatot, hogy papírozás nélkül egy forintot is költök a családi telekre, nem beszélve a kétkezi munkáról, 3 éve élek együtt a párommal akivel el is jegyeztük egymást, akkor az anyós miért nem hagy minket élni. Ha már ő nem tud nekünk saját házat venni, ahogy NEKI annó az ő szülei VETTEK?...
2015. jún. 17. 22:49
 3/8 A kérdező kommentje:

Ja és mi fizetjük a számlákat is, mert az anyós se nem nyugdíjas se nem dolgozik.

És bizony néha felcsavarja a gázt az üres szobákban is télen....

2015. jún. 17. 22:51
 4/8 anonim ***** válasza:

Ló*fszt nem kellene neki csinálnotok.Tipikus semmittevő unatkozó vén qRva már.

Nyugodtan meg lehet neki mondani, hogy sajnos most dolgotok van, fáradtak vagytok stb.

2015. jún. 17. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
3 év alatt csak eljegyzésre futotta? Hú szerintem papír nélkül ne fektess egy forintot se abba a telekbe,se a házba,mert tudod a gyűrűt könnyű eldobni, és ha össze is házasodtok később, pénzed nem fog lenni a telekből,amíg anyós meg nem hal és ki nem vásároljátok a párod testvérét, plusz el nem adjátok később.(ami persze már negyedannyit se fog érni!)
2015. jún. 17. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
szerintem megválaszoltad a saját kérdésed
2015. jún. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Be kell falazni
2015. júl. 6. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

De hát kedves kérdező; úgy látom nem is anyós, csak a párod anyja.


Még ha tényleg anyós lenne is, akkor is illene egyeztetni, hogy a kerítás milyen színű legyen.

Beszélgetni kéne, hogy mindenki tudja, hogy ki mit tervez, és hova.


Hogy ne utólag lássa akárki, hogy a másik mit csinált.


Ez nem csak anyósra, de bárki másra is így lenne. Meg kellene beszélni a dolgokat, mintha emberek lennénk.

2015. júl. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!