Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Külföldre költözött párok! Ti...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Külföldre költözött párok! Ti hogy bírtátok a nehézségeket? Meg tudtátok oldani? Nem romlott meg a kapcsolatotok?

Figyelt kérdés
Nehéz volt lakást illetve munkát találnotok?
2015. jún. 24. 16:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Hat attól függ. Nem mindegy, milyen munkád van. Ismerőseink Angliában mosogatnak és pincérkednek. Munkát hamar találtak. Nekik azóta nagyon megromlott a kapcsolatuk. Bár a fizetés magasabb, de arányaiban nem élnek jól. Sok feszültség éri őket. Elég durva környéken találtak megfizethető albérletet, drága az étel, a tömegközlekedés, a nyelvet se beszélik. Nálunk a férjemnek irodai munkája van, és a cég felajánlott egy külföldi állást, és mivel én otthonról dolgozom, nekem ugyanaz maradt a munkám. Teljesen jó, helyen lakunk, szép kilátással, nyugiban, és a kiadásainkhoz képest jó a fizu.
2015. jún. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

En meg az ex ferjemmel kolyoztem kulfoldre es nagyon nagyon nehez volt mentalisan az egesz, annak ellenere h ennek mar 8 eve. Vegigcsinalnam e ugyanezt, ugyanigy?Nem:-)))


Ugyanakkor eletem legjobb dontese volt, klassz emberekkel ismerkedtem meg, megtanultam h sokkal tobbre vagyok kepes mint amit valaha is gondoltam magamrol, voltak eletre szolo szerelemeim, millio es egy koltozesem, balesetem, baratok....sorolhatnam...ja es persze masodik ferjem mar 5 eve:-))


Szoval ha gazan eros a kapcsolatotok akkor vegig lehet csinalni, a mienk nem volt az, o megcsalt, kesobb en szerettem bele masba...de sztem ez nem foldrajzi kerdes;)

2015. jún. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerencsére mi a férjemmel jó helyre kerültünk! Szép környék, jó munka, tök jó fizetés! Nekem a munkatársakkal volt sajnos problémám, ők is más országból érkeztek, nem voltak túl befogadóak! De a férjem mindig ott volt nekem és ez megkönnyítette a helyzetet! Mi ha volt is gond, meg tudtuk oldani! Ha jó a kapcsolat, erős akkor nem lesz gond! Szerintem! :)
2015. jún. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kulfoldre koltozessel nem volt gond, de megromlott a kapcsolatunk, de szerintem ez nem fugg ossze a kikoltozessel. Szerintem ezt ha otthon maradtunk volna akkor is megtortenhetett volna. Kulfoldon elni nehez, igaz tobb a fizetes, de megis valahogy rosszabbul eltem. Kint nem tudtam annyi fele eljarni szorakozni, programokra mint otthon, hianyoztak a regi barataim stb.tarsasagom, olyan igazi baratsagot nem is tudtam kialakitani. Lakast konnyen szereztunk, kaukcio plusz berleti dij elleneben nem gond, munkat is talaltunk. A munkaval jol kerestem, de sokkal tobbet kellett erte dolgoznom mint otthon es sokkal rosszabb munkat kellett vegeznem mint otthon.
2015. jún. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nalunk felgyorsitotta a problémákat, volt egy kemény krízishelyzetünk, de szerencsére sikerült megoldani, és azóta még közelebb kerültünk egymáshoz, mint előtte, össze is házasodtunk. A mi kapcsolatunkat megerősítette, kiderült, hogy jó csapat vagyunk együtt, nekünk a külföldi munka is bejött, férjem elhelyezkedett a szakmájában, én pedig szakmát váltottam, és az új szakmával, amit szeretek is, találtam munkát. Az albérlettel nagy mázlink volt (vagy agykontroll:)), a környéket is szeretjük, meg egymást is.


Tény, hogy a külföldre költözéskor az összezártságnak és egymásrautaltságnak egy korábban nem tapasztalt foka van, meg ugye az egyéb frusztráló tényezők, minthogy a munkahelyen nem beszélhetsz az anyanyelveden, nekem pl. ez is nehéz volt, meg az első munkahelyemen nem szerettem a munkát sem. Meg sokan mennek ki úgy, hogy vendéglátásban, vagy kereskedelemben helyezkednek el, hát az tényleg nem könnyű a shiftekkel, meg az össze-vissza szabadnapokkal. Azért a pénz nem minden. Én csak úgy javasolnám a külföldöt, ha helyi hiányszakmája van valakinek (vagy legalább vannak állásajánlatok), amit szeret, vagy vendéglátózás esetében ha otthon is ugyanazt csinálná, tehát ilyen szempontból tök mindegy.


Egy kapcsolat otthon is megromlik, ha az ember nem ápolja, a külföld kihozza az árnyoldalakat, így ami mondjuk 5-10 év után derült volna ki otthon, az itt kiderül 1-2 év alatt.

2015. jún. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!